مراقب معامله بر روی کراس های ارزی مبهم باشید!

1672 بازدید

کراس های گنگ

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، قصد داریم جفت ارزهای کراس مبهم را به شما معرفی کنیم!

گرچه کراس های یورو و ین دارای بالاترین نقد شوندگی در میان کراس ها هستند، اما بسیاری از کراس های ارزی دیگر نیز وجود دارند که دلار آمریکا، یورو یا ین در آنها حضور ندارند!

ما آنها را “کراس های ارزی مبهم یا نامفهوم” می نامیم!

اگر خود را در مدرسه در نظر بگیرید (البته واقعا هم در مدرسه هستیم!) جفت ارزهای اصلی همچون بچه های شر و خوش مشرب خواهند بود در حالی که ارزهای کراس مبهم یا نامفهوم بچه هایی هستند که با جمع نمی جوشند.

دختر و پسر

و دلیل آن این است که اکثر معامله گران فارکس ترجیح می دهند با ارزهای باحال همراه شوند و تاب بخورند و نه کراس های مبهم و نامفهوم!

منظور ما ترکیبات واقعا عجیبی همچون AUD / CHF ، AUD / NZD ، CAD / CHF و GBP / CHF است. به همین دلیل است که ما آنها را کراس های مبهم یا نامفهوم می نامیم.

معاملات روی این جفت ارز ها می تواند دشوار تر و خطرناک تر از معامله کراس های ارزی یورو یا ین باشد.

از آنجا که عده معدودی از معامله گران فارکس بر روی آنها معامله می کنند، حجم معاملات روی این جفت ارزها بسیار کم بوده که خود سبب می شود دارای جریان نقدینگی بمراتب کمتری باشند.

به دلیل نقدینگی پایین بازار این کراس ها، قیمت آنها می تواند به شدت متلاطم و بی ثبات شود و از همین رو استاپ اوت شدن در مواقع شادو یا اسپایک های قیمتی می تواند کاملا عادی باشد.

به تصاویر زیر از AUD / CHF و GBP / CHF نگاه کنید:

اسپایک ها

شما که نمی خواهید با این اسپایک های تند و بدترکیب استاپ اوت شوید، می خواهید؟ به همین دلیل است که بیشتر معامله گران فارکس معمولاً هنگام معامله روی این جفت ارز ها حد ضررهای خود را باز تر می گذارند.

اما با توجه به حرکات قیمتی پر نوسان کراس های نامفهوم، گرفتن یک پوزیشن خوب روی این جفت ارزها بسیار دشوار است.

کراس های گنگ مواج هستند

گرفتید چی شد؟

همچنین، از آنجا که معامله گران فارکس این جفت های ارز های کراس را زیاد معامله نمی کنند، اسپرد روی این جفت ارز ها می تواند بسیار بالا باشد.

اگر می خواهید این کراس های ارزی را معامله کنید، از یاد نبرید که برای نوسانات قیمتی وحشیانه آمادگی داشته و راضی به پرداخت یک اسپرد هنگفت هم باشید!

4.9/5 - (10 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=4254
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

1 نظر در مورد مراقب معامله بر روی کراس های ارزی مبهم باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. کاش در مورد کراس های ارزی مبهم توضیحات بیشتری میدادید و مقاله طولانی تر بود.
    در کل تشکر بابت دوره های بسیار خوبتان.

    46

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403