استراتژی معامله با گزارش کات

1590 بازدید

معامله با گزارش کات

در درس امروز از سری مقالات آموزش فارکس، قصد داریم نحوه استفاده از گزارش کات برای معامله کردن را به شما آموزش دهیم.

از آنجا که گزارش COT به صورت هفتگی منتشر می شود، فایده آن به عنوان یک اندیکاتور نشان دهنده جو بازار، برای معاملات بلندمدت مناسب تر است.

سوالی که شاید از خود بپرسید این است:

چگونه می توان آن “مربع غول پیکری که متنی را قورت داده بود” را تبدیل به یک اندیکاتور نشان دهنده جو بازار کرد که به ما کمک می کند پیپ ها را شکار کنیم؟!

یکی از راه های استفاده از گزارش COT در معاملات، پیدا کردن حداکثر خالص پوزیشن های خرید یا حداکثر خالص پوزیشن های فروش است.

پیدا کردن خالص این پوزیشن ها شاید نشان دهد که برگشت بازار در همین نزدیکی هاست زیرا اگر همه روی ارزی خرید گرفته باشند، چه کسی باقی مانده است تا خرید بگیرد؟!

هیچ کس.

و اگر همه روی ارزی فروش گرفته باشند، چه کسی باقی مانده است تا فروش بگیرد؟

اسمش چیست؟

بله. کاملا درست است. هیچ کس.

اینطور به جریان فکر کنید: تصور کنید در جاده ای در حال رانندگی هستید و ناگهان به بن بست می رسید. اگر در این حالت با بن بست مواجه شوید چه می کنید؟

دیگر نمی توانید به راه خود ادامه دهید زیرا دیگر راهی در پیش رو وجود ندارد! تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که برگردید.

بیایید نگاهی به این نمودار EUR/USD بیندازیم:

اندیکاتور کات

در نیمه بالایی تصویر، نمودار قیمت EUR/USD  را داریم که در حال پیشروی است. در همان زمان، در نیمه پایین ما اطلاعات پوزیشن های خرید و فروش آتی یورو را داریم که به سه دسته تقسیم شده اند:

 • تریدرهای تجاری (آبی)
 • تریدرهای غیر تجاری بزرگ (سبز)
 • سفته بازان کوچک (قرمز)

فعلا پوزیشن های تریدرهای تجاری را نادیده بگیرید، زیرا آنها عمدتا برای پوشش ریسک یا هج کردن در بازار هستند و ارتباطی با معامله گران کوچک خرد هم ندارند.

بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه در اواسط سال 2008 اتفاق افتاده است. همانطور که می بینید، EUR/USD  از جولای تا سپتامبر مداوم کاهش داشته است.

با سقوط مقدار خالص پوزیشن های فروش تریدرهای غیر تجاری (خط سبز)، EUR/USD نیز سقوط کرده است.

در اواسط سپتامبر، خالص پوزیشن های فروش به اوج خود یعنی 45650 رسید. بلافاصله بعد از آن، سرمایه گذاران شروع به خریدن معاملات آتی یورو کردند.

در همین حال، EUR/USD از حدود 1.2400 بسرعت به قله قیمتی 1.4700 رسیده است!

طی سال بعد، ارزش خالص پوزیشن های آتی یورو به تدریج مثبت شد. همانطور که انتظار می رفت، EUR/USD  هم از آن پیروی کرد و حتی به سقف قیمتی جدیدی در حدود 1.5100 رسید.

در اوایل اکتبر 2009، خالص پوزیشن های خرید معاملات آتی یورو، پیش از برگشت روند، به اوج 51000 رسیده است. اندکی بعد، روند نزولی EUR/USD نیز آغاز شد.

یا سس خردل مقدس! فقط با استفاده از گزارش COT، می توانستید از اکتبر 2008 تا ژانویه 2009 و نیز نوامبر 2009 تا مارس 2010 دو حرکت دیوانه وار قیمتی را شکار کنید!

اولین بار در اواسط سپتامبر 2009 بود.

اگر می دیدید که پوزیشن های فروش معامله گران سفته باز در اوج خود قرار دارد، می توانستید روی EUR/USD در 1.2300 خرید بگیرید.

در این صورت در طی فقط چند ماه تقریباً 2000 پیپ کاسبی می کردید!

حال، اگر می دیدید که خالص پوزیشن های خرید در نوامبر 2009 در اوج است، می توانستید روی EUR/USD فروش گرفته و حدود 1500 پیپ شکار کنید!

تنها با این دو حرکت و با استفاده از گزارش COT به عنوان اندیکاتورِ برگشت جو بازار، می توانستید در مجموع 3500 پیپ سود کنید! جذاب است، نه؟

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3.8/5 - (10 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=4589
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

2 نظر در مورد استراتژی معامله با گزارش کات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام دوست گرامی،
   اواسط سپتامبر 2009 صحیح هست. توی اون قسمت در مورد این حرکت صحبت شده. اگر به نمودار بالاش دقت کنید بهتر متوجه میشید.

   21

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402