سیستم معاملاتی برک آوت آسیا (ساکا)

679 بازدید

سیستم معاملاتی برک آوت آسیایی (ساکا)

در ادامه معرفی استراتژی های معاملاتی، امروز خدمت شما هستیم با معرفی استراتژی معاملاتی سقف آسیا کف آسیا یا اختصارا ساکا.

سیستم برک‌ آوت آسیا یک سیستم معاملاتی بر اساس شکست یا برک‌ آوت در سشن آسیایی است. استراتژی ساکا (سقف اسیا کف اسیا) به دلیل سادگی و ظرفیت خوب سودآوری آن به عنوان یک انتخاب محبوب خود را در میان معامله گران نشان داده است. در این روش اسکالپ معاملاتی ، ابزارهای معاملاتی سنتی همچون فیبوناچی، خطوط روند، الگوهای نموداری و اسیلاتورها کنار گذاشته شده اند و رویکردی ساده‌تر اولویت داده شده است. این سیستم را می توان به گونه ای میزان و اصلاح کرد که قوانین معاملاتی شخصی برای هر معامله گر را در بر گیرد.

 

آشنایی با استراتژی شکست ساکا

 

سنگ بنای استراتژی ساکا شناسایی بالاترین قیمت (سقف آسیا) و پایین ترین قیمت (کف اسیا) در طول سشن معاملات آسیا است. برای انجام این کار، معامله گران خطوطی را بر روی نمودار ترسیم می کنند که نقاط قیمتی افراطی را بین ساعت 21:00 به وقت گرینویچ تا 06:00 به وقت گرینویچ نشان می دهد (یعنی محدوده زمانی استاندارد برای سشن معاملات آسیا). وقتی بازار به ساعت 06:00 به وقت گرینویچ می رسد، معامله گران می توانند به طور قطعی به کف و سقف قیمتی روزانه آسیا پی برده باشند.

این سیستم معاملاتی بر اساس این پیش بینی طراحی شده است که قیمت یک جفت ارز یا یک دارایی به طور قابل توجهی در یک جهت حرکت می کند، به خصوص پس از اینکه مدتی در یک محدوده رنج قیمتی نسبتاً تنگی بازی کرده باشد. روش معاملاتی ساکا بخوبی در چارچوب این سیستم جای می گیرد و از سقف و کف سشن آسیا برای پیش‌بینی شکست‌های احتمالی در طول سشن های معاملات بعدی استفاده می‌کند.

هنگامی که سقف و کف سشن آسیا مشخص شد، معامله‌گران می‌توانند از این نقاط برای نشان کردن شکست‌های احتمالی در طول سشن های تجاری اروپا یا آمریکا استفاده کنند. پیش فرض اصلی در اینجا این است که زمانی که قیمت یک دارایی یا جفت ارز به آنسوی سقف تعیین شده در سشن آسیایی می رود یا به زیر کف در سشن آسایی می رود، احتمالاً شاهد تغییرات قیمت قابل توجهی باشیم.

 

استفاده بهینه از سیستم معاملاتی ساکا برای داشتن معاملاتی سودآور

 

معامله‌گرانی که از روش ساکا استفاده می‌کنند معمولاً سفارش‌ های خرید خود را دقیقاً بالای سقف آسیا می‌گذارند و سفارش ‌های فروش خود را درست زیر کف آسیا می گذارند. منطق پشت این استراتژی این است که اگر قیمت از محدوده یا رنج تعیین شده خارج شود، احتمالاً یک روند قوی (صعودی یا نزولی) به دنبال خواهد داشت.

سفارش خرید بالاتر از سقف آسیا یک روند صعودی را پیش‌بینی می‌کند، در حالی که سفارش فروش پایین‌تر از کف آسیا یک روند نزولی را پیش‌بینی می‌کند. اینگونه فرصتی برای معامله گران فراهم می شود تا از تغییرات و نوسانات قابل توجه قیمت که به طور بالقوه می تواند منجر به معاملات سودآور شود، استفاده کنند.

عکس1

سیستم شکست آسیا یا ساکا کاملاً دستی است. گرچه اندیکاتورها سیگنال‌ها را تولید می‌کنند، اما هر تصمیمی برای ورود به بازار و گذاشتن حد ضرر یا خروج سودآور به خود معامله‌گر بستگی دارد. بنابراین، معامله گر باید با اصول مدیریت ریسک و پاداش آشنا باشد و از نواحی حمایت و مقاومت اصلی برای گذاشتن نقاط ورود و خروج استفاده کند.

سیستم ساکا می‌تواند سیگنال ‌های معاملاتی را به شما بدهد که می‌توانید آن‌ها را همانطور که هستند دریافت کنید و استفاده کنید یا اینکه با تحلیل نمودار خود را برای فیلتر کردن بیشتر سیگنال‌ها آماده کنید، که توصیه ما نیز همین مورد دوم است. هر چند معامله‌گران از هر سطح و تحربه ای که باشند می‌توانند از این سیستم استفاده کنند، با این حال تمرین معامله با این روش یا سیستم معاملاتی در یک حساب دمو MT4 می‌تواند بسیار مفید باشد تا بلکه بتوانید به ثبات و اعتماد به نفس لازم برای معامله گری برسید.

سیستم معاملاتی ساکا را می توان بر روی هر جفت ارز فارکس و یا سایر دارایی ها مانند سهام، کالاها، ارزهای دیجیتال، فلزات گرانبها، نفت، گاز و غیره استفاده کرد. همچنین می توانید از آن در هر تایم فریمی که مناسب شماست استفاده کنید: از 1 دقیقه تا نمودارهای 1 ماهه.

