ایالات متحده امریکا: بزرگترین اقتصاد دنیا

1676 بازدید

امریکا

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، با نخستین کشور از اقتصادهای بزرگ آشنا خواهیم شد.

ایالات متحده آمریکا از 50 ایالت و یک ناحیه فدرال تشکیل شده است.

بخش اعظم این کشور در آمریکای شمالی واقع شده است، اما ایالات متحده امریکا دارای قلمروهایی در اقیانوس آرام نیز می باشد.

از زمان استقلال امریکا از پادشاهی بریتانیای کبیر در چهارم ژوئیه سال 1776، امریکا تبدیل به یک ابرقدرت اقتصادی نه تنها در غرب بلکه در کل جهان شده است.

به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان، ایالات متحده امریکا یک نقش جدی را در بازار های جهانی ایفا می کند.

تقریبا هر گونه موضوع اقتصادی در ایالات متحده، مانند افزایش یا کاهش هزینه های مصرف کننده و یا هر گونه فعالیت توسط رئیس جمهور آن، که علنی شده باشد، می تواند تاثیر بسیار قابل ملاحظه ای بر اقتصاد جهان داشته باشد!

ایالات متحده

 

ایالات متحده: آمار و ارقام

 

 • همسایگان: کانادا، مکزیک، پورتوریکو، کوبا
 • اندازه: 3،794،101 مایل مربع
 • جمعیت: 309،349،689
 • تراکم: 87.4 نفر در هر مایل مربع
 • پایتخت: واشنگتن دی سی
 • رئیس دولت: رئیس جمهور جو بایدن
 • شاخ های مجازی معروف: کیم کارداشیان، چارلی دملیو، جنا ماربلز، لوگان پل
 • ارز: دلار امریکا (USD)
 • واردات اصلی: منابع صنعتی (نفت خام، و غیره)، کالاهای سرمایه ای (کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی، قطعات خودرو، ماشین آلات اداری، ماشین آلات برقی)، کالاهای مصرفی (اتومبیل، لباس، دارو، مبلمان، اسباب بازی) و محصولات کشاورزی
 • صادرات اصلی: کالاهای سرمایه ای (ترانزیستورها، هواپیما، قطعات خودرو، کامپیوتر، تجهیزات مخابراتی)، لوازم صنعتی (مواد شیمیایی آلی)، کالاهای مصرفی (خودرو، دارو)، محصولات کشاورزی (سویا، میوه، ذرت)، عروسک های باربی، کنسول های ایکس باکس، و اپل آی پاد
 • شرکای وارداتی: چین (19٪)، کانادا (14.1٪)، مکزیک (12٪)، ژاپن (6.4٪)، آلمان (4.7٪)
 • شرکای صادراتی: کانادا (18/9٪)، مکزیک (14٪)، چین (7.2٪) و ژاپن (4.5٪)
 • مناطق زمانی: GMT -10، GMT -9، GMT -7، GMT -7، GMT -6، GMT -5، GMT -5
 • وب سایت: http://www.usa.gov

 

مروری بر اقتصاد

 

ایالات متحده امریکا به عنوان ثروتمندترین کشور جهان شناخته می شود و در سال 2012 حدود 16.24 تریلیون دلار محصول تولید داشته است. این کشور از نظر درآمد سرانه در سال 2012 در رتبه سیزدهم قرار دارد (کل درآمد کشور تقسیم بر جمعیت آن) که حدود 51،700 دلار در یک سال است.

پرچم امریکا

صنایع اصلی ایالات متحده هواپیما، خودرو، ترانزیستور، تجهیزات مخابراتی و سایر لوازم صنعتی هستند. اگرچه شاید به نظر برسد که اقتصاد امریکا به شدت به سمت تولید کالاهای فیزیکی متمایل است، اما 70 درصد از خروجی آن در واقع از بخش خدمات است!

در بحث تجارت، یکی از مولفه های کلیدی اقتصاد امریکا این است که این کشور همیشه به دلیل کسری تجاری بزرگ خود بدنام است (یعنی ارزش کل کالاهایی که به کشور وارد می شود بیشتر از ارزش کل کالاهای خروجی است).

