اهمیت مدیریت انتظارات در معاملات

158 بازدید

انتظارت معاملاتی

ذهن ما دارای سازوکار درد گریزی است که به ما کمک می‌کند بتوانیم با رنج فیزیکی و روانی مقابله کنیم.

کمی به آن فکر کنید. آیا همه ما فوراً دست خود را از روی یک سطح داغ بر نمی داریم؟ مطمئنم حتی پت و مت هم می دانند که دستشان را روی آتش نگذارد.

درد گریزی در فارکس تنها این تفاوت را دارد که با درد عاطفی سروکار دارد. برای گریختن از درد ناشی از انتظارات نادرست، ناخودآگاه هرگونه اطلاعاتی که ایده معاملاتی شما را باطل می کند را مسدود می کنید.

شما در این حالت معمولاً توجیه می کنید، بهانه جویی می کنید، اهمیت اطلاعات متناقض را کوچک می‌شمارید، و گاهی اوقات حتی برای اینکه حس خوبی داشته باشید، مستقیماً به خودتان دروغ می‌گویید!

 

خطرات ناشی از مدیریت نادرست انتظارات

 

بطور کلی داشتن انتظارات اصلا هیچ ایرادی ندارد، اما زمانی که انتظارات غیرواقع بینانه ای داشته باشید، ممکن است مشکلاتی به وجود بیایند.

مثلا: سناریوهای بالقوه سودآور و در عین حال بسیار غیر محتمل! به این دلیل که می‌خواهید یک میلیاردر خفن باشید.

از آنجایی که به ندرت این انتظارات تبدیل به واقعیت می‌شوند، معمولاً وقتی اوضاع چندان خوب پیش نمی‌رود، ناامید و دلسرد می‌شوید.

بدتر از آن این است که این وضعیت بارها و بارها اتفاق بیفتد. احساس ناامیدی و دلسردی می توانند با هم ترکیب شود و به خشم و رنجش نسبت به خودتان یا حتی بازار تبدیل شود. از آنجایی که احساس دلسردی می کنید، ممکن است تسلیم شوید و فارکس را به طور کامل بیخیال شوید!

نیکو

مورد معروف داشتن انتظارات برآورده نشده در فارکس، نبستن پوزیشن ضررده است.

پرایس اکشن ممکن است در جهت مخالف پوزیشن شما حرکت کند، اما شما همه این سیگنال های تابلو را نادیده می گیرید و بر جزئیات بی اهمیتی تمرکز می کنید که همچنان از ایده معاملاتی شما حمایت می کنند. الگوی بزرگ و واضح برای شما گم شده است زیرا قبول آن را بسیار دردناک می‌دانید!

 

محافظت از خود در برابر انتظارات غیر واقع بینانه

 

در فارکس و احتمالاً در زندگی، مدیریت آنچه ما انتظار آن را داریم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به کلمات من با دقت توجه کنید.

نگفتم انتظارات را حذف کنید! مخصوصا گفتم مدیریت انتظارات. اگر انتظارات را حذف کنید، این ریسک وجود دارد که احساس کنید چیزی در خطر نیست، که می تواند تمرکز شما را از روی معاملات و فارکس به چیزهای دیگر ببرد.

از سوی دیگر، اگر بتوانید انتظارات خود را مدیریت کنید، می توانید به راحتی دیدگاه خود را نسبت به بازار بسته به آنچه پرایس اکشن دارد به شما می گوید تغییر دهید.

هیچ ایرادی ندارد که انتظار داشته باشید بازار تا یک سطح خاص حرکت کند، بلکه زمانی مرگبار است که برای حفظ دیدگاه خود لجوج می شوید، حتی زمانی که پرایس اکشن علنا دارد خلاف آن را به شما می گوید.

یاد بگیرید چیزهایی که نمی توانید کنترل کنید (بازار) را رها کنید و چیزهایی که می توانید کنترل کنید (انتظاراتتان) را مدیریت کنید.

با انجام این کار، می توانید تصمیمات معاملاتی منطقی بگیرید، که انشالا سودهای ما از ضررهامان بیشتر شود.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16973
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اهمیت مدیریت انتظارات در معاملات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403