اندیکاتور OsMa

296 بازدید

اندیکاتور اسما

OsMA واژه مخفف مورد استفاده برای بیان نحوه عملکرد یک اسیلاتور در تحلیل تکنیکال است، OsMA مخفف اسیلاتور و میانگین متحرک است (یا گاهی اسیلاتور و میانگین متحرک اسیلاتور).

اسیلاتور خود یک اندیکاتور است که رابطه بین هر دو دوره معین از میانگین متحرک را نشان می دهد، که ممکن است به صورت درصد یا به صورت عدد بیان شود. دو شکل اسیلاتور وجود دارد: اسیلاتور قیمت و اسیلاتور حجم.

اسیلاتور خود یک اندیکاتور روندگیر مفید است و امکان کشف شرایط کوتاه مدتی را فراهم می کند که طی آن ممکن است شرایط اشباع فروش و یا اشباع خرید شکل گرفته باشد. هنگامی که ارزش اسیلاتور شروع به نزدیک شدن به سطوح افراطی بالایی می کند، می توان گفت که دارایی اشباع خرید شده است، وقتی هم که به سطوح افراطی پایینی نزدیک می شود نمونه ای از شرایط اشباع فروش را نشان می دهد.

از سوی دیگر، OsMA اجازه می دهد تا نمایش واضحی از واریانس اسیلاتور نسبت به میانگین متحرک آن داشت، در این حالت خط اصلی MACD به عنوان اسیلاتور عمل می کند، و خط سیگنال MACD به میانگین متحرک تبدیل می شود.

 

اسیلاتور میانگین متحرک (OsMA) به ما چه می گوید؟

 

OsMA یک اندیکاتور مفید برای روندها و قدرت روند است. مقادیر بالای صفر، به ویژه دوره های بالای صفر، تاییدی است مبنی بر افزایش قیمت ها. مقادیر زیر صفر، به خصوص دوره های متوالی زیر صفر، تاییدی است برای کاهش قیمت ها.

کراس یا عبور از روی خط صفر نیز می تواند مهم باشند. یک کراس خط صفر زمانی رخ می دهد که اسیلاتور از بالا یا پایین میانگین متحرک خود عبور کند. اگر مقدار اسیلاتور به زیر مقدار میانگین متحرک رود، در این حالت OsMA یک مقدار منفی را ثبت می کند و نشان می دهد که قیمت در حال کاهش است. اگر اسیلاتور بالاتر از میانگین متحرک باشد، OsMA مثبت خواهد بود و نشان دهنده افزایش قیمت است.

کراس ها ممکن است گهگاه پوزیشن های خوبی را سیگنال دهند که باعث شکار یک نوسان خوب شوند، اما کراس ها می توانند پوزیشن های بدی را نیز در زمانی که قیمت متلاطم است و OsMA بین مقادیر مثبت و منفی جلو و عقب حرکت می کند، سیگنال کنند. اگر از کراس ها استفاده می کنید، بهتر است وسواسی باشید، مثلاً فقط کراس هایی را انتخاب کنید که با یک روند صعودی بلندمدت بر اساس پرایس اکشن یا اندیکاتور دیگر همراستا هستند. از آنجایی که قیمت در حال افزایش است، زمانی که OsMA به زیر خط صفر می رود و سپس به بالای آن برمی گردد، خرید را در نظر بگیرید. در طول یک روند نزولی، زمانی که OsMA به بالای خط صفر می رود و سپس به زیر آن می رود، فروش را در نظر بگیرید. اینگونه به طور کامل سیگنال های ضعیف را از بین نمی رود، اما برخی از آنها از میان برداشته می شوند و به معاملات در جهت روند کمک می کند.

مقادیر بالا (نسبت به قبل) در OsMA نشان‌دهنده یک روند صعودی بسیار قوی است زیرا خط اسیلاتور تندتر هر چه بیشتر در حال دورتر شدن از میانگین متحرک کندتر است. مقادیر پایین به این معنی است که قیمت به سرعت در حال کاهش است زیرا اسیلاتور تندتر نسبت به میانگین متحرک کندتر سریع تر کاهش می یابد.

با این حال چنین مقادیر بالا و پایینی ذهنی هستند، زیرا مقدار زیادی بالا یا زیادی پایین می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که بازار نزدیک به یک افراط است و حداقل در کوتاه‌مدت امکان اصلاح وجود دارد. نگاه کردن به گذشته می تواند افراط در OsMA را نشان دهد. نقاط سقف و کف قبلی در OsMA که قیمت در آنها برگشت زده است را علامت بزنید. این سطوح ممکن است در آینده دوباره چنین شوند، البته نه همیشه.

توجه:

MACD یک اسیلاتور متداول است که میانگین متحرک در داخل آن تعبیه شده است. بنابراین، هیستوگرام MACD یک OsMA است که اختلاف بین خط MACD و خط سیگنال را نشان می دهد.

تفاوت بین اسیلاتور میانگین متحرک (OsMA) و اسیلاتور استوکستیک

 

اندیکاتور استوکستیک نوعی اسیلاتور است. بنابراین، می توان از آن برای محاسبه OsMA استفاده کرد. همچون MACD، استوکاستیک معمولاً میانگین متحرکی روی آن اعمال شده است. در این حالت، به آن %D گفته می‌شود و یک SMA 3 دوره ای از استوکستیک (%K) است. برای محاسبه OsMA اسیلاتور استوکستیک، اختلاف بین %K و %D را محاسبه کنید.

 

محدودیت های استفاده از اسیلاتور میانگین متحرک (OsMA)

 

OsMA یک اندیکاتور تاخیری است. این بدان معنی است که گاهی اوقات اطلاعاتی را ارائه می دهد که منسوخ است. به عنوان مثال، ممکن است یک کراس مثبت بالای صفر رخ دهد اما قیمت به طور قابل توجهی افزایش یافته است و بنابراین ممکن است دیگر پوزیشن خوبی برای گرفتن نباشد. به طور مشابه، OsMA ممکن است یک روند صعودی قوی را با مقادیر مثبت نشان دهد، اما قیمت همچنان می تواند به شدت کاهش یابد. این اندیکاتور ممکن است بسیار اهسته کاهش یابد یا به زیر صفر برسد، حتی اگر قیمت در حال حاضر به میزان قابل توجهی کاهش یافته باشد.

کراس های کاذب نیز یک مشکل رایج هستند، به خصوص زمانی که قیمت بصورت موجدار نوسان می کند. OsMA به سرعت بالا و زیر صفر حرکت می کند و چیزی جز تایید این که پرایس اکشن متلاطم و بدون روند است، ارائه نمی دهد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=16892
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اندیکاتور OsMa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403