همچنین بورس سهام نیویورک در امریکا قرار دارد که بزرگترین بورس اوراق بهادار در جهان است. این کشور همچنین بزرگترین بازار اوراق قرضه جهان را در خود جای داده است، که ارزش بازار آن بیش از 31 تریلیون دلار بوده و روزانه بیش از 822 میلیارد دلار اوراق بهادار بطور میانگین در آن معامله می شود.

این کشور با توجه به اینکه اقتصاد برتر جهان در بازار جهانی شده ی امروز است هر رویداد داخلی که امریکا را تحت تأثیر قرار دهد، پتانسیل این را دارد که بازارهای سراسر جهان را نیز تحت تأثیر قرار دهد … بله، حتی بازار ارز را!

 

سیاست پولی و مالی

 

فدرال رزرو که بیشتر به آن FED می گویند، اصلی ترین نهاد حاکم بر ایالات متحده امریکا در زمینه تعیین و اجرای سیاست های پولی است.

سیاست های پولی، روشی است که فدرال رزرو میزان عرضه پول در اقتصاد را کنترل می کند و آنچه فدرال رزرو را از سایر بانک های مرکزی متمایز می کند این است که اهداف آن بر اثرات بلندمدت سیاست پولی آن استوار است.

فدرال رزرو دو هدف اصلی دارد. اول ثبات قیمت کالاها و خدمات مصرفی و دوم اطمینان از رشد اقتصادی پایدار.

به عبارت دیگر، فدرال رزرو فقط می خواهد مطمئن شود که اسکناس های داخل جیب ما ارزش خود را از دست نمی دهند و مامان و بابا شغل دارند!

در داخل FEd کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قرار دارد. FOMC که در حال حاضر توسط جرومی پاول، فرماندار فدرال رزرو، معروف به “JPOW”، رهبری می شود وظیفه دارد تصمیمات سالم و منطقی در مورد سیاست های پولی اتخاذ کند.

FOMC دو سلاح اصلی برای نبرد علیه تورم و دستیابی به اهداف بلند مدت خود در اختیار دارد: عملیات بازار باز و نرخ (موثر) وجوه فدرال رزرو.

اولین خط دفاعی فدرال رزرو، یعنی عملیات بازار آزاد آن، خرید یا فروش ابزارهای مالی دولتی مانند اوراق بهادار، حواله و اوراق قرضه است.

نرخ موثر وجوه فدرال نرخ بهره ای است که بانک ها برای وام های شبانه از یکدیگر دریافت می کنند.

بانک ها از این وام ها استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که دارایی کافی برای تامین مقدار حداقل تصویب شده توسط فدرال رزرو که بانک ها باید داشته باشند را در اختیار دارند. این ذخایر در بانک فدرال محلی آنها یا به صورت نقدی در صندوق های آنها نگهداری می شود.

در حال حاضر، مرکزی که مسئول تصمیمات سیاست های مالی است، خزانه داری امریکا است. سیاست مالی عبارتست از استفاده از هزینه های دولت یا جمع آوری مالیات برای اثرگذاری بر جهت اقتصاد.

به عنوان مثال، برای تشویق فعالیت های تجاری، خزانه داری امریکا می تواند تصمیم بگیرد تا مالیات را کاهش دهد و بودجه بیشتری را برای زیرساخت های بزرگ سرمایه ای مانند بزرگراه ها، مدارس، پهنای باند، پایگاه های اطلاعاتی نظامی و غیره اختصاص دهد.

از سوی دیگر، اگر تورم از کنترل خارج شود، می تواند سبب افزایش نرخ مالیات شده و هزینه ها را کاهش دهد.

 

آشنایی با دلار آمریکا

 

ویژگی های مربوط به فارکس دلار امریکا را با هم بررسی می کنیم:

 

نقد شوندگی کار من است!

 

حجم عظیمی از معاملات و تراکنش های ارزی هر روز شامل دلار آمریکا می شود. قیمت کالاهایی مانند طلا و نفت خام نیز به دلار است. به تنهایی در سشن آسیا، حدود 93 درصد از حجم کل معاملات ارزی به دلار امریکا اختصاص دارد!

برای بررسی همه جانبه این موضوع، برای مثال بورس نیویورک و بازار اوراق قرضه امریکا را در نظر بگیرید. ارزش شرکت های فهرست شده در بورس نیویورک بالغ بر 28.5 تریلیون دلار است که حدود 78 درصد از اندازه بازار سهام 36.6 تریلیون دلاری در کل جهان است.

