بشنوید از 10 معامله گر جدی که تجربیات معاملاتی خود را با معامله گران تازه کار به اشتراک می گذارند

351 بازدید

نکات اموزشی

چندی پیش، یکی از نویسندگان دوست داشتنی ما با چند تن از مطرح ترین و با تجربه ترین معامله گران زیر مجموعه ما مصاحبه ای ترتیب داد.

با خودم گفتم بد نیست مروری داشته باشیم بر پاسخ‌های آنها به این امید که مجدد چیزهایی از آنها یاد بگیریم. از این گذشته، سایت IRTRADER.NET برای آموزش شما عزیزان بنا شده است!

من برخی از بهترین نکات را در زیر گردآوری کرده ام. بیایید با هم نگاهی داشته باشیم:

 

بیخیال نشوید

 

استیو یکی از دوستان ما چنین پاسخ داد: “من توصیه خوب زیاد دارم، اما اگر بخواهم تنها یکی را انتخاب کنم این خواهد بود: یادگیری فارکس یک دوی سرعت نیست، یک ماراتن چند ساله است. بیخیال نشوید.»

 

 

به دنبال ثبات باشید

 

کلینت دوست دیگر ما می گفت “من از تازه‌کارها می‌خواهم که قدرت تجمیع کردن سودهای معمولی، اما مداوم و روزانه را بیاموزند و سپس اجازه دهند این سودهای معمولی به صورت تصاعدی رشد کنند. اینگونه می توان ثروت ساخت.

در اینجا سه مولفه وجود دارد:

  1. سود معمولی: ریسک های عظیم برای رسیدن به بازدهی عظیم، متحمل نشوید.
  2. سود مداوم: یعنی پیروی دقیق از یک روش معاملاتی که نسبت برد بالایی دارد. و
  3. سود مرکب: اجازه دهید سودهای شما در حساب شما تجمیع شود. و بمرور که حساب شما رشد می کند، سایز پوزیشن های خود را متناسب با سایز حساب خود افزایش دهید.”

 

میانبر نزنید و بهانه نیاورید!

 

وندی دوست دیگر ما می گفت: “اگر فردی واقعاً مایل باشد هر کاری که لازم است را برای رسیدن به موفقیت انجام دهد، به فکر میانبر زدن نیست. آنها می توانند تریدر رویاهای خود شوند. من دنبال همینم.

چرا که نه؟ هیچ بهانه ای برای تبدیل نشدن به یک تریدر بزرگ وجود ندارد، در این راه از وب سایتی نظیر IRTRADER.NET با این این همه مقاله آموزشی عالی غافل نشوید!

 

مدیریت ریسک موردی کلیدی است

 

اسکات دوست دیگر ما می گفت: “سعی کنید بفهمید که یادگیری یک استراتژی معاملاتی پایان راه نیست، بلکه فقط شروع کار است. شما باید یاد بگیرید که چگونه پوزیشن را با ریسک مناسب، با یک حد سود مشخص مدیریت کرده بطوری که همیشه به سیستم خود اعتماد کنید.”

 

خودتان را بشناسید

 

لیندا دوست دیگر ما می گفت “یک توصیه من برای معامله گران تازه کار این است که بفهمید به عنوان یک معامله گر چه کسی هستید و دنبال چه چیزی هستید و چه بدردتان می خورد! اگر می خواهید به سرعت به ضرر و ناامیدی در معاملات برسید سعی کنید نفهمید دنبال چه هستید. کشف کنید که چه نوع تریدری هستید و به تناسب شخصیت خود معامله کنید.”

 

معامله خود را برنامه ریزی کنید و برنامه ریزی خود را معامله کنید

 

کارلوس دوست دیگر ما چنین گفت: «روی پوزیشن های خود به خوبی پیش از آنکه آنها را بگیرید برنامه‌ریزی کنید، بعبارتی نقطه ورود، حد ضرر و حد سود برای آنها باید مشخص باشد. اطمینان حاصل کنید که تحت هر شرایطی به برنامه خود پایبند هستید، چه سود چه ضرر… به برنامه خود باید پایبند باشید!

نقطه ورود شما می‌تواند سطوح حمایت و مقاومت باشد، با استفاده از میانگین متحرک ساده یا نمایی تعریف شود، روی شکست ها تعریف شود، روی سطوح فیبوناچی، پیووت یا هر چیز دیگری باشد، اما نقطه ورود شما پیش‌نیاز دانستن حد ضرر و حد سود شما است.

بدون دانستن این 3 مولفه کلیدی، تضمینی برای موفقیت نخواهد بود، بله، ای بسا چند بار خوش شانس باشید، اما اگر می خواهید طولانی مدت در این کسب و کار بمانید، توصیه اکید دارم قبل از باز کردن پوزیشن خود، این نکات را یاد بگیرید.

همه موارد فوق به این معنی است که فی البداهه یا دلی یا حسی پوزیشن نگیرید”.

 

ریز شروع کنید

 

کیت دوست دیگر ما می گوید: “توصیه من به تازه کارها این است: سنگین کار نکنید. خیلی از تازه کارها با سرمایه زیاد شروع می کنند. من می گویم تا زمانی که در حال آموزش دیدن هستید، با حساب میکرو یا حتی سنتی کار کنید.»

 

جا برای خطا بگذارید

 

یحیی دوست دیگر ما گفت «بیدرنگ روی بخش اعظم حساب خود ریسک نکنید. که بهترین و سریع ترین راه برای به فنا رفتن است. ریسک کمتر به معنای کسب تجربه بیشتر و رسیدن به سودآوری بیشتر است.

تجربه معامله روی یک حساب کاربری ریل، کمتر از یادگیری اندیکاتورهای تکنیکال نیست و کم از دانستن مباحث بنیادی بازار ندارد. بنابراین، در نظر گرفتن حاشیه کافی برای خطا به این معنی خواهد بود که کال شدن را از خود دورتر خواهید برد.”

 

سیستم خود را دنبال کنید

 

رزا دوست تریدر دیگر ما گفت «سیستم معاملاتی خود را بنویسید. چه در یک فایل ورد و چه اکسل، قوانین، الزامات، اهداف و جزئیات معاملات خود را مشخصا بنویسید. علاوه بر این، این فایل را همیشه باز بگذارید.

شما باید یک برنامه معاملاتی داشته باشید و مداوم آن را دنبال کنید. شخصا معتقدم که اگر آن را همیشه جلوی چشم بگذاریم کمک می‌کند به سمت معامله جور دیگر کشیده نشویم.

 

به بازار احترام بگذارید

 

راجر دوست دیگر ما گفت «هرگز از اعتراف به اشتباه در تحلیل خود نترسید. هر چقدر که فکر می کنید می دانید، بدانید بازار همیشه از شما بیشتر می داند.

همیشه به برنامه مدیریت ریسک خود احترام بگذارید و هرگز کلید های قطع کن دفاعی در سیستم خود را نادیده نگیرید. بی دلیل آنجا نیستند و طراحی شده اند تا در صورت تغییر شرایط و نامعتبر شدن ایده معامله، شما را از پوزیشن خود خارج کنند.

 

همین دیگه دوستان! امیدوارم دست کم یکی دو تا از نکات ما به کار شما بیاید.

شما چطور؟ آیا نکته ای در مورد فارکس دارید که بخواهید با سایر دوستان معامله گر خود به اشتراک بگذارید؟

4.1/5 - (10 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13989
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد بشنوید از 10 معامله گر جدی که تجربیات معاملاتی خود را با معامله گران تازه کار به اشتراک می گذارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403