5 نکته قدیمی اما طلایی برای معامله گران تازه کار

55 بازدید

نکات طلایی

اگر می خواهید در معاملات فارکس به کسب درآمد برسید و به طور مداوم هم برسید، باید روش ها و تکنیک های معاملاتی تست شده خود را به طور منظم مرور کنید.

در مقاله امروز نکاتی مهم برای معامله زدن معرفی می گردد که می توانند بسیار مفید باشند:

 

یاد بگیرید که ضررهای خود را محدود کنید.

 

علم معاملات و فارکس کمتر وابسته به کسب سود است، بلکه بیشتر به وابسته به جلوگیری از ضرر است.

محدود کردن دراوداون ها و جلوگیری از از دست دادن معاملات که بمرور سرمایه معاملاتی شما را می خورد باید هدف اصلی شما در هر نوع معامله ای باشد.

برای کاهش ضرر، بیشتر معامله گران ترجیح می دهند از یک برنامه خاص با نقاط خروج از پیش تعیین شده استفاده کنند.

از سفارشات حد ضرر می‌توان برای جلوگیری از اخذ تصمیم‌گیری‌های پوک و احمقانه استفاده کرد، و با استفاده از تریل حد ضرر می‌توان پیشروی سود پوزیشن را در دستور کار قرار داد و در عین حال در برابر برگشت های غیرمنتظره بازار از خود محافظت کرد.

علاوه بر این، نه تنها باید ضرر ها محدود شوند، بلکه همه پوزیشن ها باید پیوسته بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که مجموع ریسک معاملاتی شما در کمترین حالت ممکن است.

 

پیش از باز کردن هر پوزیشنی، حدود خود را بدانید!

 

همانطور که گذاشتن حد ضرر در تک تک معاملات مطلقا یک الزام است، در زمان مدیریت سرمایه معاملاتی “حداکثر ضرر مجاز” نیز باید تعریف شود.

قانون آن ساده است: هرگز با پولی که با از دست دادن آن برای شما مشکلی بوجود می آید معامله نکنید و همیشه نقدینگی کافی برای خود ذخیره داشته باشید.

هنگام ارزیابی سایز پوزیشن و نقدینگی خود، اطمینان حاصل کنید که وجوه تخصیص داده شده برای معاملات باز با سرمایه تخصیص داده شده برای کارهای دیگر با هم ترکیب نمی شود.

همچنین تعیین “مقدار کل ضرر مجاز” در ابتدای هر ماه نیز بسیار مهم است. وقتی ضرر به این سطح رسید، معاملات برای آن ماه باید متوقف شوند.

البته، اگر ضرر شما پیوسته بیشتر از سود شما است، نیز باید معاملات را متوقف کنید!

سیستم را خاموش کرده و چند روز مرخصی به خود دهید.

هنگامی که آماده گرفتن مجدد پوزیشن هستید، ابتدا استراتژی های معاملاتی فعلی خود را ارزیابی کنید و آخرین معاملات خود را مرور کنید (تا از اشتباهات خود درس بگیرید)، سپس به گام بعدی بروید.

هنگامی که شروع به کسب درآمد می کنید، مقداری از سود خود را در یک حساب ذخیره کوچک قرار دهید، تا در صورتی که در آینده با شکست های غیرمنتظره ای مواجه شدید خالی از نقدینگی نباشید.

 

استراتژی خود را بشناسید و فقط از تکنیک هایی استفاده کنید که متناسب با سبک معاملاتی شما هستند.

 

شما نمی توانید بدون دانستن ساز و کار یک تکنیک خاص تصمیمات خوبی اخذ کنید. در واقع بهترین معامله گران کسانی هستند که با زیرکی از معایب و نقاط ضعف رویکرد خاص خود آگاه هستند.

روی پوزیشن هایی تمرکز کنید که خصوصیات معاملاتی آنها با توانایی و مدل ریسک-پاداش شما مطابقت دارد. از روش های پیچیده یا پیشرفته صرفاً به این دلیل که پیچیده و پیشرفته هستند و می خواهید حس آلبرت انیشتین بودن به شما دست دهد، استفاده نکنید.

اگر استراتژی برای وضعیت و شرایط مالی شما مناسب نیست، هر چقدر هم جذاب باشد، باید از آن دوری کنید. بدیهی است که هر استراتژی دارای ریسک است.

نکته کلیدی این است که مهمات خانه ای از روش های سودآور را برای خود ایجاد کنید. فقط از آنهایی استفاده کنید که با دورنمای بازار مطابقت دارند و هر معامله را تا حداکثر ظرفیت آن را مدیریت کنید.

 

هنر صبوری را بیاموزید.

 

معامله اول از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سزاوار است که بهترین تحلیل و تصمیم گیری را بر روی آن داشته باشیم و مهم است که همه معاملات احتمالی را از قبل به خوبی ارزیابی کنید.

زمان بندی صحیح نقطه ورود مستلزم داشتن دانش دقیق از تکنیک های نمودار خوانی و تحلیل تکنیکال است.

کلیت فرآیند معاملات چیزی است که یک معامله گر باید بطور کامل آن را درک کند زیرا به طور کلی یک خروج موفقیت آمیز نتیجه یک ورود مناسب است.

کسانی که مرتکب اورتریدینگ می شوند، باید نتایج گذشته خود را با رویه موجود مرتب ارزیابی و مقایسه کنند.

 

در پایبندی به برنامه خود نهایت دقت را داشته باشید!

 

موفقیت زمانی حاصل می شود که شما بین سخت کوشی، تصمیم گیری صحیح و صبوری تعادل مطلوبی برقرار کنید.

بسیاری از معامله‌گران پس از چند بار ضرر، تسلیم می‌شوند و فارکس را کنار می گذارند. این در حالیست که یادگیری و دستیابی به روش‌های سودآور در معاملات مستلزم گذاشتن وقت و صبوری است.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10379
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد 5 نکته قدیمی اما طلایی برای معامله گران تازه کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402