به همین ترتیب، از ارزش 82.2 تریلیون دلاری بازار اوراق قرضه جهانی، امریکا 31.2 تریلیون دلار را به خود اختصاص می دهد. تک تک معاملات در آنجا، به نحوی، شامل دلار آمریکا می شود. نظرتان در خصوص نقد شوندگی دلار چیست؟!

 

فدرال رزرو و دولت آمریکا معتقدند من باید قوی بمانم

 

در طول چند دهه گذشته، فدرال رزرو و خزانه داری امریکا سیاست “دلار قوی” را حفظ کرده اند.

آنها معتقدند که اساس سیاست پولی و مالی باید، یک نرخ مبادله “قوی” برای دلار باشد، زیرا این امر به نفع امریکا و بقیه جهان خواهد بود.

 

تعیین ارزش ارز بسیاری از کشورهای نوظهور به من بستگی دارد

 

شنیده اید که می گویند دلار ارز ذخیره جهان است؟ خوب، دلیل این امر این است که برخی کشورها در واقع ارزهای خود را به دلار اویزان می کنند!

وقتی کشوری این کار را می کند، دولت آن کشور موافقت می کند که ارز خود را در برابر دلار با یک قیمت ثابت بخرد یا بفروشد.

هرچند دولت می تواند عرضه پول را افزایش و کاهش دهد، اما آنها همچنان محکوم به نگهداری مقدار معادل دلار در ذخیره خود هستند.

این روند اهمیت دلار را در سراسر جهان بیشتر می کند زیرا این بدان معناست که برخی از اقتصادها کاملاً به دلار وابسته هستند!

اگر ارزش دلار با سقوط سهمگینی روبرو شود، تأثیر منفی گسترنده ای در تمام کشورهایی که ارز خود را از دلار اویزان کرده اند ایجاد می کند.

 

شاخص های مهم اقتصادی دلار آمریکا

 

گزارش آمار اشتغال در بخش غیر کشاورزی (NFP) – این گزارش تغییرات در تعداد افراد شاغل در ماه قبل را اندازه گیری می کند.

تولید ناخالص داخلی – گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) معیار سنجش ارزش کل کالاها و خدمات نهایی یک کشور است.

خرده فروشی – گزارش سرفصل خرده فروشی تغییرات ماهانه در ارزش کل فروش را در سطح خرده فروشی اندازه گیری می کند. از سوی دیگر، نسخه اصلی این گزارش، فروش خودرو را مستثنی می کند.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) – CPI تغییر در قیمت سبد ثابتی از کالاها و خدمات را اندازه گیری می کند. گزارش اصلی، قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل ماهیت پر نوسان آنها مستثنی می کند.

هزینه مصرف شخصی – این آمار بسیار شبیه گزارش CPI است زیرا تغییرات قیمت کالاهای مصرفی امریکا را اندازه گیری می کند. دلیل اینکه چرا باید به این گزارش نگاه کنید این است که این همان گزارشی است که فدرال رزرو هنگام تصمیم گیری در مورد سیاست های پولی به آن نگاه می کند. و همه ما می خواهیم دستمان تو دست آن کارشناسان باشد، نه؟

تمایلات مصرف کننده دانشگاه میشیگان – هر ماه، دانشگاه میشیگان گزارش تمایلات مصرف کننده خود را منتشر می کند.

این شاخص نگرش مصرف کنندگان نسبت به اقتصاد را اندازه گیری می کند. هرچه مصرف کنندگان نسبت به شرایط اقتصادی اطمینان بیشتری داشته باشند، احتمال خرج کردن آنها بیشتر است.

 

موتور محرک دلار آمریکا چیست؟

 

تب طلا

 

هر زمان که دلار در معرض ریسک از دست دادن ارزش خود به دلیل تورم باشد، سرمایه گذاران برای پوشش ریسک به طلا روی می آورند. برخلاف اکثر دارایی های مالی، طلا ارزش ذاتی خود را حفظ می کند.

طلا طلا است – در هر نقطه ای از جهان! بنابراین وقتی قیمت طلا در حال افزایش است، می تواند نشانه این باشد که دلار در حال از دست دادن جذابیت خود است.

