سه روش ساده برای افزایش تمرکز در زمان معاملات

330 بازدید

روش های افزایش تمرکز

ممکن است شما انگیزه بالایی برای معاملات فارکس داشته باشید، سرمایه معاملاتی خوبی داشته باشید یا یک سیستم معاملاتی معرکه داشته باشید، اما اگر تمرکز لازم را نداشته باشید باز هم ممکن است متحمل ضرر شوید.

فکر می کنید کار کردن در یک کافی شاپ شلوغ آسان است؟ یا مطالعه در یک کتابخانه پر سر و صدا راحت است؟

متمرکز

وقتی در یک اتاق ساکت و آرام هستیم یا زمانی که احساس آرامش و آسودگی خاطر داریم تمرکز آسان است، اما بازارها اغلب آشفته و ناآرام هستند و معاملات هم می توانند پر استرس باشند.

وقتی کاملاً روی پوزیشن های باز خود و استراتژی‌های معاملاتی خود متمرکز نیستید، عدم اعتماد به نفس می‌تواند در ضمیر شما رخنه کند. ممکن است در افکار و تصمیمات خود دو دل شوید که چنین چیزی می تواند اقدامات معاملاتی شما را نابود کند.

هرچه بیشتر بتوانید روی تجربه جاری خود تمرکز کنید، بیشتر می توانید بدون زحمت و ماهرانه معامله بزنید.

اما چگونه می توانید راحت تر تمرکز کنید؟

 

مراقب سلامتی خود باشید

 

در ابتدا، یادآوری این نکته مهم است که تمرکز، انرژی روانی از شما می‌گیرد و مخزن انرژی ما محدود است. اگر می خواهید تمرکز خود را حفظ کنید، باید در حالت استراحت بوده و آرامش داشته باشید.

خواب و تغذیه مناسب داشته باشید. اگر خسته یا گرسنه هستید، نمی‌توانید ذهن خود را بر روی معاملات متمرکز کنید.

 

مراقب سطح استرس خود باشید

 

دوم، مهم است که از سطح استرس خود آگاهی داشته باشید زیرا می تواند انرژی روانی شما را تخلیه کند.

بهترین راه برای کاهش استرس، مدیریت ریسک است. اگر بدانید که دارید تمام تلاش خود را می کنید تا ضررهای احتمالی را به حداقل برسانید، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد و بیشتر می توانید توجه خود را بر روی معاملات متمرکز کنید.

 

فضای معاملاتی خود را بهینه کنید

 

این مورد به ویژه برای دوستانی که در خانه معامله می زنند، بسیار کاربردی است. حتی اگر تازه معاملات فارکس را آغاز کرده اید، باید در فضایی سرمایه گذاری کنید که معادل معامله زدن از روی تخت نباشد یا روی میز ناهارخوری نباشد که بچه هایتان ماکارانی های خود را روی آن ریخته اند!

از آنجایی که شما با همان بازارهایی سر و کار خواهید داشت که معامله گران مستقر در دفاتر و ادارات با آن مواجه هستند، باید یک فضای اداری و آفیس مانند برای خود ایجاد کنید.

اطمینان حاصل کنید که محیط شما زیاد باعث حواس پرتی شما نمی گردد و نیز اینکه به اینترنت پرسرعت و مانیتورهای کافی برای رصد نمودارها و پیگیری اخبار دسترسی دارید.

تمرکز برای داشتن معاملاتی سودآور امری ضروری است. هر چه بیشتر تمرکز کنید، بیشتر احساس می کنید که کنترل اوضاع را بدست دارید. و هنگامی که احساس می کنید بدن و ذهن شما با بازار همگام و همنواخت است، احتمالاً معامله زدن بصورت مستمر و سودآور برای شما آسان تر خواهد بود.

4/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8806
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سه روش ساده برای افزایش تمرکز در زمان معاملات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402