5 روش برای بهبود انعطاف پذیری در معاملات

326 بازدید

انعطاف

هراکلیتوس، فیلسوف یونانی، روزی گفت: «تنها چیزی که ثابت است تغییر است». این پند هرگز در دنیای فارکس بی اهمیت در نظر گرفته نمی شود.

ماهیت صنعت فارکس بگونه ای است که کسانی که لجوج هستند را از این حرفه اخراج می کند. محرک‌های بازار و استراتژی‌های محبوب امروز ممکن است باعث حرکت قیمت یا شکار پیپ ها در هفته های آینده نشوند.

خوشبختانه، انعطاف پذیری موردی است که می توانید به مرور و با تمرین زیاد در خود ایجاد کنید.

البته، یک معامله گر منعطف بودن به این معنی نیست که با دیدن اولین مانع، استراتژی های خود را تغییر دهید. همچنین الزامی نیز نمی آورد که شخصیت معاملاتی خود را رها کنید تا بلکه به یک استراتژی سودآورتر برسید.

در مقاله امروز چند راه ساده برای تبدیل شدن به یک معامله گر انعطاف پذیرتر ارائه می گردد:

 

فضای بازار را ارزیابی و خود را با آن وفق دهید

 

انعطاف پذیر بودن می تواند ساده باشد در حد ارزیابی محیط و فضای بازاری که در آن هستید و بعد از آن برای انتخاب رویکرد مناسب برای معاملات خود استفاده کنید.

برای مثال، زمانی که یک مورد یا خبر هفته‌ها مضمون و بن مایه غالب بازار است، می‌توان از یک سیستم روندگیر استفاده کرد و زمانی که بازارها کند و کم نوسان است از استراتژی معاملات بازارهای رنج استفاده کرد.

یک معامله گر منعطف می تواند نشانه ها را وقتی زمان تغییر سوگیری فرا رسیده است، تشخیص دهد. همچون هر معامله گر خوب دیگری، شما نیز باید آنقدر با بازارها جفت و جور و هم آهنگ باشید که بدانید چه زمانی تحلیل های شما بی اعتبار شده اند.

 

در زمان مدیریت ریسک، سازگاری داشته باشید

 

سازگاری داشتن با شیوه های مختلف مدیریت ریسک نیز موردی ضروری است. البته به معنای وسط گذاشتن دار و ندار و قمار کردن در راه رسیدن به سودآوری نیست. معاملات فارکس بالاخره بازی عددهاست.

تا زمانی که شانس ها و احتمالات به نفع شما باشند، به تحلیل خود اطمینان دارید و می توانید بدون مشکل، لگدهای احتمالی بازار را تحمل کنید، نباید هر چند وقت یکبار از اصلاح پارامترهای ریسک خود بترسید.

 

دانش خود را به روز کنید

 

چیزهای ساده ای همچون مطلع بودن از میانگین تلاطم جفت ارزی که معامله می کنید یا مطالعه تأثیر کوتاه مدت و بلندمدت یک گزارش خبری می تواند به شما در مورد تغییر دادن شرایط معاملاتی هشدار دهد.

مجهز بودن به بیش از یک استراتژی یا برنامه مدیریت ریسک نیز می تواند به شما کمک کند تا با تغییرات بازار هماهنگ شوید.

قبل از اینکه بخواهید سرمایه واقعی خود را به آن اختصاص دهید، آن را با اندیکاتورهای مختلف، جفت ارزهای مختلف و سایر استراتژی‌ها در بازارهای رنج و روند دار تست کنید.

 

مشاهدات خود را ثبت کنید

 

با استفاده از یک دفترچه معاملاتی، استراتژی‌هایی که جواب می دهند و استراتژی‌هایی که جواب نمی دهند را یادداشت کنید. این کار کمک می کند تا بینش‌های شما در مورد خبرهای اقتصادی و نحوه واکنش جفت‌ ارزها نیز به استراتژی شما اضافه شود.

گرچه این فرآیند تضمینی برای برنده شدن در معاملات بعدی نخواهد بود، با این حال می تواند به شما کمک کند بتوانید “شم و حس” فارکسی را در خود پرورش دهید و دفعه بعد الگوهای بهتری را شناسایی کنید.

همچنین، توجه به اینکه آیا یک استراتژی جواب می‌دهد یا خیر، می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه معاملاتی خود را میزان کنید و بتوانید انتخاب کنید که از چه تاکتیک‌هایی باید در سناریوهای مختلف بازار استفاده کنید.

 

با سایر معامله گران فارکس در تماس باشید

 

صحبت با سایر معامله گران شما را در معرض دیدگاه های مختلف قرار می دهد و ذهن را باز تر می کند. اگر می خواهید بتوانید سوگیری های خود را به موقع تغییر دهید قطعاً به ذهن باز نیاز خواهید داشت.

هر چقدر سود و ضرر در عرصه معاملات طبیعی است به همان اندازه تغییر کردن نیز عادی و طبیعی است. لازمه بقا در این صنعت انعطاف پذیری می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10690
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 روش برای بهبود انعطاف پذیری در معاملات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402