 

تحولات اقتصادی در آمریکا

 

اساساً و بلحاظ بنیادین، تحولات مثبت اقتصادی در امریکا مشارکت کنندگان بیشتری را جذب سرمایه گذاری در امریکا می کند.

البته یک سرمایه گذار برای معامله کردن در امریکا باید مقداری دلار داشته باشد.

بنابراین با افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در امریکا، تقاضا برای دلار آمریکا نیز افزایش می یابد.

 

ورود و خروج سرمایه

 

با احترام به ژاپن و لندن، امریکا احتمالاً دارای پر عمق ترین و پیشرفته ترین بازارهای مالی در جهان است.

همین امر باعث می شود که تنوعی از سرمایه گذاری ها در اختیار بسیاری از پادشاهان، سلاطین، میلیاردرها و قارون های سراسر جهان فراهم آید.

برای سرمایه گذاری در این دارایی های آمریکایی، سرمایه گذاران ابتدا باید هر ارزی که در اختیار دارند را به دلار آمریکا تبدیل کنند.

ورود و خروج سرمایه از بازارهای مالی امریکا می تواند تأثیر قابل توجهی بر ارزش دلار داشته باشد.

 

تحولات اقتصادی در سراسر جهان

 

از آنجا که دلار امریکا تقریباً بخش اعظم معاملات روزانه ارز را بخود اختصاص می دهد، تقریباً هر تحول مهمی در جهان (بعبارتی رشد قوی تولید ناخالص داخلی استرالیا، سقوط بازار سهام پکن یا حمله گودزیلا در توکیو) بر ارزش گذاری کوتاه مدت آن تأثیر می گذارد.

 

تفاوت بازدهی اوراق

 

با توجه به اینکه سرمایه گذاران همیشه به دنبال بهترین اقدام برای پول خود هستند، مهم است که تفاوت بازده اوراق قرضه امریکا و سایر کشورهای خارجی را رصد کنید.

اگر سرمایه گذاران ببینند که بازده اوراق قرضه در کشورهای خارجی در حال افزایش است در حالی که بازدهی اوراق در امریکا ثابت مانده یا در حال کاهش است، آنها وجوه خود را از اوراق قرضه امریکا خارج می کنند (دلارهای خود را پشت بند هم می فروشند) و اقدام به خرید اوراق قرضه خارجی می کنند.

 

شایعات و خبرپراکنی در مورد نرخ بهره

 

مشارکت کنندگان در بازار به روند نرخ های بهره توجه می کنند، و شما نیز باید توجه کنید.

اگر انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد، این بدان معناست که تقاضا برای دارایی های مالی معادل دلار (همچون سرمایه) افزایش می یابد، که برای دلار سیگنال خرید خواهد بود.

اگر انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می دهد، چنین چیزی می تواند تقاضا برای این دارایی ها را کاهش دهد و ما شاهد این باشیم که سرمایه گذاران وجوه خود را از دلار دور می کنند.

از آنجا که مقامات فدرال رزرو معمولاً در مورد تغییرات نرخ بهره بانک مرکزی در آینده نکاتی را اشاره می کنند، معامله گران در طول سخنرانی سیاست گذاران سراپا گوش هستند.

 

معامله دلار آمریکا

 

دلار به عنوان ارز پایه

 

USD/XXX یعنی صورت کسر به دلار امریکا معامله می شود. اندازه لات های استاندارد 100،000 دلار و اندازه مینی لات 10000 دلار آمریکا است.

ارزش پیپ، که به صورت XXX نشان داده می شود، با تقسیم 1 پیپ از USD/XXX، (بسته به جفت مورد نظر، 0.0001 یا 0.01 خواهد بود) بر نرخ فعلی USD/XXX محاسبه می شود.

سود و زیان در XXX نشان داده می شود. برای اندازه یک لات استاندارد، حرکت هر پیپ 10 از XXX ارزش دارد. برای یک مینی لات، هر حرکت پیپ 1 از XXX ارزش دارد.

به عنوان مثال، اگر یک پیپ معادل 0.0001 و نرخ فعلی تبدیل ارز USD/XXX 1.4000 باشد، یک پیپ از یک لات استاندارد معادل 14 دلار آمریکا است.

