مهارت معامله گری در فارکس ذاتی است یا اکتسابی؟

385 بازدید

لاکپشتی

در دنیای فارکس یک آمار معروف وجود دارد که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته است و آن اینکه: بیش از 95٪ معامله گران در فارکس شکست می خورند. با چنین نرخ شکست بالایی، ای بسا با خود بگویید که یک معامله گر خوب بودن خصیصه ای ژنتیکی است!

اما واقعیت این است که هیچ کس از شکم مادر معامله گر فارکس به دنیا نمی آید! معامله گران موفق متولد نمی شوند بلکه ساخته می شوند! تردید دارید؟ داستان معامله گران لاکپشتی را بخوانید!

سال 1983، دو معامله گر بورس کالا به نام‌های ریچارد دنیس و بیل اکهارت، مناظره ای داشتند پیرامون اینکه آیا معامله گر خوب بودن محصول ژن‌ است یا می‌توان آن را آموخت! این دو بحث‌های داغی را پیرامون این موضوع داشتند.

همان بحث معروف اینکه این موضوع ذاتی است یا اکتسابی.

اکهارت معتقد بود که معامله زدن در حد فوق العاده از درون ما سرچشمه می گیرد و نمی توان آن را آموزش داد.

از سوی دیگر، استدلال دنیس این بود که هر کسی می‌تواند از طریق آموزش دیدن، تبدیل به یک معامله‌گر خوب شود.

بحث آنها آنقدر داغ شد که این دو تصمیم گرفتند نظریه های خود را به ورطه آزمایش بگذارند.

دنیس 23 نفر را استخدام کرد. این 23 نفر هر یک از طیف مختلفی از جامعه می آمدند. او تدریس یک برنامه آموزشی را شروع کرد تا ببیند نحوه عملکرد هر یک از این 23 نفر بعد از مدتی آموزش چگونه خواهد بود. در طول آموزش، به هر یک از افراد استخدام شده مجموعه ای از قوانین معاملاتی داده می شد که این افراد باید به آنها پایبند می بودند، اما در نهایت، باز هم کاملا به خود آنها بستگی داشت که چگونه معامله بزنند.

دنیس نیروهای استخدام شده خود را “لاک پشت ها” نامید و به هر یک مبلغ یک میلیون دلار داد تا با این مقدار معامله کنند.

در عرض 4 سال، مجموع این گروه مبلغی بالغ بر 100 میلیون دلار به دست آورد. موفق ترین این افراد در طول آن آزمایش، کرتیس فیث بود، وزمانی که برای اولین بار کار با این برنامه را شروع کرد، تنها نوزده سال سن داشت.

آزمایش لاک پشت ها ثابت کرد که برای تبدیل شدن به یک معامله گر خوب نیازی به داشتن “ژن” نیست و تقریباً هر کسی می تواند با در اختیار داشتن ابزارهای تحلیلی مناسب و کار و تمرین زیاد به یک معامله گر عالی تبدیل شود.

داستان معامله گران لاک پشت یک داستان به شدت انگیزشی است.

هر زمان که نا امید شدید و احساس کردید که برای معاملات فارکس به دنیا نیامده اید، به معامله گران لاک پشت فکر کنید.

این گروه پیش از تجربه معاملاتی خود تقریباً صفر بودند، اما اکثر آنها، اگر نگوییم همه آنها، توانستند در طول همکاری خود با ریچارد و دنیس، پول زیادی به جیب بزنند. آنها اساساً از آزمون و خطاهای خود و از تجربه خود آموختند.

پس همیشه یادتان باشد که خوب تمرین کنید و آموزش ببینید و کارآموزی کنید دوستان عزیزم. پرورش است، نه ذات انسان که در ایجاد ذهنیت یک تریدر موفق مهمتر است!

4/5 - (5 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=14835
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد مهارت معامله گری در فارکس ذاتی است یا اکتسابی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403