5 چیزی که معامله گران مبتدی در سال اول معامله گری خود یاد می گیرند

392 بازدید

سال اول معامله گری

تعطیلات تابستان است و از همین رو فرصتی پیدا کردم تا با معامله گرانی صحبت کنم که اخیرا فارکس را مزمزه کرده اند.

امروز فهرستی از آنچه آنها معتقدند که مهم ترین درس هایی است که تا کنون آموخته اند را با شما به اشتراک می گذارم.

مطمئن هستم که می توانید حداقل در یکی یا دو مورد از آنها خود را سهیم بدانید:

 

به برنامه معاملاتی پایبند باشید

 

بسیاری از معامله‌گران، برنامه‌های معاملاتی را با مجموعه‌ای از قوانین که ممکن است هنگام اجرای معامله آنها را رعایت کنند یا نکنند اشتباه می‌گیرند.

هیچ چیزی شما را ملزم به پیروی از برنامه معاملاتی نمی کند و مواقعی وجود دارد که حس می کنید اگر به برنامه خود پایبند باشید، معامله “جواب نمی دهد”. در نتیجه، شما دلی معامله می‌کنید، اصلاحات ناگهانی روی معامله خود می زنید و با اولین نشانه بروز مشکل از برنامه معاملاتی منحرف می‌شوید.

آنچه باید به خاطر داشته باشید این است که یک برنامه معاملاتی خوب مجموعه ای پویا از دستورالعمل ها است، بعبارتی محصول ساعت ها تحلیل و تست و اصلاح و فیلتر کردن است.

برنامه معاملاتی اگر به طور منظم و مستمر اعمال شود، می تواند در بازار به شما برتری دهد. هر بار که از برنامه منحرف می شوید، این برتری بالقوه را شما از بین می برید.

یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید، ثبت دقیق معاملات در یک دفترچه معاملاتی است که آمار و نتایج شما را نشان می‌دهد. وقتی دیدید که برنامه معاملاتی شما جواب می دهد و نتایج مثبتی به همراه دارد، می تواند به شما انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری بدهد تا به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و آن را بدقت اجرا کنید.

 

صبور باشید

 

یادگیری مفاهیم و تکنیک‌های معاملاتی در فارکس ساده و آسان هستند (کافیست از دوستان تازه‌کاری که مدرسه سایت ما را مطالعه کرده اند بپرسید).

آنچه یادگیری آن سخت است این است که چگونه می توان به اندازه کافی صبور و منضبط بود تا پیوسته تصمیمات معاملاتی خوب گرفت.

صبر در معاملات فارکس می تواند بسیار ساده باشد: همچون انتظار برای شکار فرصت های خوب معاملاتی یا رسیدن قیمت به سطوح ورودی و خروجی مد نظر شما. یا می‌تواند دشوار باشد: همچون بستن پوزیشن ضررده، به سود اجازه پیشروی دادن و توسعه یک سیستم معاملاتی که برای شما جواب می دهد.

 

مدیریت ریسک را تمرین کنید

 

مدیریت ریسک همان چیزی است که یک معامله گر را از یک قمارباز متمایز می سازد.

به زبان ساده، ما باید کسب درآمد کنیم و برای کسب درآمد، باید پهنه ریسک خود (میزان ریسکی خود را در معرض آن قرار داده ایم) را مدیریت کنیم.

این بدان معناست که هرگز نباید لوریج زیادی بزنیم یا بیش از آنچه استطاعت ضرر آن را داریم، ریسک کنیم، هرگز نباید حد ضررهای خود را جابجا کنیم یا آنها را نادیده بگیریم و همیشه باید سایزبندی مناسب و صحیح پوزیشن را تمرین کنیم.

اگر هنوز این کارها را نکرده اید، مقالات ما در مورد مارجین، لوریج و دراوداون را حتما بخوانید. شاید ترسناک به نظر رسند اما در طراحی برنامه های معاملاتی و به حداقل رساندن ضررها در آینده کمک زیادی خواهند کرد.

سایزبندی پوزیشن را امتحان کنید و همیشه از حد ضرر استفاده کنید. گرچه شاید زدن روی دکمه «بای» و «سل» یا ریسک کردن روی نیمی از حساب در هر معامله آسان باشد، اما به شما کمک نمی‌کنند بتوانید برتری در بازار پیدا کنید تا در بلندمدت سودآوری مستمر داشته باشید.

 

آنچه می بینید را معامله کنید نه آنچه که فکر می کنید

 

در سال های اخیر بازار در واکنش به رویدادها رفتار متفاوتی از خود نشان داده است و به نوعی نمک به زخم بوده اند. برای مثال، افزایش‌ چند باره و شدید نرخ بهره، الهام بخش واکنش‌های خاموش برای بسیاری از ارز ها بوده است، به هر حال هر بانک مرکزی بزرگی در حال حاضر همین کار را انجام می‌دهد.

یک معامله گر با سودآوری پایدار، ذهنی باز دارد و برای رفتارهای قیمتی جایگزین آماده است. فقط به این دلیل که چند معامله سودده پشت سرهم داشته اید، شما را به الهه پرایس اکشن فارکس تبدیل نمی کند (اگرچه عنوان شغلی خوبی به نظر می رسد).

همانطور که در ماه گذشته دیدیم، اگر به جای ذهنیت های سابق و سوگیری های خود، آنچه نمودارها به شما گفتند را معامله می کردید، احتمالاً معاملات برد بیشتری می داشتید.

 

رقابت خود را اجرا کنید

 

هر معامله گری تجربه معاملاتی خود را دارد.

این روزها مقایسه خود با عملکرد معاملاتی دیگران آسان و وسوسه انگیز است. اما اینکه یکی از دوستان گروه تلگرام دارد پیپ پارو می کند، دلیل نمی شود شما معامله گر کم بازده تری شوید.

چگونگی عملکرد شما ربطی به چگونگی عملکرد دیگران ندارد. هر گونه مقایسه ای به احتمال زیاد فقط سبب می شود که به خودتان شک کنید و در “رقابت” خود اشتباه کنید.

وقت گذاشته و استراتژی های معاملاتی فعلی را ارزیابی کنید و ببینید که آیا آنها با شخصیت معاملاتی شما تطابق دارند یا خیر. آنچه برای دیگران جواب می دهد شاید لزوماً برای شما جواب ندهد.

به جای اینکه به عملکرد سایر معامله گران توجه کنید، روی بهبود نتایج عملکرد خود تمرکز کنید. روی کلیت فرآیند تمرکز کنید، نه سود.

4/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8875
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 چیزی که معامله گران مبتدی در سال اول معامله گری خود یاد می گیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403