محاسبه مارجین بر اساس دلار آمریکا است. با اهرم 100: 1، برای معامله 100،000 USD/CAD به 1000 دلار نیاز است.

 

دلار به عنوان ارز مظنه ای

 

XXX/USD در مقادیر معامله شده به قیمت اسمی XXX معامله می شود. اندازه لات های استاندارد 100000 XXX و اندازه مینی لات ها 10000 XXX است.

ارزش پیپ، که به دلار آمریکا نشان داده می شود، با تقسیم 1 پیپ از XXX/USD (0.0001 یا 0.01 بسته به جفت ارز) بر نرخ فعلی XXX/USD محاسبه می شود.

سود و زیان به دلار آمریکا نشان داده می شود.

برای یک لات استاندارد، هر حرکت پیپ 10 دلار ارزش دارد.

برای یک مینی لات، هر حرکت پیپ 1 دلار ارزش دارد.

محاسبه مارجین بر اساس دلار آمریکا است. به عنوان مثال، اگر نرخ فعلی XXX/USD 0.8900 باشد و اهرم آن 100: 1 باشد، 890 دلار در مارجین باید موجود داشته باشید تا بتوانید برای یک لات استاندارد 100،000 از XXX معامله کنید.

با این حال، با افزایش نرخ XXX/USD ، به مارجین بزرگ تری به دلار امریکا نیاز است. برعکس، هرچه نرخ XXX/USD کمتر باشد، مارجین کمتری مورد نیاز است.

 

تاکتیک های معاملاتی دلار

 

حالا بیایید همه این چیزهایی را که امروز یاد گرفته ایم کنار هم قرار دهیم و چند تاکتیک معاملاتی برای دلار ارائه دهیم.

نگاه کردن به تحولات اقتصادی امریکا و آمار اقتصادی سایر اقتصادهای بزرگ، راه خوبی برای شروع معاملات با دلار آمریکا است.

به عنوان مثال، جهش در خرده فروشی امریکا و نتایج نامطبوع در گزارش وضعیت اشتغال در انگلیس، دلیلی برای فروش زدن روی GBP/USD  خواهد بود.

شاخص دلار آمریکا یا USDX، که عملکرد دلار امریکا را در مقابل سبدی از ارزهای ثابت ثبت و رصد می کند، نیز یک وسیله سنجش عالی برای بررسی قدرت دلار است. با رصد مداوم شاخص دلار آمریکا، می توانید سرنخ هایی در مورد سمت و سوی حرکات دلار آمریکا پیدا کنید.

شاخص دلار که روند صعودی دارد می تواند تأیید تکمیلی مورد نیاز برای فروش گرفتن روی EUR/USD را در اختیار شما قرار دهد.

گفتگوها برای افزایش نرخ وجوه فدرال رزرو که سیگنال احتمال بازدهی بیشتر روی دارایی های امریکا است، معامله گران را به سمت خرید دلار امریکا سوق می دهد. خوب، عقب نمانید!

توجه به چشم انداز سیاست های پولی فدرال رزرو، که معمولاً بخشی از سخنان مقامات فدرال رزرو است، می تواند سرنخ هایی در مورد جهت دلار آمریکا به شما ارائه دهد.

اظهارات با چاشنی نرخ بهره بالا می تواند به عنوان سیگنالی برای خرید گرفتن روی USD/JPY باشد، در حالی که اظهار نظرهای با چاشنی پایین اوردن نرخ بهره می تواند دلیلی برای فروش گرفتن روی USD/JPY باشد.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

4.9/5 - (8 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5693
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

باکس دانلود

نظرات

10 نظر در مورد ایالات متحده امریکا: بزرگترین اقتصاد دنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام خسته نباشید داخل متا۴ نتونستم شاخص دلار امریکا USDX رو پیدا کنم. چطور میتونم اصافه کنم این شاخص به تحلیل هایی که میکنم خیلی کمکم میکنه. ممنون میشم راهنمایی کنید. باتشکر

  1. سلام دوست گرامی،
   باید ببینید این شاخص رو بروکرتون ارائه میده یا نه. توی بسیاری از بروکرها این شاخص وجود نداره.

