چگونه بر ترس “به فنا دادن سودهای به سختی بدست آمده” غلبه کنیم؟

325 بازدید

نرس به باد دادن سود

تجربه این همه سال معامله زدن به من می گوید که ناتوانی یک معامله‌گر در کسب سود بزرگ در بازار فارکس، غالبا ریشه در ترس دارد.

مطمئن هستم که می دانید منظورم چیست. پس از یک ماه سودآوری قوی، احتمالاً از ترس به باد دادن سودهای اخیر خود، برای معامله بعدی دست و پایتان می لرزد.

نیکوی نگران

اگر پوزیشن دیگری بگیرید، شاید برای شما سخت باشد که به استراتژی تست شده خود پایبند باشید. حتی شاید از واریز پول بیشتر به حساب خود اجتناب کنید، آنهم وقتی می دانید مهارت های کسب درآمد پایدار و مستمر را دارید!

نگران نباشید، بسیاری از معامله گران تجربه این نوع ترس را دارند.

این ترس، ترس گیر کردن است، ترس رفتن به سر خانه اول، و ترس از دوباره نرسیدن به سقف سرمایه است.

چگونه می توانید بر ترس به فنا دادن سودهای به سختی به دست آمده خود غلبه کنید؟ در مقاله امروز سه ​​گام به شما معرفی می کنیم که شاید به شما کمک کند:

 

ترس های خود را بشناسید

 

اولین گام، همچون همه مشکلات، این است که تشخیص دهید و بپذیرید که این ترس واقعاً وجود دارد. حالت دفاعی گرفتن یا انکار حقیقت کمکی به شما نمی کند، زیرا دارید صورت مساله را پاک می کنید.

بدانید که ترسیدن ابدا مایه خجالت نیست. همچون بسیاری از مسائل روانشناسی معاملات، ترس تنها یکی دیگر از موانع بر سر راه موفقیت است که باید روی آن کار کنید.

 

به یاد داشته باشید که فارکس یک کسب و کار است

 

شاید ماه‌هایی وجود داشته باشد که شما روی دور برد باشید و دلار ها به به حساب شما سرازیر شوند. اما همچون هر معامله‌گری که در بازار حضور دارد، شما نیز ضرر را تجربه خواهید کرد.

آنهایی که از پس ترس خود بر نیامده اند، ضرر را به عنوان نشانه‌ای تلقی می‌کنند که انگار حق دارند از دایره راحتی یا آسایش خود بیرون نیایند.

اما اگر ذهنیت شما ذهنیت “فارکس یک کسب و کار است” باشد، می توانید ضرر را به عنوان هزینه کسب و کار خود در نظر گیرید و به سمت بهبود عملکرد خود بروید.

 

آنچه برای شما جواب می دهد را بچسبید

 

هنگامی که ذهنیت کسب و کار بودن فارکس را برای خود ایجاد کردید، وقت آن است که بر روی هر روشی که برای شما پیپ به ارمغان آورده است، سرمایه گذاری کنید. به اصول پایه خود برگردید. به دفترچه ثبت معاملاتی خود نگاهی بیندازید و ببینید چه چیزی برای شما جواب داده است و چه چیزی جواب نداده است.

به انجام کارهایی که جواب می دهد ادامه دهید و چیزهایی که جواب نمی دادند را تغییر دهید.

مطمئناً هرگز نمی توانید اشتباهات خود را به طور کامل از بین برید، اما محدود کردن آنها و پایبندی به آنچه در ابتدا باعث موفقیت شما شده است، کمک زیادی به دور کردن ترس شما خواهد کرد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=8782
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه بر ترس “به فنا دادن سودهای به سختی بدست آمده” غلبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402