پراپ تریدینگ رایگان تا 60 هزار دلار در بروکر ارانته – معامله گر ایرانی

1109 بازدید
مسابقه پراپ تریدینگ رایگان در بروکر ارانته

این روزها پراپ تریدینگ رایگان باشد یا پولی، به یک ترند در میان تریدر های فارکس و ارز دیجیتال تبدیل شده است. تعداد کثیری از کاربران را می بینیم که در جمع تریدرها به دنبال یک پراپ فرم مناسب می گردند. البته فعلا موضوع این مقاله چیز دیگری است ولی حتما به زودی بررسی مفصل و کاملی در این زمینه خواهیم داشت.

در این مقاله در مورد پراپ تریدینگ رایگان که توسط بروکر ارانته به صورت مسابقه برگزار می گردد صحبت می کنیم. البته رایگان از این جهت که دیگر هزینه ای بابت شرکت در چالش ها پرداخت نمی کنید. صرفا باید حساب معاملاتی خود را حداقل صد دلار شارژ کنید و تمام این مبلغ و سود و زیان آن هم متعلق به خود شماست. در ادامه توضیحات بیشتر را مطالعه کنید.

فهرست مطالب

پراپ تریدینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

ابتدا برای دوستانی که چندان با مفهوم پراپ تریدینگ آشنایی ندارند توضیح مختصری در مورد این اصطلاح بدهیم. ایده پراپ تریدینگ از اینجا شکل گرفته است که عده ای تریدر با استعداد وجود دارند که سرمایه کافی برای ترید ندارند. در آن سو هم عده ای سرمایه دار پولدار وجود دارند که تجربه ترید ندارند. هدف در اینجا مرتبط کردن این دو گروه با یکدیگر است.

سرمایه توسط سرمایه گذار در اختیار تریدر با استعداد قرار می گیرد، تریدر معامله می کند و سود حاصله را با نسبت توافقی تقسیم می کنند. یک معامله برد برد. خوب حالا تریدرهای با استعداد را چگونه پیدا کنیم؟ هرکسی ادعا کرد من کارم درسته! کافی است؟ مسلما خیر! شرکت های پراپ فرم برای سنجش صحت ادعای تریدرها معمولا چالش هایی را برگزار می کنند. در طی این چالش ها باید تریدر به تارگت مشخصی از سود در مدت مشخص و بدون تحمیل ضرر غیر منطقی به حساب دست پیدا کند. شرکت در این چالش ها مستلزم پرداخت هزینه است که بسته به مقدار سرمایه متفاوت خواهد بود.

در گذشته این کار صرفا توسط موسسات مالی بزرگ و بانک ها انجام میشد اما حالا سایت های متعددی وجود دارند که مثلا در حال ارائه خدمات پراپ تریدینگ هستند. از نظر ما اینها فاصله زیادی با هدفی که بالا مطرح کردیم دارند. تعداد زیادی از اینها صرفا سایت ها و شرکت های کوچکی هستند که روی درآمد حاصل از باخت تریدرها در چالش ها سرمایه گذاری کردند. پس اگر زمانی تصمیم گرفتید وارد این حیطه شوید حتما در انتخاب پراپ فرم دقت کنید.

چرا پراپ تریدینگ رایگان؟

خوب از آنجایی که هر چیزی رایگانش بیشتر می چسبد احتمالا پراپ تریدینگ رایگان هم دلچسب تر باشد. اما حقیقت این است که بسیاری از تریدرها بعد از دفعات زیاد شرکت در چالش های پراپ تریدینگ و از دست دادن سرمایه خود دیگر ترجیح می دهند پولی بابت چالش ها پرداخت نکنند. از طرفی هم جذابیت این موضوع آنقدر بالاست که نگذارد بی خیال آن شوند. تصور کنید منی که به زحمت سرمایه ام به 1000 دلار می رسد، چقدر لذت بخش است که سرمایه 100 هزار دلاری در اختیار داشته باشم.

اما متاسفانه جستجو برای پراپ تریدینگ رایگان نتایج چندان زیادی نخواهد داشت. البته منطقی هم همین است. اگر هر تریدری به هر تعدادی قادر باشد به صورت رایگان در چالش شرکت کند احتمال اینکه به طور اتفاقی و شانسی بتواند یکبار چالش را پاس کند وجود خواهد داشت. هیچ سرمایه گذاری به دنبال چنین تریدری نیست! تمام تلاش بر این است تا با استفاده از قوانینی که وضع می شود از ورود شانسی تریدرها به مرحله بعد جلوگیری شود.