 2. سلام دوست عزیز . مطالب خیلی عالی هستند و نحوه ی آموزشتون خیلی کارا هست . پایدار باشید

 3. سلام. وقت شما بخیر.
  ممنون بابت مطالب مفیدتون.
  چند درس قبل من یه سوال درباره گرفتن تایید از شاخص ها برای تایید گرفتن پرسیدم که متاسفانه جواب ندادین. الان بازهم سوالم رو به نحو صحیح تری عنوان میکنم: رصد شاخص هایی مثل usdx متاسفانه نتونسته بهم کمک کنه چون دقیقا همراه با روند دلار در eur/usd حرکت میکنه و نمیتونه بعنوان یک نماگر عمل کنه. فقط میشه خط روند ها و نقاط بیش خرید یا بیش فرپش رو بروی اون مشخص کرد و روی اونها حساب کرد که روی روند یورو/دلار هم همینکار رو میشه انجام داد و فقط ازین روش میشه ازش کمک گرفت. اگه فرم دیگه ایی برای استقاده از این شاخص هست لطفا باهاش من رو راهنمایی کنید

  1. سلام دوست گرامی،
   عذرخواهی می کنم چند روزی مسافرت بودیم و حجم سوالات بالاست به مرور همه رو پاسخ میدیم.
   ببینید مزیت تحلیل usdx این هست که شما دلار رو به تنهایی تحلیل می کنید و به نوعی فارغ از شرایط ارز مقابل هست. مثلا وقتی دلار رو در چارت eur/usd تحلیل می کنید و فرضا صعودی باشه تنها نتیجه ای که میشه گرفت اینه که دلار در مقابل یورو قوی تر هست که می تونه از قوت خود دلار و یا ضعف یورو ناشی بشه. اما تحلیل usdx شرایط خود دلار رو مستقلا نشون میده.

   1. ممنون از پاسختون.
    وقتی پرایس اکشن های هر دو شاخص(یورو /دلار و usdx) کندل به کندل باهم حرکت میکنن گفتن اینکه usdxمیتونه شاخص مستقلی از پارامترهای تاثیرگذار روی یورو باشه یکم سخته! ضد دلار خودش رو توی usdx هم بخوبی نشون میده هرچند در پشت پرده.
    حالا سوال اصلی اینجاست که نقطه ورود مناسب رو برای گرفتن پوزیشن رو دلار چطور بدون استفاده از اندیکاتور میشه پیدا کرد. یا به صورت دیگه: چطور میشه با استفاده از بورس، vix و شاخص های دیگه میشه نقطه زنی کرد. حتی cot هم نتایج عجیبی هفته گذشته داشت و باقی شاخص ها همگی باهم در زمان واحد همراهن

    1. خواهش می کنم دوست گرامی،
     خوب دلیلش این هست که یورو دلار و شاخص دلار همبستگی بسیار زیادی با هم دارند ولی نمودار رو بررسی کنید می تونید به ندرت جاهایی رو پیدا کنید که مسیر کمی فرق کرده.
     ببینید چیزی به اسم نقطه زنی اگر وجود داشته باشه از بررسی دیتاهای کلان و یا مثلا گزارس کات بهش نمیرسید. چون با اینها فقط می تونید روند کلی رو حدس بزنید. برای نقطه ورود باید از پرایس اکشن و بررسی رفتار کندل ها استفاده کنید.

     1. ممنون ازینکه خودتون رو متعهد به پاسخگویی میدونید.
      سیستم معاملاتی من چون بر پایه دنباله روی از روند و واکنش به پرایس اکشن هست برام مهم بود بتونم از سیگنال قوی تری نسبت به رفتار کندل ها استفاده کنم. بهرحال بازهم از راهنمایی شما بینهایت سپایگزارم

 4. عالی بود. درود بر شما . ممنون میشم بتونم در خصوص پلتفرم های معاملاتی از راهنمایی جنابعالی بهره مند شوم. بی تجربه نیستم ولی مستاصل شده ام از روش ادامه کار. ممنونم بزرگوار اگه امکانشو داشتید، خواهش میکنم پاسخ ایمیل رو بدیدو سپاس دوباره

  1. سلام دوست گرامی،
   کاش دقیق تر می فرمودید که چه اطلاعات و راهنمایی در مورد پلتفرم های معاملاتی نیاز دارید. سوالتون خیلی کلی هست.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403