 

مدیریت ریسک در این سیستم معاملاتی برک آوت

 

هر چند روش ساکا برای بسیاری از معامله گران سودآور است، اما باید دانست که همچون هر استراتژی معاملاتی دیگری بدون ریسک نیست. یکی از جنبه های مهم مدیریت ریسک، گذاشتن صحیح سفارشات حد ضرر است. در اینجا، سفارش‌ های حد ضرر معمولاً برای سفارش‌های خرید درست زیر سقف آسیا و برای سفارش‌های فروش درست بالای کف آسیا تنظیم می‌شوند. این استراتژی به کاهش ضررهای احتمالی در صورت تغییر جهت غیرمنتظره قیمت پس از ایجاد شکست کمک می کند.

 

قوانین معاملاتی برای سیستم شکست آسیا

 

به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این سیستم برک آوت آسیایی، حد ضرر خود را در زمان انتشار گزارش های خبری مهم تنگ تر بگذارید یا حداقل 15 دقیقه قبل و بعد از این رویدادها از معامله خودداری کنید.

مثل همیشه، برای دستیابی به نتایج خوب، مدیریت صحیح سرمایه را از یاد نبرید. برای اینکه یک معامله گر سودآور باشید، باید بر انضباط، عواطف و مباحث روانشناسی تسلط داشته باشید. بسیار مهم است که بدانید چه زمانی معامله کنید و چه زمانی معامله نکنید. از معاملات در زمان‌های نامساعد و مانند بازارهای کم حجم، بازارهای کم تلاطم، خارج از سشن، جفت ارزهای اگزوتیک، زمان هایی که اسپردها زیاد می شوند و غیره اجتناب کنید.

 

ستاپ ورود و خروج

 

 • بر روی جفت ارز پوند/دلار بخوبی جواب می دهد. روی تمام جفت ارز های اصلی دیگر نیز جواب می کند، اما آن را با حد سود و حد ضرر های مختلف امتحان کنید.
 • از 55 EMA برای شناسایی معاملات با شانس موفقیت بالا استفاده کنید، از باز کردن هر پوزیشنی خلاف روند خودداری کنید. روند را با استفاده از EMA در نمودار ساعتی شناسایی کنید، سپس به تایم فریم 5 دقیقه بروید تا سفارش خرید را در سقف آسیا یا سفارش فروش را در کف آسیا وارد کنید.
 • شما باید زمان سشن معاملاتی را طوری تنظیم کنید که با زمان سرور بروکر شما در پارامترهای ورودی مطابقت داشته باشد. تنظیمات پیش‌فرض GMT 2+ هستند. (که پیش فرض اکثر بروکرها است)
  • باکس خاکستری تیره – جلسه آسیا
  • باکس خاکستری متوسط – جلسه اروپا
  • باکس خاکستری روشن – جلسه آمریکا

 

خرید

 1. 55 EMA در نمودار ساعتی در حالت روند صعودی است. (EMA با قیمت بالاتر از EMA آبی است)
 2. یک سفارش خرید پندینگ در سشن آسیا ثبت کنید.
 3. حد ضرر را 30 پیپ زیر سقف آسیا قرار دهید.
 4. اولین حد سود خود را 15 پیپ تعیین کنید.
 5. حد سود دوم را در قیمت میانی بعدی یا نقطه پیووت بعدی تنظیم کنید.
 • پس از رسیدن قیمت به اولین حد سود، حد ضرر را به سمت نقطه سر به سر حرکت دهید.
 • اگر کندل M5 پایین تر از نزدیک ترین نقطه پیووت بسته شد، از معامله دوم خارج شوید.

 

فروش

 1. 55 EMA در نمودار ساعتی در حالت نزولی است. (EMA 1 ساعته با قیمت زیر EMA قرمز است)
 2. یک سفارش فروش پندینگ در کف آسیا قرار دهید.
 3. حد ضرر را 30 پیپ بالاتر از کف آسیا قرار دهید.
 4. اولین حد سود خود را 15 پیپ تعیین کنید.
 5. حد سود دوم را در سطح قیمت میانی بعدی یا نقطه پیووت بعدی تنظیم کنید.
 • پس از رسیدن قیمت به اولین حد سود، حد ضرر را به سمت نقطه سر به سر حرکت دهید.
 • اگر کندل M5 بالاتر از نزدیکترین نقطه پیووت بسته شود، از معامله دوم خارج شوید.

عکس2

 

جمع بندی سیستم معاملاتی ساکا

 

سیستم معاملاتی ساکا یک استراتژی معاملاتی نسبتاً ساده و در عین حال مؤثر است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد از نوسانات قیمت ایجاد شده خارج از کف و سقف سشن آسیا استفاده کنند. هر چند بسیاری از ابزارهای معاملاتی مرسوم در این روش کنار گذاشته شده اند، اما سادگی و پتانسیل سودآوری آن، این روش را به گزینه ای جذاب برای معامله گران تازه کار و با تجربه تبدیل کرده است. با این حال، مانند هر استراتژی سرمایه گذاری دیگری، درک کامل، اجرای دقیق و مدیریت ریسک مدبرانه برای موفقیت حیاتی است!

3.7/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16389
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سیستم معاملاتی برک آوت آسیا (ساکا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403