چگونه بروکر ارانته پراپ تریدینگ رایگان برگزار می کند؟

بالاتر گفتیم که در حالت عادی برگزاری پراپ تریدینگ رایگان منطقی نیست! پس چگونه بروکر ارانته این کار را انجام می دهد؟ آیا کاسه ای زیر نیم کاسه است؟ خیر! حقیقت این است که این، یکی از نوآوری های بروکر ارانته به عنوان یک بروکر معتبر و محبوب در زمینه تبلیغات است. در واقع چیزی که اینجا برگزار می شود مانند سایر پراپ تریدینگ ها نیست. اینجا یک مسابقه است که با شکل و شمایل پراپ تریدینگ برگزار می شود.

در این مسابقه که در سه گروه برگزار می شود، صرفا سه حساب 10 هزار دلاری، 20 هزار دلاری و 30 هزار دلاری وجود دارد. این حساب ها به عنوان جایزه در اختیار تریدری که با رعایت قوانین مسابقه، بیشترین سود را در هر گروه داشته است قرار می گیرد. پس از آن شخص برنده تا هر زمانی که قوانین را نقض نکند می تواند روی آن حساب معامله کند و 70 درصد از سود حاصله را برداشت کند. تنها 30 درصد از سود سهم بروکر می شود.

جزئیات مسابقه پراپ در بروکر ارانته

جایزه 60 هزار دلاری پراپ تریدینگ رایگان ارانته

در واقع چیزی که با آن سر و کار دارید یک مسابقه ترید است که در اجرای آن از چالش های پراپ تریدینگ الگو گرفته شده است. شما نیاز نیست هزینه ای بابت شرکت در این چالش ها پرداخت کنید و از این حیث رایگان است. اما در عوض باید حساب معاملاتی خود را با مبلغ های 100 دلار، 300 دلار و یا 500 دلار شارژ کنید. اصل این مبالغ و سود معاملاتی که انجام می دهید کاملا متعلق به شماست.

بعد از شارژ حساب باید شروع کنید به انجام معامله و حساب خود را رشد دهید. نکته مهم این است که باید مدیریت ریسک و سرمایه را سرسختانه رعایت کنید. حساب شما در یک روز نباید متحمل ضرری بیش از 5 درصد از واریز اولیه شود. همچنین در مجموع نباید دراودان حساب بیش از 10 درصد باشد. در صورتی که به این اعداد برسید از دور مسابقه خارج می شوید اما کماکان می توانید به معاملات خود ادامه دهید و اینکه موجودی خود را برداشت کنید.

اگر در طول یک ماهی که مرحله اول برگزار می شود بتوانید به تارگت 10 درصد سود برسید می توانید وارد مرحله دوم مسابقه شوید. در مرحله دوم تارگت 5 درصد سود است اما علاوه بر آن باید بیشترین مقدار سود در میان کاربران را نیز دریافت کنید. تنها یک نفر در هر گروه با بیشترین مقدار سود برنده این پراپ تریدینگ رایگان می شود. در انتهای صفحه زیر سود نفر پیشتاز مسابقه و شماره حساب او به طور مرتب به روز می شود.

نتایج نفرات برتر در روز نهم مسابقه:

جدول زیر مربوط به نتایج مسابقه تا روز نهم می باشد. همانطور که می بینید نفر اول گروه 100 دلاری فقط 2.4 درصد یعنی 2.40 دلار سود کرده است. نفر اول گروه 300 دلاری 3.7 درصد معادل 11.10 دلار سود کرده است و نفر اول گروه 500 دلاری تنها 1.8 درصد که معادل 9 دلار می باشد کسب سود داشته است. با این نتایج به نظر می رسد برای رسیدن به جایزه نهایی مدیریت ریسک و سرمایه مهم ترین کاری است که باید انجام دهید.

نتایج مسابقه پراپ تریدینگ رایگان ارانته

شرایط و قوانین شرکت در مسابقه ارانته

همانطور که گفتیم مسابقه در سه گروه و طی دو مرحله برگزار می گردد. در هر مرحله شرایط و قوانینی باید رعایت گردد که در زیر آنها را لیست می کنیم.

قوانین مرحله اول:

 • حساب معاملاتی خود را 100 ، 300 و یا 500 دلار شارژ کنید.
 • در طی یک ماه حداقل 5 روز فعالیت معاملاتی داشته باشید.
 • معاملات زیر یک دقیقه محاسبه نمی شوند.
 • ضرر بیش از 5 درصد در یک روز باعث حذف از مسابقه می شود.
 • اگر مجموع ضررهای حساب بیشتر از 10 درصد شود از دور مسابقه خارج می شوید.
 • با رسیدن به تارگت 10 درصد سود می توانید وارد مرحله بعد شوید.

