4 گام که با استفاده از آنها می توانید معاملات فارکس را از نو شروع کنید

217 بازدید

شروعی دوباره

اگر به اندازه کافی معامله کرده باشید، احتمالا زمان هایی را تجربه کرده اید که احساس می کنید شانس و اقبال معاملاتی خود را از دست داده اید.

چه دلیل این باشد که مدت زیادی دست از معاملات کشیده بودید و به خود استراحت داده بودید، چه اینکه یک سلسله معاملات زیانده داشته اید، یا چه برتری خود را در بازار را از دست داده اید و چه حساب خود را کال کرده باشید، گاهی احساس می کنید باید از صفر شروع کنید یا به طور کل فارکس را ببوسید و کنار بگذارید.

و اگر تصمیم گرفتید از صفر شروع کنید، در این حالت تنها گام اول را برداشته اید تا بتوانید شنا کنید و بلکه غرق نشوید. بعبارتی فقط آغاز یک راه طولانی است.

شروع دوباره بمراتب دشوارتر از یادگیری فارکس برای اولین بار است.

وقتی از نو شروع می کنید، باید با اشتباهات خود مقابله کنید، نقص های خود را بپذیرید و منیت و عادت های قدیمی خود را کنار بگذارید.

اما شاید نکته کلیدی دقیقاً همان رها شدن باشد. درست مثل برخی استارت آپ های فناوری که برای بقای خود حرکات رونالدینیویی می زنند و تغییرات چشمگیری در خود ایجاد می کنند، شما نیز باید گذشته معاملاتی خود را رها کنید و مسیر های دیگری را در پیش گیرید تا بتوانید تبدیل به معامله گر بهتری شوید.

خب، حالا یک معامله گر فارکس چگونه می تواند “از نو شروع کند؟” در مقاله امروز نکاتی در این باب ارائه می گردد:

 

بازار فارکس را مجدد یاد بگیرید.

 

یک پیر خرفت اگر بخواهد با شرایط و فضای فعلی معاملات سازگار شود، باید ترفندهای جدیدی را یاد بگیرد.

نکته کلیدی در این ماجرا این است که باید تمایل و اشتیاق داشته باشید تا چیزهای جدید را امتحان کنید. در هر حال، وقتی فن ها و ترفندهای قدیمی شما جواب نمی دهند، دیگر چه چیزی برای از دست دادن دارید؟

استراتژی های معاملاتی دیگران را بخوانید و امتحان کنید. با سایر معامله گران صحبت کنید و دیدگاه های آنها را بپرسید.

یاد بگیرید که به بازار فارکس به شکل جدیدی نگاه کنید و شاید استراتژی ای پیدا کنید که به شما یک برتری جدید، ساده تر یا متفاوت بدهد.

 

نقاط قوت و ضعف خود را مورد توجه قرار دهید

 

همینطور که بازارها را مجدد از نو یاد می گیرید و استراتژی ها را کند و کاو می کنید، به دنبال فرصت هایی باشید که بتوانید نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

برای مثال، یک معامله گر روند، می تواند در مواقعی که نوسانات بازار کم است، به تایم فریم های پایین تر نگاه کند. در همین حال، یک معامله‌گر خبر می‌تواند به جای معامله روی جفت ارزهای اصلی، سراغ جفت ارزهای کراس رود.

شروع دوباره به این معنی نیست که هر آنچه پیش از این یاد گرفته اید را فراموش کنید.

اگر تاکنون شخصیت معاملاتی خود را شناخته اید، تنها کافیست استراتژی یا سیستم دیگری را پیدا کنید که امروز برای شما سودآوری پایدار دارد.

 

معامله زدن را با تمرین عامدانه ادامه دهید

 

درست مانند معامله گر مبتدی، گاهی اوقات بهترین راه برای رسیدن به یک برتری جدید در بازار این است که فقط معامله بزنید.

هر چند وقت معامله بزنید و با تمرین عامدانه معامله کنید. اگر با وسط گذاشتن پول واقعی با یک استراتژی جدید راحت نیستید، در یک حساب دمو معامله کنید.

هدف این است که بفهمیم کدام روش‌ها در محیط معاملاتی فعلی جواب می دهند و کدام یک خیر. و آخرین نکته…

 

یک دفترچه معاملاتی دقیق نزد خود داشته باشید

 

از آنجایی که بازگشته‌اید به نقطه ای که باید «کند و کاو» کنید که چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی جواب نمی دهد، باید مقیدانه پیشرفت خود را ثبت و رصد کنید.

یک دفترچه معاملاتی دقیق و مفصل کمک می کند بتوانید مشاهدات جدید خود در مورد بازارها را یادداشت کنید. مهمتر از آن، کمک زیادی به اصلاح و پالودن روش جدید شما خواهد کرد.

شروع و یادگیری مجدد بازار فارکس و مشاهده زوایای سودآور آن بخش آسان سفر اکتشافی جدید شما برای رسیدن به برتری در بازار است.

بخش سخت‌تر این است که بپذیرید به اصلاح نیاز دارید و عادت‌های قدیمی‌تان را کنار بگذارید تا جا برای ایجاد عادات جدیدتر و بهتر باز شود.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10660
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 4 گام که با استفاده از آنها می توانید معاملات فارکس را از نو شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403