5 نشانه برای اینکه شما آماده افتتاح حساب ریل هستید

594 بازدید

نشانه ها برای معاملات واقعی

خب، ماه‌ها است که روی یک حساب دمو معامله می‌کنید و فکر می‌کنید آماده‌اید تا در حساب ریل اقدام به معامله زدن کنید. اما آیا واقعا آماده اید؟ چگونه بفهمیم؟

در مقاله امروز پنج نشانه به شما معرفی می کنیم که اگر فکر می کنید وقت افتتاح حساب ریل فرا رسیده است، باید به دنبال آنها باشید:

 

می توانید به طور مستمر سود کسب کنید.

 

کسب سود مستمر با همیشه برنده شدن با هم فرق دارند. حتی یک معامله گر در کلاس جهانی هم در فارکس پیدا نمی شود که بگوید در تمام دوران معامله گری خود حتی در یک معامله هم ضرر نداده است! با توجه به شرایط متغیر بازار، ضرر بخشی از این بازی است.

بنابراین اگر این هفته در یک یا دو معامله ضرر کردید، خودتان را سرزنش نکنید. در عوض، سعی کنید روی تقویت مهارت خود در پیدا کردن الگوها و ستاپ های تکنیکال با شانس موفقیت بالا و نسبت‌های پاداش به ریسک منطقی تمرکز کنید و استراتژی‌هایی تدوین کنید که به شما کمک می‌کنند بتوانید ضررهای خود را به حداقل رسانده و سودهای خود را به حداکثر برسانید.

اطمینان حاصل کنید که هر ماه سودآوری خود در حساب دمو را ثبت می کنید. اینگونه، خواهید دانست که آیا در مسیر درستی قرار دارید یا خیر و اطلاع از اینکه باید روی چه چیزی کار کنید برای شما آسان‌تر خواهد شد.

 

قوانین مدیریت ریسک صریح و تعریف شده دارید و همیشه به آنها پایبند هستید.

 

می گویند 50 درصد از موفقیت شما در معامله گری بستگی به توانایی شما در پیدا کردن الگوهای تکنیکالی خوب دارد. 50 درصد دیگر به مدیریت ریسک صحیح بر می گردد.

با این اوصاف، داشتن مجموعه ای دقیق و سنجیده از قوانین مدیریت ریسک نیز موردی ضروری در چک لیست ما است.

ایامی وجود دارد که بازار وحشی می شود و باعث می شود در تحلیل ها و مهارت های معاملاتی خود تردید کنید. در چنین اوقاتی که سرسختی و دقت ذهنی شما تست می شود، تنها با استفاده از برنامه مدیریت ریسک شما است که می‌توانید از حساب خود محافظت کند.

پیش آنکه به معاملات واقعی فکر بکنید، ابتدا خود را بررسی کنید و ببینید که آیا مجموعه ای از قوانین کاملاً تعریف شده برای خود دارید که به شما بگوید ضرر دیگر کافیست؟ معامله برای امروز بس است؟ در غیر اینصورت بدانید فقط خود را به سمت نابودی می برید.

اگر هنوز سر فصل های قوانین مدیریت ریسک خود را تعیین نکرده‌اید، می‌توانید با نوشتن درصد ریسک، حداکثر دراوداون که می‌توانید تحمل کنید و یا اینکه بعد از چند ضرر پشت سرهم باید دست از معامله زدن بکشید، کار را شروع کنید.

 

وقتی پوزیشن شما در ضرر است، خونسردی خود را حفظ می کنید.

 

آیا وقتی بازار علیه پوزیشن شما پیش می رود باز هم وحشت زده می شوید؟ اگر اینطور است، شاید بد نباشد در مورد معاملات واقعی و وسط گذاشتن پول حاصل از دسترنج خود، بازنگری کنید.

می‌دانم، می‌دانم، اصلا کار آسانی نیست که شاهد باشید در حال از دست دادن پول خود هستید و خونسردی خود را هم کاملا حفظ کنید. پس باید چه کنید؟ یک برنامه معاملاتی ریز و مفصل طراحی کنید و آن را رعایت کنید!

با داشتن یک برنامه و تمرکز بر روی آن، می توانید شفاف تر فکر کنید و بهتر ارزیابی کنید که برای مثال از زمانی که آن الگوی تکنیکالی را کشف کردید چه چیزی تغییر کرده است؟ یا اینکه آیا فاند بازار عوض شده است؟ اینگونه بهتر می توانید تصمیم بگیرید که آیا پوزیشن خود همچنان باز نگه دارید یا آن را ببندید.

 

ضررهای خود را زیادی سخت نمی گیرید.

 

در صورتی که حساب شما آزار و صدمه دید، صرف نظر از اینکه این ضرر چقدر کوچک یا بزرگ است، مهم است که زیادی به خودتان سخت نگیرید.

در عوض، شما باید خونسردی خود را حفظ کنید و مشخص کنید که کجای کار اشتباه بوده و چه عوامل تکنیکال یا بنیادی بر معامله شما تأثیر گذاشته است.

به خاطر داشته باشید که حفظ آرامش در چنین مواقعی معمولاً نه فقط زمانی که معاملات خود و ریسک آن را به درستی برنامه ریزی و محاسبه کرده اید به دست می آید، بلکه پس از انجام مداوم آن برای مدتی مشخص است که حاصل می شود. هیچ جایگزینی برای رسیدن به موفقیت جز تمرین عامدانه و کسب تجربه وجود ندارد.

 

شما با بروکر و پلتفرم معاملاتی خود کاملا راحت هستید.

 

پیش از باز کردن یک حساب معاملاتی زنده و گذاشتن پول واقعی خود در معاملات، باید جزئیات و بقولی زیر و بم پلتفرم معاملاتی خود را به خوبی بشناسید. نباید اینگونه باشد که ناگهان وسط معاملات متوجه شوید نمی دانید چگونه باید پوزیشن خود را ببندید!

جدای از آن، باید با اسلیپیج و اسپرد معمول بروکر خود نیز آشنا باشید تا بتوانید هنگام ارسال سفارشات، این موارد را در نظر بگیرید.

به همین دلیل است که شما را تشویق می کنیم تا با یک حساب دمو از همان بروکری که قصد دارید یک حساب زنده با آن باز کنید، اقدام به معامله کنید.

آخرین مورد اینکه، باید بتوانید به راحتی با بروکر خود تماس بگیرید تا در صورت بروز هر گونه مشکل در حساب شما مساله و مشکل به سرعت پیگیری شود. به هر حال، شما پولی که به سختی به دست آورده اید را به آنها سپرده اید.

اجازه دهید صحبت های خود را با یک سلب مسئولیت کوچک به پایان رسانم: حتی اگر بتوانید همه موارد موجود در این فهرست را هم منظور کنید، باز هم تضمینی نیست که موفقیت معاملاتی شما در نسخه دمو در حساب واقعی نیز تکرار شود.

به یاد داشته باشید که عوامل روانی را نیز باید در نظر گرفت. به همین دلیل است که پیش از ورود به معاملات زنده و به خطر انداختن پول خود، باید سرمایه روانشناختی خود را نیز رشد دهید.

4/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8280
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 نشانه برای اینکه شما آماده افتتاح حساب ریل هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403