قوانین مرحله دوم:

 • در طی یک ماه حداقل باید 10 روز فعالیت معاملاتی داشته باشید.
 • معاملات زیر یک دقیقه محاسبه نمی شوند.
 • مثل مرحله قبل نباید ضرر روزانه بیش از 5 درصد از موجودی شناور باشد.
 • مانند مرحله قبل ضرر کلی حساب نباید بیشتر از 10 درصد از موجودی اولیه باشد.
 • تارگت این مرحله 5 درصد سود از موجودی پایانی مرحله اول است.
 • هر تریدری که شرایط بالا را داشته باشد و بیشترین سود را نیز کسب کند برنده گروه خود خواهد شد.

قوانین مربوط به جایزه پراپ تریدینگ رایگان:

 • یک حساب 10,000$ ، 20,000$ و یا 30,000$ بسته به گروه مسابقه در اختیار برنده قرار می گیرد.
 • در طول هر ماه باید حداقل 5 روز فعالیت معاملاتی داشته باشد.
 • در یک روز نباید بیشتر از 5 درصد از موجودی شناور ضرر کند.
 • اگر مجموعا 10 درصد از موجودی اولیه را ضرر کند حساب از مدیریت تریدر خارج می شود.
 • سود حاصل از معاملات به صورت 70 درصد تریدر و 30 درصد ارانته تقسیم می شود.
 • با رعایت شرایط بالا، تریدر به صورت مادام العمر می تواند روی این حساب معامله کند.
 • محدودیتی در زمان برداشت سود روی این حساب وجود ندارد.

چگونه در مسابقه ارانته شرکت کنیم؟

برای شرکت در این مسابقه ابتدا باید در بروکر ارانته ثبت کنید. اگر قبلا در ارانته افتتاح حساب کردید می توانید از این مرحله عبور کنید. اگر تا کنون حسابی در این بروکر ایجاد نکردید روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به پراپ تریدینگ رایگان شوید.

در صفحه جدیدی که باز می شود روی گزینه “همین حالا ثبت نام کنید” در وسط صفحه و یا گزینه “ثبت نام” در بالای صفحه کلیک کنید. فرمی به شما نمایش داده می شود که باید با اطلاعات شخصی خود تکمیل کنید. اگر نیاز به راهنمایی دارید می توانید از مقاله آموزش ثبت نام بروکر ارانته که به صورت قدم به قدم و تصویری است استفاده کنید.

پس از طی مراحل ثبت نام و انجام احراز هویت می بایست حساب جدیدی ایجاد کنید. برای این کار در منوی “حساب ها در یک نگاه” روی گزینه “افتتاح حساب زنده” کلیک کنید.

افتتاح حساب جدید در بروکر ارانته

حالا در صفحه جدید در قسمت نوع حساب گزینه “Prop Trading Promotion MT4” را انتخاب کنید. اهرم معاملاتی مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه ادامه را کلیک کنید.

در مرحله بعد یکبار دیگر اطلاعاتی که وارد کردید را چک کنید و گزینه ادامه را کلیک کنید. حساب معاملاتی پراپ تریدینگ شما بلافاصله ایجاد می شود و اطلاعات آن به شما نمایش داده می شود. می توانید با شارژ حساب خود بلافاصله شروع به ترید کنید. در صورتی که مایلید از شارژ ریالی استفاده کنید ما صرافی IrPay.Pro را پیشنهاد می کنیم.

اطلاعات حساب mt4 برای شرکت در مسابقه پراپ تریدینگ رایگان

مزایا و معایب پراپ تریدینگ رایگان ارانته

این مسابقه پراپ تریدینگ بروکر ارانته با تمام ویژگی هایی که بالا ذکر کردیم مزایا و معایبی دارد که در زیر بیان می کنیم.

مزایا :

 • رایگان است.
 • توسط یک بروکر معتبر و رگوله برگزار می شود.
 • در حساب واقعی و با شرایط حساب واقعی برگزار می شود.
 • شرایط چالش ها واضح و روشن است.
 • موجودی و سود حساب اولیه متعلق به تریدر است.
 • محدودیت زمانی و عددی برای برداشت سود وجود ندارد.

