با این 4 روش موقعیت های خوب معاملاتی را از دست ندهید

250 بازدید

فرصت ها

معامله گرانی که می خواهند سودآوری پایدار داشته باشند، اهمیت رهگیری و ثبت درستی و نادرستی پوزیشن هایی که می گیرند را می دانند.

متأسفانه، تأثیر پوزیشن هایی که آنها نمی گیرند اغلب نادیده گرفته می شود.

معامله گران فارکس با موضوع از کف دادن فرصت های معاملاتی خوب بیگانه نیستند و چنین چیزی به کررات برای آنها رخ داده است.

در یک زمان هایی ما با ستاپ هایی مواجه شده‌ایم که با وجود اینکه به وضوح با کلیات و استراتژی‌های ما مطابقت دارند، اما روی آنها پوزیشن نگرفته ایم. اغلب اوقات هم، آن معاملات از دست رفته، برنده از آب درآمده اند.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا نمی توانیم پیپ های عظیم را شکار کنیم. بالاخره همه ما انسان هستیم.

به عنوان مثال، استیو می توانست پس از از دست دادن یک یا دو معامله، کنار بنشیند و وارد بازار نشود.

تونی ممکن بود با معامله دیگری حواسش پرت شود، این در حالیست که پیتر اعتماد به نفس لازم برای آتش کردن و کشیدن ماشه را نداشت، زیرا نظرش خلاف نظر دوستان گروه تلگرامی اش یود.

در همین حال، ارمیتا میزان سود مشخص روزانه خود را گرفته و معامله زدن را متوقف کرده است در حالی که کامران موجودی کافی برای گرفتن پوزیشن بیشتر را نداشت.

هر چند دلایل موجهی برای از دست دادن فرصت های معاملاتی وجود دارد، با این حال نگرفتن پوزیشن روی ستاپ های معتبر نیز می تواند در دراز مدت هزینه های زیادی به شما وارد کند.

معامله‌گرانی که یک فرصت خوب را از دست می‌دهند، وسوسه می‌شوند تا با گرفتن پوزیشن روی یک ستاپ “نه چندان ایده‌آل”، آن را جبران کنند و احتمالاً وقتی هم که چنین می کنند، با غیظ بیشتری این کار را می کنند و هجومی تر از گذشته معامله می کنند.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، معاملات انتقام جویانه می توانند شما را با گرفتن تنها یک پوزیشن به کام مرگ بکشانند.

بنابراین چگونه می توانید معاملات از کف داده خود را به حداقل برسانید؟ در مقاله امروز به چهار روش اشاره می کنیم:

 

الرت و اردر تنظیم کنید

 

اگر وقت رصد نمودارها را ندارید یا زمانی که فرصت‌های خوبی در بازار ظهور می کنند، پای سیستم نیستید، گذاشتن الرت یا سفارش های پندینگ را جهت ورود به معامله در نظر گیرید.

حتی می توانید با ساخت و طراحی یک سیستم مکانیکی یا ربات یا اکسپرت ساده بر روی پلت فرم خود، کار را حرفه ای تر دنبال کنید.

 

روزانه نویسی

 

اگر مشکلی را نبینید، چگونه می خواهید به آن رسیدگی کنید؟ چه چیزی باعث تردید شما در گرفتن پوزیشن شد؟ آیا حواستون پرت شد؟ هر چند وقت یکبار این جفت ارز مسیر استراتژی شما را در پیش می گیرد؟ برای جلوگیری از از کف رفتن این نوع فرصت ها چه کاری می توانستید انجام دهید؟

ثبت معاملات از کف داده در یک دفترچه ثبت معاملاتی می تواند به شما کمک کند تریگر های خود را شناسایی کرده و شما را به پایبندی به برنامه معاملاتی خود سوق می دهد.

 

سایز پوزیشن خود را کاهش دهید

 

اگر بیشتر ایده های معاملاتی خوب خود را به این دلیل از دست می دهید که اعتماد به نفس لازم برای گرفتن پوزیشن روی آنها را ندارید، شاید بد نباشد بخواهید سایز پوزیشن خود را کاهش دهید. به این ترتیب فشار روحی ضرر نکردن را تا حدود زیادی از روی دوش خود برمی دارید.

البته، تمرین تکنیک‌های مدیریت ریسک نیز می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

 

به کلیت نگاه کنید

 

بپذیرید که ضرر نیز مثل سود بخشی از معامله است. اگر به سیستم خود اعتماد داشته باشید و به کلیت کار نگاه کنید، یکی یا دو ضرر جای دوری نخواهد رفت.

با ضرر کردن است که می توانید روی فرآیند کار تمرکز کنید نه روی سود کردن!

معامله گران صرفاً به این دلیل به معاملات از کف رفته اهمیت نمی دهند که تأثیر آن را نمی بینند. برخلاف معاملات زیانده که مرتکب می شوند، معاملات از دست رفته معمولاً با هدف به حداقل رساندن آنها در دفترچه ها ثبت نمی شوند. متأسفانه، شما نمی توانید آنچه که نمی بینید را بهبود ببخشید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13959
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد با این 4 روش موقعیت های خوب معاملاتی را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402