5 فعالیت نامرتبط با معاملات که می توانند عملکرد معاملاتی شما را بهبود بخشند

339 بازدید

فعالیت های مفید برای معاملات

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش روانشناسی بازار فارکس، به شما می گوییم چه فعالیت هایی هستند که ارتباطی با فارکس نداشته اما می توانند عملکرد معاملاتی شما را بهبود بخشند.

اگر تمام تمرکز خود را برای ارتقاء مهارت های معاملاتی خود گذاشته اید به این معنی نیست که باید هر روز جلوی نرم افزار تکنیکال خود بنشینید. در حقیقت، مواقعی وجود دارد (مانند زمانی که شما روی دور شکست هستید یا زمانی که هیچ الگوی معاملاتی خوبی برای پوزیشن گرفتن وجود ندارد)، که مجبورید به طور کلی از انجام فعالیت های معاملاتی دست بکشید.

با این حال این بدان معنا نیست که نمی توانید روی مهارت های خود کار کنید. شما می توانید عملکرد معاملاتی خود را با انجام فعالیت هایی بهبود بخشید که بهترین ابزار های معاملاتی در وجود شما را تقویت می کنند: یعنی ذهن و بدن.

بیایید نگاهی به 5 فعالیت نامرتبط با معاملات بیندازیم و ببینیم چگونه آنها می توانند به شما کمک کنند بهترین سطح عملکرد را در معاملات خود به نمایش گذارید.

 

یوگا

 

در اصل و فالذاته، یوگا به دنبال ایجاد نوعی تعادل بین ذهن، بدن و روح از طریق پرورش قوای بدن و انعطاف پذیری است. با انجام منظم تمرینات یوگا، متوجه خواهید شد که راحت تر می توانید ذهن خود را از شلوغی بازار پاک کرده و بر بدن خود تمرکز کنید.

یوگا

از این مهارت می توان برای فیلتر کردن شلوغی بازارها که بسیار روی اعصاب است، استفاده کرد. اینگونه می توانید یک دفترچه معاملاتی معنا دار تر برای خود تهیه کرده و در محیط های مختلف معاملاتی انعطاف پذیر تر باشید.

 

ورزش

 

فعالیت های ورزشی علاوه بر کمک به داشتن گردش خون مناسب که به اندیشه و واکنش سریع تر شما کمک می کند، می تواند تقویت کننده توانایی رقابت، نظم، آمادگی و صبر در شما نیز باشند.

و مگر اینکه بطور همزمان کوبی برایانت، نواک جوکوویچ و لیونل مسی باشید، وگرنه ورزش به شما یاد می دهد که گهگاه ضرر کردن ناگزیر است.

 

مطالعه

 

چه آثار سر ارتور کانن دویل را مطالعه کنید و چه کتاب های تریدینگ، بد نیست که سراغ طرز تفکر دیگران رفته و دید که آنها چگونه روح خود را بیان می کنند. شخصا شنیده ام فردی یک استراتژی معاملاتی سودآور دارد که آن را از روی الگوی مهاجرت فیل های آفریقایی مدل سازی کرده است!

البته، برای بهره مندی از فواید مطالعه، حتما لازم نیست مطالب علمی همچون الگوهای مهاجرت یا زیست شناسی مولکولی را بخوانید. هر آنچه که ذهن شما را تحریک کند و درگیر کند به شما در این مسیر کمک خواهد کرد!

 

مسافرت

 

هر چند وقت یکبار خوب است که از فضای معاملات دور شده و فارکس را به کل فراموش کنید. از شر تمام قیل و قال اعصاب خردکن بازار و سوگیری ها و لجبازی های معاملاتی خود را خلاص کنید و بر روی تفریحات و لذت تمرکز کنید.

به اکتشاف سایر مکان ها بپردازید، فرهنگ آنها را پذیرا باشید و افق دید خود را باز تر کنید. پس از بازگشت، بینش نوی شما می تواند به شما در شناسایی الگوها، روابط همبستگی و استراتژی هایی که قبلاً آنها را کشف نکرده بودید، کمک کند.

 

گفتگو با سایر معامله گران

 

هیچ تریدری نباید جزیره ای عمل کند. بسیاری از معامله گران مایلند و قادرند تجربیات خود را با شما به اشتراک گذارند، پس چرا سعی می کنید در جنگل پر رمز و راز فارکس تنها گام بردارید؟

اما اگر مانند برخی نمی توانید حتی برای یک لحظه از غار خود بیرون آیید، می توانید همیشه در انجمن ها و گروه های فارکسی با معامله گران دیگر در تماس باشید. می توانید با یک سلام و احوالپرسی یا شروع یک گفتگو صحبت خود را آغاز کنید. شاید بتوانید افراد همفکر خود را در انجمن یا گروه ها پیدا کنید.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5332
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 فعالیت نامرتبط با معاملات که می توانند عملکرد معاملاتی شما را بهبود بخشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402