چرا باید از معاملات خود فیلم بگیرید؟

417 بازدید

فیلم گرفتن

اگر در پرورش مهارت های معاملاتی خود جدیت دارید، بدانید ثبت و ضبط معاملات بسیار مهم است.

با این حال، یادداشت تک تک معاملات در یک دفترچه عادتی سخت بوده و ادامه دادن آن سخت تر است. خلاصه کی حوصله دفتر و دستک رو داره؟!

اما شما نمی‌توانید آنچه اندازه‌گیری نمی‌کنید، را بهبود ببخشید، و چیزهایی که به خاطر نمی‌آورید را نمی‌توانید اندازه‌گیری کنید.

نیکو در خانه

اگر به دنبال بهبود بازی ثبت معاملات روزانه خود هستید، گزینه ضبط فیلم را بعنوان یک جایگزین حتما در نظر بگیرید.

یکی از مزایای آشکار این کار این است که با استفاده از آن می توانید یادداشت برداری و ثبت دقیق تری از معاملات داشته باشید.

فیلم می‌تواند نحوه رفتار قیمت، واکنش‌های احساسی شما، رویه های فکری شما و در نهایت نحوه مدیریت پوزیشن های شما را به شما نشان دهند.

ضبط و نگهداری ویدیوهای معاملاتی نیز می تواند روند رشد و پیشرفت معامله گری شما را سرعت بخشند. به طور خاص، به شما کمک می کنند اشتباهاتی که بدون فیلم گرفتن متوجه آن‌ها نمی‌شدید و نمی توانستید آنها را به خاطر سپارید، را شناسایی کنید.

بعبارتی تفاوت چندانی با ورزشکاران و مربیانی که فیلم تمرینات و بازی های خود را مرور می کنند ندارد. آنها اینگونه اشتباهاتی که ممکن است در حین بازی مرتکب شده باشند یا نکته های مهم را شناسایی می کنند.

وقتی به معاملات خود از دریچه دید سوم شخص نگاه کردید، آنگاه می توانید معاملات خود را به طور عینی تری مورد ارزیابی قرار داده و نقاط قوت و ضعف خود را به طور موثرتری شناسایی کنید.

آیا تحلیل شما کاملاً مردود بود؟ با اجرای سفارش مشکلی نداشتید؟ آیا سیگنال یا مولفه ای در بازار وجود داشت که از آن غافل شده باشید؟

برای پاسخگویی به سوالاتی از این دست، می توانید آگاهانه تلاش کنید تا از تکرار اشتباهات مشابه جلوگیری کنید و در معاملات بعدی خود عامدانه تر تمرین کنید.

یکی دیگر از مزیت‌های کمتر شناخته شده مشاهده معامله خود این است که در نهایت مثل این می شود که وقتی معامله می‌کنید انگار یک مخاطب و بیننده دارید.

زمانی که فکر می کنید تحت رصد و ارزیابی هستید، با تامل بیشتری تصمیمات خود را می گیرید و در اجرای سفارشات خود انضباط بیشتری خواهید داشت.

البته بدانید اگر وقت نگذارید تا فیلم ها را مرور کنید، ضبط ویدیو کمک چندانی نخواهد کرد.

سعی کنید یک یا دو ساعت بعد از تایم بازار را خالی کنید و آن را به مرور ویدیوهای خود اختصاص دهید و اطمینان حاصل کنید که این عادت را در برنامه روزانه خود می گنجانید تا بتوانید بیشترین تأثیر را دریافت کنید.

ضبط معاملات شاید راحت ترین راه برای تقویت و ارتقای سطح پیشرفت معاملاتی شما نباشد، اما می تواند یکی از سودمندترین روش ها باشد به خصوص اگر در انجام این کار ثبات داشته باشید.

1.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8767
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید از معاملات خود فیلم بگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403