چگونه خوشبینی بر نتایج معاملاتی تاثیر می گذارد؟

225 بازدید

خوشبینی

افراد موفق معمولا نگرش خوش بینانه ای دارند زیرا وقتی روی چیزهای مثبت تمرکز می کنید، تمایل به گرفتن نتایج مثبت پیدا می کنید. اما آیا این نکته در خصوص معاملات فارکس هم صادق است؟

این پرسش را از خود بپرسید: «از بین تمام افراد با اعتماد به نفسی که تا به حال با آنها آشنا شده اید، چند نفر از آنها دیدگاه یا نگرش منفی داشته اند؟» شرط می بندم که پاسخ درصد بسیار کمی است یا شاید حتی هیچ کس.

به جای اینکه حس و حال بدی داشته باشید، در گوشه ای عبوس بنشینید، و وقتی که در کوران یک ضرر عظیم هستید، یکی یکی بستنی های داخل یخچال را بخورید، مثبت باشید و به این فکر کنید که چگونه توانستید برنامه معاملاتی خود را به درستی اجرا کنید.

همچنین به خود یادآوری کنید که اگر یک برنامه معاملاتی و یا استراتژی مدیریت ریسک تست شده داشته باشید، قانون میانگین ها سرانجام به نفع شما عمل خواهد کرد و شما بالاتر از وضع کنونی بیرون خواهید آمد.

یکی از روش های تمرین این مورد این است که فعالانه روی نکاتی که در هر معامله درست انجام داده‌اید، تمرکز کنید، به خصوص اگر بازار علیه معامله شما پیش رفته است.

  • «آمار اقتصادی اخیر و آتی را مرور کردید؟» بررسی کنید!
  • “نمودارها را تحلیل کردید؟” بررسی کنید!
  • “ریسک خود را محدود کردید؟” بررسی کنید!

با حصول اطمینان از اینکه هر آنچه که می توانستید را آماده سازی کرده اید و بر روی آن تمرکز کرده اید، در خود نهادینه می کنید که هر چقدر هم که آماده باشید، باز هم ضرر در معاملات ناگزیر است. این کار ترس شما از ضرر کردن در معاملات را کاهش می دهد، که خود به شما اعتماد به نفس بیشتری برای گرفتن پوزیشن های معتبر و اقدام کردن می دهد.

همچون توسعه مهارت های معاملاتی، معامله با اعتماد به نفس نیز گفتنش آسان است و در نتیجه باید سخت کار کنید تا به چنین مرحله ای برسید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10665
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه خوشبینی بر نتایج معاملاتی تاثیر می گذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403