چگونه در زمان کسادی بازار مثبت فکر کنیم؟

347 بازدید

مثبت اندیشی در فارکس

کسادی بازار واقعیتی اجتناب ناپذیر است. فضای متغیر بازار ایجاب می کند که چنین مواردی رخ دهند و حتی معامله گران موفق نیز آنها را تجربه می کنند.

من یک بار داستانی در مورد یک معامله گر شنیدم که 48 ماه متوالی را بدون داشتن یک ماه منفی پشت سر گذاشته بود.

او در این مدت به طور متوسط ​​روزی 2000 دلار درآمد داشت. و سپس ناگهان رکورد او شکست و با یک کسادی طولانی مدت روبرو شد که در طی آن به دو ماه سودآوری متوالی نیز دست نیافت.

در چنین مواقع پر استرسی، راحت ترین کار این است که خود را سرزنش کنید، روی کارهای اشتباهی که انجام می دهید تمرکز کنید و کارهایی که درست انجام می دادید را نادیده بگیرید. این بخشی از ذات انسان است!

وقتی ذهن روی تمام جنبه‌های منفی معامله گری شما توجه می کند، این احتمال وجود دارد که از جنبه‌های مثبتی که در گذشته برای شما موفقیت به ارمغان آورده‌اند، غافل شوید.

نیکو و کسادی بازار

به همین دلیل است که من معتقدم بهتر است در مواقعی که در بازار خرابی هستید، توجه خود را روی نقاط قوت خود ببرید. به قول گفتنی همه باید به اصول پایه برگردیم!

از طرف دیگر، زمانی که خوب معامله می کنید، توجه شما باید معطوف به بهبودهایی باشد که هنوز می توانید صورت دهید.

اینگونه می توانید اعتماد به نفس معاملاتی خود را در سطوح مناسب قرار دهید. به یاد داشته باشید، همانطور که اعتماد به نفس زیادی می تواند برای شما بد باشد اعتماد به نفس پایین نیز می تواند به همان اندازه برای شما بد باشد!

در زیر چند گام ارائه می گردد که با استفاده از آنها می توانید در طول دوران کسادی معاملات، مثبت اندیشی خود را از دست ندهید:

 

غرق فکر کردن به مشکل نشوید. عمل کنید.

 

همانطور که در یکی از مقالات پیشین در مورد اصلاح عادات بد معاملاتی هم اشاره کردم، شما باید سعی کنید نسبت به تصمیمات معاملاتی خود هوشیارتر باشید.

شما می توانید این کار را با صحبت کردن با صدای بلند در حین معامله یا با ثبت تصمیمات معاملاتی خود انجام دهید. توجه کردن به افکار و احساسات خود در طول معامله به شما کمک می کند تا بتوانید اشتباه خود را تشخیص داده و بعداً آن عادت های بد را کنار بگذارید.

 

معاملاتی که به شما جواب داده اند را مرور کنید.

 

داشتن یک دفترچه معاملاتی دقیق و مفصل در این مرحله باید سودمند باشد، بنابراین امیدوارم شما هم یکی برای خود داشته باشید!

با ثبت تصمیمات معاملاتی مناسبی که گرفته اید و الگوهای تکنیکالی سودآوری که روی آنها پوزیشن گرفته اید، قادر خواهید بود بدانید که کدام یک برای شما موثر تر و نتیجه بخش تر است. همچنین، یادآوری این نکته برای شما که در گذشته توانسته‌اید چند نوسان خوب را شکار کنید، برای نفس و ضمیر شما همچون یک قرص تقویتی عالی خواهد بود.

 

جایگاه و موقعیت خود در فارکس را پیدا کنید.

 

معاملات، چیزی نیست جز تخصص یافتن و تمرکز بر آنچه برای شما بخوبی جواب می دهد. برخی از معامله گران نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند زیرا شخصیت و سبک معاملاتی آنها به هم نمی خواند.

برای جلوگیری از وقوع چنین چیزی، پرسش های زیر را از خود بپرسید:

  • من در چه چیزی خوب هستم؟
  • نقاط قوت و ضعف من به عنوان یک معامله گر چیست؟
  • چه ویژگی هایی می تواند باعث موفقیت من شود؟

یا حتی ریز تر از این هم می تواند به شما کمک کند:

  • کدام جفت ارز را باید معامله کنم؟
  • کدام سبک معاملاتی برای من بهتر جواب می دهد؟
  • چه نوع سیستم مکانیکی متناسب با شخصیت من است؟

به خاطر داشته باشید که یکی از بزرگترین چالش‌ها در فارکس این است که انرژی مثبت و تمرکز خود را حفظ کنید، حتی زمانی که موجودی حساب شما در حال منفی شدن است.

با اطمینان از اینکه هیچ چیز تاثیری بر اعتماد به نفس شما ندارد، شانس بیشتری برای رهایی از بازار خرابی خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که شما باید روی روند کار تمرکز کنید و نه فقط روی سود!

5/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8696
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در زمان کسادی بازار مثبت فکر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403