چه کنیم تا وقتی به سودهای بزرگ می رسیم خونسردی و عقلانیت خود را از دست ندهیم؟

316 بازدید

حفظ خونسردی در زمان سود

وقتی بازار در جهت مطلوب ما پیش می رود، به راحتی ممکن است وسوسه شویم بیخیال برنامه معاملاتی خود گردیم با این هدف که پوزیشن های سودده خود را به حداکثر برسانیم.

اما اگر انضباط محکم و بتنی نداشته باشید، در بهترین حالت پوزیشن های سودده شما چند تا در میان خواهد بود. حتی ممکن است سودهای خود را به دلیل تصمیمات معاملاتی بد خنثی کنید!

در مقاله امروز نکاتی ارائه می گردد که با به یاد داشتن آنها می توانید به سودآوری پایدار برسید:

 

ورود و خروج پله ای یک ابزار مدیریت ریسک است

 

سنگین کردن پله ای پوزیشن های سودده کمک می کند بتوانید بر ترس از “از کف دادن فرصت های معاملاتی” غلبه کنید و زمانی که ایده معاملاتی شما همچنان معتبر است بتوانید سود خود را به حداکثر برسانید.

فقط به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر به یک پوزیشن اضافه کنید، نوسانات قیمت بیشتر بر سود/ضرر شما تأثیر می گذارد و احتمال اینکه بخواهید تصمیمات احساسی بگیرید در معاملات شما بالاتر می رود.

اگر سبک مدیریت ریسک شما طوری باشد که به سمت محافظت از سودهای کاغذی گرایش داشته باشد، در اینصورت بهتر است خروج پله ای را در نظر گرفته و به سودهای جزیی قانع باشید.

ببینید، سود، سود است، نه؟ با حفظ و تحقق سود 200 دلاری باز هم بهتر از 1000 دلار سود کاغذی می توانید برای گربه خود غذا تهیه کنید.

 

برای برنده شدن در بازی نیازی نیست حتما 10 هیچ برنده شوید

 

بله شاید وسوسه انگیز باشد که داستان 10 برابر کردن سود $$$ خود را با دوستان خود در توییتر به اشتراک بگذارید، اما به یاد داشته باشید که برای داشتن سودآوری در درازمدت، نیازی به گرفتن پوزیشن روی سقف و کف قیمت نداریم یا نیازی نیست روی هر چی دارایی محبوب بازار است بخواهیم پوزیشن بگیریم.

سعی کنید بالا بخرید و بالاتر بفروشید یا معامله دارایی های با محبوبیت کمتر (اما همچنان مهم) که نسبت های ریسک به پاداش بهتری دارند را در نظر بگیرید.

اگر تحقیقات خود را به درستی انجام دهید و ریسک های خود را مدیریت کنید، فرصت های دیگری وجود خواهد داشت که باز هم می توانید به سودآوری پایدار برسید.

 

به همان میزان که معاملات زیانده آسیب رسان هستند معاملات برنده نیز می توانند آسیب رسان باشند

 

رسیدن به اعتماد به نفس زیادی ناشی از برنده شدن در معاملات می تواند شما را وسوسه کند که از کیفیت کار بزنید و از انجام فرآیندهایی که در وهله اول به شما کمک کردند به سود برسید، دست بکشید.

دفترچه معاملاتی خود را مطالعه کنید تا عادت هایی که باید حفظ کنید و تصمیماتی که باید از گرفتن آنها پرهیز کنید را متوجه شوید. آنها را در برنامه معاملاتی خود گنجانده و به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید.

 

معاملات فارکس یک ماراتن است، نه دوی سرعت

 

فارکس یک کار نیازمند داشتن کیفیت است که مستلزم داشتن تمرکز، توجه و هوشیاری دارد.

نمی‌توانید اینطوری کار کنید که تمام روز را به بررسی اخبار و نظرات دوستان در تلگرام اختصاص دهید و در کنارش هم نمودار کشی کنید.

بهترین عملکرد را هدف بگیرید. مراقب سلامت ذهن و بدن خود باشید. خوب غذا بخورید و به اندازه کافی بخوابید و ورزش کنید تا مرتکب اشتباهات قابل اجتناب همچون سایزبندی اشتباه پوزیشن یا وارد کردن نماد معاملاتی اشتباه نشوید.

 

بازار به تحلیل شما اهمیتی نمی دهد

 

فقط به این دلیل که شما و دوستان خفنتان به تحلیل‌های خود اطمینان دارید، به این معنا نیست که بازار مطابق میل شما پیش خواهد رفت.

پرایس اکشن برآیند تصمیمات هزاران معامله گر است: (چه حقوقی و چه حقیقی خرد) که اصلا شما را نمی شناسند.

بازار می تواند خلاف معامله شما حرکت کند و می تواند در یک چشم برهم زدن هم اینطور شود. از طریق مدیریت ریسک‌های خود بصورت مستمر اطمینان حاصل کنید که آمادگی دارید و تنها با مقدار وجهی که با از دست دادن آن به مشکلی برنمی خورید معامله می زنید.

 

شما هستید که مسئول تصمیمات خود هستید

 

معامله گرانی که مسئولیت سودها و ضررهای خود را بر عهده می گیرند می دانند که سود و ضرر آنها محصول سیستم معاملاتی آنهاست و اینکه چقدر برنامه خود را به خوبی پیاده کرده اند.

آنها احتمالاً چیزهایی از این قبیل می گویند:

  • “من سود یک نوسان 5 برابری را به حداکثر رساندم زیرا به پوزیشن خود سفت چسبیدم و طبق برنامه ام حد ضررم را تریل کردم.”
  • ضررهای کوچکم تبدیل به ضررهای بزرگ شد زیرا نمی خواستم بپذیرم که اشتباه کرده ام.
  • “سود 30.8% کاغذی من در نقطه سر به سر بسته شد، زیرا برای زمانی که 50% در سود بودم برنامه ای نداشتم.”

پس فقط شما و خود شما هستید که مسئول معاملات خود هستید.

هر چه زودتر مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرید، زودتر می توانید عادت های بد معاملاتی را کنار گذاشته و سیستم معاملاتی خود را در جهت به دست آوردن سودهای پایدارتر اصلاح کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13416
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چه کنیم تا وقتی به سودهای بزرگ می رسیم خونسردی و عقلانیت خود را از دست ندهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402