چرا ایجاد عادات خوب معاملاتی مهمتر از پیدا کردن الگوی خوب معاملاتی است؟

220 بازدید

الگوهای خوب

یکی از رایج ترین اشتباهات معامله گران تازه کار این است که به جای اینکه سعی کنند به یک معامله گر خوب تبدیل شوند، تمام تمرکز خود را روی پیدا کردن معاملات برنده می گذارند.

بارها و بارها دیده شده است که افراد مبتدی تمام هم و غم خود را صرف انجام تحلیل بنیادی یا تکنیکال می کنند تا بلکه یک معامله سودآور پیدا کنند.

حتی برخی از دوستان هستند که یکراست ایده‌ها و سیستم‌های سایر معامله‌گران را کپی می‌کنند بدون اینکه حتی بدانند منطق پشت این استراتژی ها یا سیستم ها چیست.

برخی از دوستان آنقدر نگران از دست دادن یک فرصت خوب معاملاتی هستند که ترجیح می دهند به جای اینکه دنبال شناسایی نقاط قوت و ضعف باشند و روی مهارت های خود کار کنند، دنبال بیشتر پوزیشن گرفتن باشند.

آنچه آنها درک نمی کنند این است که عادات خوب معاملاتی بیشتر از الگوهای خوب معاملاتی باعث کسب سود می شوند.

نمیگم پیدا کردن الگوی خوب یا حتی کپی کردن معاملات سایر دوستان بدرد نمی خورد.

فقط میگم که انجام فعالیت‌های خودیابی و خود اصلاحی (همچون ثبت روزانه معاملات در یک دفترچه یا تمرین کردن عامدانه)، سریعتر شما را به یک معامله‌گر سودآور تبدیل می‌کند!

یک کشتی گیر موفق کار خود را فقط با شرکت در مسابقات آغاز نمی کند به این امید که فقط تجربه است که او را به ورزشکار بهتری تبدیل می کند.

او ابتدا ساعت‌ها در باشگاه وقت می گذارند تا بدنش را آماده کند، تکنیک های مختلف را به خاطر بسپارد، و پیش از اینکه رسما وارد دشک شود، نقاط ضعفش را اصلاح کند.

سپس با توجه به اینکه اصول اولیه را می داند و یاد گرفته است که از مبارزات خود بیاموزد، اصلاحات مناسب را انجام می دهد تا زمانی که در وزن خود شکست ناپذیر شود.

حالا تصور کنید که این کشتی گیر بیشتر از اینکه بخواهد به فکر تبدیل شدن به یک ورزشکار خوب باشد به فکر پیروزی در مبارزات بود. او بدون توجه به تمرین و آموزش فقط رقیب می طلبید و رجز می خواند.

بدن او احتمالاً در رینگ فرو می پاشید و در نهایت در نبردها شکست می خورد. اینطور بگوییم که نیاز روانی او به پیروزی، توانایی او برای پیروزی را تحت تاثیر قرار می داد.

معامله گران فارکس هر روز با سناریوی مشابهی روبرو می شوند. البته بدون اینکه صورت شان کبود شود (شاید).

نکته این است که بسیاری از آنها به قدری روی موجودی حساب خود و روی “به ثمر رساندن” معاملات خوب خود متمرکز هستند که از مبحث آماده سازی خود غافل می شوند.

آن‌ها تلاش زیادی برای بهبود مهارت‌های خود از خود نشان نمی دهند و به مرور زمان مهارت‌های معاملاتی آن‌ها محدود به نوع الگوهایی می‌شود که معمولا روی آنها پوزیشن می گیرند.

تمرکز بر کار (و نه صرفا سود) می تواند اضطراب ناشی از معاملات را کاهش دهد چراکه اینگونه کنترل بیشتری بر مشکلات فعلی خود خواهید داشت.

در پایان اینکه باید به خاطر داشته باشید که برنده شدن این نیست که کارت های خوبی در دست داشته باشید بلکه این است که با کارت هایی که در دست دارید بتوانید بهترین بازی را انجام دهید.

روی تبدیل شدن به یک معامله گر خوب تمرکز کنید. معاملات سودآور خودشان می آیند.

3.7/5 - (6 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=14121
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا ایجاد عادات خوب معاملاتی مهمتر از پیدا کردن الگوی خوب معاملاتی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403