3 تاکتیک برای معامله زدن همچون یک تحلیل گر نظامی

426 بازدید

تحلیلگر نظامی

از بسیاری جهات، فارکس همچون یک میدان جنگ است. و همچون جنگ، مولفه هایی نظیر ریسک، عدم قطعیت و خطر نیز همیشه در فارکس وجود دارد.

حتی برخی از معامله گران، سایر معامله گران یا خود بازار را به شکل حریفی می بینند که باید از آن سبقت بگیرند و برتری جویند.

اساسا، کسانی می توانند به پیروزی نایل شوند که به رخدادها واکنش قاطعانه و موثر نشان داده و قادرند استراتژی های بهتری اجرا کنند.

نیکو و امور نظامی

از آنجایی که معاملات فارکس شباهت هایی به میدان جنگ دارد، منطقی است که رویکرد یک تحلیلگر امور نظامی را در زمان برخورد و مواجهه با نیروهای بازار در نظر بگیریم.

دکتر برت استین بارگر، یکی از اساتید روشناسی بازار، پیشنهاد می کند که بد نیست از تجربیات سرهنگ جان آر. بوید برای درک نحوه طرز فکر در طول مبارزه استفاده کنیم.

سرهنگ جان آر. بوید که یک خلبان جنگنده نیروی هوایی ارتش امریکا بود، به دلیل مهارت و توانایی خود در سبقت گرفتن از خلبانان دشمن که او را تعقیب می کردند معروف شد. او این کار را ظرف کمتر 40 ثانبه انجام می‌داد و به همین داد به او لقب “بوید 40 ثانیه” داده بودند.

او همچنین به دلیل روش خاص خود در تصمیم گیری که چرخه OODA نام دارد، مشهور است. این عبارت به معنی مشاهده، جهت گیری، تصمیم گیری و عمل است.

به طور خلاصه، چرخه OODA نحوه واکنش انسان به یک رویداد را نشان می‌دهد. به گفته بوید، این پاسخ را می توان به یک توالی تقسیم بندی کرد.

بخش اول عبارتست از مشاهده. در این بخش داده ها با استفاده از حواس جمع آوری می شوند. بخش دوم جهت گیری است که در آن از مشاهدات برای ایجاد یک دیدگاه ذهنی از وضعیت فعلی استفاده می شود. گام بعدی تصمیم گیری است که در آن فرد در خصوص نحوه اقدام تصمیم می گیرد و آخرین گام خود عمل است.

حال چگونه می توانیم فلسفه بوید را در معاملات فارکس به کار بندیم؟

ابتدا باید درک کنیم که بیش از حرص و ترس، همیشه باید گوش بزنگ برای احساساتی نظیر سردرگمی و عدم اطمینان باشیم.

سعی کنید آخرین باری که بازار شما را غافلگیر کرد را به یاد بیاورید. مطمئنم مدتی پیش از اینکه بترسید که بازار مبادا علیه پوزیشن شما حرکت کند، گیج شده‌اید و احتمالاً از خود پرسیده اید: “چه شد؟ چطور شد؟”

تا بیایید جهت گیری کنید و با موقعیت ایجاد شده خود را وفق دهید و تصمیم بگیرید که چه کنید و چه نکنید، احتمالاً بازار حرکت خود را انجام داده و از روی شما رد شده است.

می گویند “دفاع ماهیت هر جنگی است.” اگر چنین است، یک معامله گر موفق باید بتواند پایگاه های خود را (اصول و مبانی) پوشش داده و بداند چه کند، بویژه زمانیکه بازار با بمب افکن های خود موشک عدم قطعیت می زند (که همیشه هم اتفاق می افتد و اصلا غیرطبیعی نیست).

شما یک سلاح خفن مثل یک سیستم معاملاتی گران قیمت ندارید که سودآوری آن تضمین شده باشد. همانطور که قبلاً گفتم، شما فقط باید تمرین های عامدانه داشته تا آمادگی داشته باشید.

درست همچون یک سرباز که حرکت های قهرمانانه از او سر می زند و بدون فکر از شرایط سخت سربلند بیرون می آید، شما نیز باید تمرین کنید و انجام حرکات درست را در خود نهادینه کنید تا تحت شرایط سخت و پر فشار بتوانید کارآمدی داشته باشید. در زیر سه ​​نکته بسیار مفید برای کمک به روند آموزشی به شما ارائه می گردد:

 

به “اگر اینطور نشد..” ها فکر کنید.

 

گرچه شما هرگز نمی توانید هیچ رویدادی را دقیقاً همانگونه که رخ می دهد و بر بازار تاثیر می گذارد پیش بینی کنید. اما توجه به مولفه ها و عوامل خاص و غیرمنتظره می تواند شما را از سردرگمی و عدم اطمینان (در صورت وقوع رخداد غیرمنتظره) دور نگه دارد. در این حالت می توانید از خود بپرسید: “اگر اینطور نشد چه..”

 

رفتار بازار را مطالعه کنید.

 

یک معامله گر موفق به اینکه پیش بینی کند بازار چه خواهد کرد کمتر اهمیت می دهد. با این حال، او به واکنش های بازار در شرایط مشابه پیش از این اهمیت می دهد.

گرایش های بازار را مشاهده کرده و با آن آشنا شوید. چنین چیزی می تواند به شما کمک کند تا جهت گیری خود را مشخص کرده و در هر موقعیت و شرایطی سریع عمل کنید.

 

کمک بخواهید.

 

منابع در اختیار ما فقط می توانند یک نقشه کوچک و محدود از بازار فارکس را برای ما ترسیم کنند. از مشاوره گرفتن با دیگران نترسید. ای بسا یک جفت چشم بیشتر در بازار به شما برتری خوبی دهد.

همیشه به خاطر داشته باشید که فارکس به کسانی پاداش می دهد که به لحاظ ذهنی آماده گرفتن تصمیم های استراتژیک در زمان مواجهه با عدم قطعیت بازار هستند.

معامله گران موفق کسانی هستند که می توانند شرایط بازار را به درستی مشاهده کنند، به سرعت جهت گیری کنند، تصمیمات استراتژیک را با دقت اتخاذ کنند و رویه عملیاتی و مسیر اقدام خود را به نحو احسن اجرا کنند.

3.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8606
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 تاکتیک برای معامله زدن همچون یک تحلیل گر نظامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403