انواع رگوله های نظارتی

973 بازدید

انواع رگوله ها

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، به معرفی انواع رگوله ها و آژانش های نظارت بر بروکرهای فارکس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

انگلستان: FCA و PRA

 

اگر در بریتانیا زندگی می کنید، رگوله های (FCA) و (PRA) برای شما هستند!

در 1 آوریل 2013، هر دوی این آژانس ها جایگزین (FSA) به عنوان نهادهای نظارتی صنعت مالی شدند.

FCA یک آژانس غیردولتی (مردم‌نهاد) است که سرمایه آن از طرف شرکت هایی است که آنها را رگوله و مقررات آنها را تنظیم می کنند. این آژانس در برابر کارگروهی که توسط وزارت خزانه داری منصوب می شود، پاسخگو هستند.

هدف آنها حمایت از مصرف کنندگان، کسب اطمینان از ثبات صنعت و تشویق رقابت سالم در صنعت خدمات مالی بوده و به وضع و تنظیم مقررات برای مشاوران مالی، مدیران سبد یا هر شرکتی که تحت پوشش PRA قرار ندارد، می پردازند.

نشانی وب سایت: http://www.fca.org.uk

PRA بخشی از بانک انگلستان است و نقش اصلی آن تشویق سیستم مالی سالم برای بریتانیا از طریق تنظیم مقررات و نظارت بر بانک‌ها، موسسه های اعتباری، شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ و بیمه‌گران است.

نشانی وب سایت: http://www.bankofengland.co.uk/pra

تنظیم مقررات

 

دانمارک: Finanstilsynet

 

FSA دانمارک در ژانویه 1988 تشکیل شد و مسئول نظارت بر کلیه فعالیت های مالی در کشور دانمارک است. اعضای FSA در تلاش برای حمایت از سرمایه گذاران و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده، پیوسته نظارت می شوند.

نشانی وب سایت: https://www.dfsa.dk

 

سوئیس: وزارت دارایی فدرال سوئیس

 

اداره فدرال دارایی یا اختصارا FDF در سال 1848 تاسیس شد. با اینکه FDF متصدی و ناظر امور مالی در سوئیس است، اما سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس یا FINMA است که مقررات بانک ها، معامله گران اوراق بهادار و بورس ها را وضع و تنظیم می کند.

FINMA همچون آقابالاسر در سوئیس بوده و مثل سایر آژانس های نظارتی عمل می کند.

نشانی وب سایت: https://www.efd.admin.ch/efd/en/home.html

نشانی وب سایت: https://www.finma.ch/en

 

سوئیس: انجمن ARIF

 

این سازمان نیز همچون FINMA اهل سوئیس است، اما این نهاد در قسمت فرانسوی زبان سوئیس مستقر است. ARIF در سال 1999 تاسیس شد. این نهاد نیز همچون یک آژانس نظارتی است که اعضای آن از قوانین و مقررات خاصی تبعیت می کنند.

نشانی وب سایت: https://arif.ch/en

 

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ

 

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) در ماه می 1989 به دلیل ناکارآمدی دو نهاد نظارتی قبلی، تاسیس شد. این دو نهاد با یکدیگر ادغام شدند و به یک سازمان واحد به نام SFC تغییر نام پیدا کردند، که مسئولیت مربوطه را بر عهده گرفت. این نهاد کلیه فعالیت های معاملات آتی و مرتبط با اوراق بهادار در هنگ کنگ را نظارت می کند.

نشانی وب سایت: https://www.sfc.hk/en

 

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا

 

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) که در سال 1991 تأسیس شد، به عنوان یک نهاد وضع مقررات شرکتی در استرالیا عمل می کند. ASIC مقررات شرکت ها، بازارهای مالی، و سازمان های خدمات مالی و همچنین بیمه و اعتبارات را وضع و تنظیم می کند.

هدف این سازمان، حفظ و برقراری عدالت در محیط و فضای بازار است.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

وب سایت: https://asic.gov.au

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=7928
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد انواع رگوله های نظارتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403