معایب:

 • تعداد کم برندگان نهایی چالش ها
 • عدم امکان شرکت به دفعات در چالش ها
 • تنوع کم در موجودی حساب هایی که برای مدیریت داده می شود.

 

کلام آخر

اگر از طرفداران پراپ تریدینگ هستید به نظر می رسد حتما باید این مسابقه ارانته را تست کنید. علاوه بر اینکه رایگان است و هزینه ای پرداخت نمی کنید شما با یک بروکر رگوله طرف هستید. به خلاف سایر پراپ های داخلی و حتی خارجی که تحت نظارت هیچ نهاد قانونی نیستند. حتی بسیاری از آنها حساب های دمو در اختیار برندگان چالش قرار می دهند که کاملا نشان دهنده بی پشتوانگی آنهاست. شرایط حساب دمو و واقعی کاملا متفاوت است و به هیچ وجه باور نکنید، اگر پراپی ادعا کرد که معاملات شما در حساب دمو را در حساب ریل خود کپی می کند.

به نظر می رسد بروکر ارانته مسیر خوبی را در این زمینه شروع کرده است. امیدواریم که این روند ادامه دار باشد و همچنین عیب و نقص های آن نیز به سرعت برطرف گردد. در صورتی که تنوع بیشتری به مبالغ ورودی و جوایز نهایی داده شود حتما طرح موفقی خواهد شد. لینک زیر شما را به صفحه بروکر ارانته مخصوص پراپ تریدینگ رایگان منتقل می کند.

4.8/5 - (6 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15963
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
از سال 1384 وارد دنیای فارکس شدم. در طول این 18 سال سبکهای مختلف ترید رو بررسی کردم و معامله کردم. در نهایت نیوز تریدینگ رو به صورت حرفه ای به عنوان سبک معاملاتیم انتخاب کردم. به خاطر این سبک معاملاتی با بیش از صد بروکر فارکس در طی این سالها کار کردم و شناخت خوبی نسبت به بروکرها دارم. معتقدم که معامله گری بدون داشتن دانش کافی قماری بیش نیست.
مطالب بیشتر

نظرات

10 نظر در مورد پراپ تریدینگ رایگان تا 60 هزار دلار در بروکر ارانته – معامله گر ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام وقت بخیر بطور مثال وارد معامله ای میشیم و 8درصد می‌ره تو ضرر،برگشت میخوره و در نهایت پوزیشن با سود بسته میشه،شما بررسی میکنید زمان ورود و خروج را یا نه؟

  2

  1. سلام دوست گرامی،
   بله دراودان حساب در طول زمانی که معامله باز هست محاسبه میشه. البته توجه داشته باشید که این طرح بروکر ارانته فعلا متوقف شده ولی قرار هست به زودی طرح جدید اعلام بشه.

   6

  1. سلام دوست گرامی،
   فعلا این برنامه متوقف شده و بروکر ارانته در حال برنامه ریزی برای یک طرح جدید هست.

   7

    1. گفتن توی ماه مارس طرح جدید رو اعلام می کنند. توی همین صفحه، کانال تلگراممون و کانال تلگرام بروکر ارانته می تونید از طرح جدید مطلع بشید.

     6

 2. سلام . در خصوص شرایط درودان، 5% روزانه و 10% کل نسبت به موجودی اولیه محاسبه میشه؟
  اگر تریدر مثلا سرمایه رو دو برابر کرده باشه، 10% باز هم نسبت به موجودی اولیه محاسبه میشه یا موجودی فعلی؟
  در صورتیکه نسبت به موجودی اولیه باشه عملا جلوی رشد حساب گرفته میشه. چون 10% درودان موجودی اولیه معادل 5% موجودی فعلی محسوب میشه

  7

  1. سلام دوست گرامی،
   5 درصد دراودان روزانه از موجودی فعلی شما محاسبه میشه چون در حقیقت شاخصی هست برای توانایی شما در مدیریت ریسک اما 10 درصد دراودان مجموع با توجه به بالانس اولیه حساب منظور میشه.

   10

 3. سلام و ممنون از مطلب خوبتون
  فقط ی سوال دارم آیا این بروکر به ایرانی های داخل کشور خدمات میده و آیا بدون فیلتر شکن میشه بر روی پلت فرم این بروکر در داخل ایران ترید زد یا خیر ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

  9

  1. سلام دوست گرامی،
   بله بروکر ارانته هم به کاربران ایرانی خدمات ارائه می کنه و هم اینکه پلتفرمش داخل ایران بدون مشکل کار میکنه.

   10