چارچوب زمانی مناسب

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، قصد داریم ببینیم در چه تایم فریم یا چارچوب زمانی بهتر است معامله کرد؟!

یکی از دلایلی که معامله گران تازه وارد آنطور که باید و شاید در معاملات خود موفق نیستند، این است که معمولاً در چارچوب زمانی متناسب با شخصیت خود معامله نمی کنند.

معامله گران مبتدی فارکس می خواهند به سرعت پولدار شوند، از همین رو شروع به معامله روی چارچوب های زمانی کوچک همچون نمودارهای 1 دقیقه ای یا 5 دقیقه ای می کنند.

و همین است که نتیجه کار آنها چیزی نیست جز یاس و اعصاب خوردی هنگام معامله! زیرا چارچوب زمانی معاملاتی آنها، مناسب شخصیت آنها نیست.

اعصاب خورد

برای برخی از معامله گران فارکس، معامله روی نمودارهای 1 ساعته بمراتب راحت تر است.

این چارچوب زمانی گرچه بلند مدت تر است، اما خیلی بلند مدت هم نیست و سیگنال های معاملاتی گرچه کمتر هستند، اما خیلی کم هم نیستند.

معامله در این چارچوب زمانی کمک می کند تا بتوانیم وقت بیشتری به تحلیل بازار اختصاص داده و عجول نباشیم.

خواب

از طرف دیگر، دوستی دیگری هست که اصلا و ابدا نمی تواند در چارچوب زمانی 1 ساعته معامله کند.

معامله در چنین تایم فریمی برای او به شدت کند و خسته کننده است و با خود فکر می کند احتمالاً قبل از اینکه بخواهد معامله بزند، پشت سیستم خوابش می برد!

او ترجیح می دهد روی نمودار 10 دقیقه معامله کند. این چارچوب زمانی همچنان زمان کافی (گرچه نه خیلی زیاد) در اختیار او می گذارد تا بتواند بر اساس برنامه معاملاتی خود تصمیم بگیرد.

یکی دیگر از دوستان نمی تواند درک کند که چگونه معامله گران فارکس روی نمودار 1 ساعته معامله می کنند زیرا وی فکر می کند چنین تایم فریمی به شدت تیز و سریع است! او فقط روی نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه معامله می کند.

بسیار خوب، احتمالاً می پرسید که چارچوب زمانی مناسب برای شما چیست.

دوست عزیز، اگر به صحبت ما دقت کرده باشید، گفتیم که این به شخصیت شما بستگی دارد. شما باید با چارچوب زمانی که در آن به معامله می پردازید احساس راحتی کنید.

همیشه وقتی پوزیشن باز دارید مقداری فشار یا حس اعصاب خوردی خواهید داشت زیرا پول واقعی شما درگیر شده است.

این کاملا طبیعی است.

اما نه باید این فشار طوری باشد که حس کنید همه چیز آنقدر سریع اتفاق می افتد که تصمیم گیری برای شما دشوار است و نه باید فشار طوری باشد که حس کنید همه چیز آنقدر آهسته و کند است که فقط اعصاب خوردی به همراه دارد.

ما خودمان وقتی اولین بار معامله زدن را شروع کردیم، نمی توانستیم فقط به یک چارچوب زمانی پایبند باشیم.

چپه

ما کار را با نمودار 15 دقیقه ای شروع کردیم.

و بعد نمودار 5 دقیقه ای.

بعد نمودار 1 ساعته را امتحان کردیم، و بعد نمودار روزانه و بعد نمودار 4 ساعته.

چنین چیزی برای تمامی معامله گران جدید فارکس تا زمانی که منطقه راحتی ذهن خود را پیدا نکرده اند طبیعی است و به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که ابتدا با یک حساب دمو کار را شروع کرده و با استفاده از چارچوب های زمانی مختلف به معامله بپردازید تا ببینید کدام یک از آنها متناسب با شخصیت شماست.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید