تازه کارید؟ این دو اشتباه مهلک را مرتکب نشوید!

426 بازدید

اشتباه معامله گران تازه کار

دنیای فارکس قطعا در آغاز یک تجربه هیجان انگیز است، اما بسیار مراقب باشید که این اشتباهات خطرناک که بیشتر مبتدیان مرتکب می شوند را شما انجام ندهید.

یادآور نیکو

گرچه اشتباهات خطرناک زیادی هستند که ممکن است یک معامله گر مبتدی فارکس مرتکب شود، اما ما در این مقاله دو مورد که بسیار ریز هستند و شاید مورد توجه قرار نگیرند را قید می کنیم. عدم توجه به این موارد می تواند تأثیر زیادی بر حرفه معامله گری شما داشته باشد.

نگاهی به این دو مورد اندازید. شاید در مسیر ارتکاب این اشتباهات قرار داشته باشید یا شاید تا به حال آنها را تجربه کرده باشید:

 

ناکافی بودن سرمایه

 

سرمایه ابتدایی ناکافی اولین اشتباهی است که معامله گران مبتدی مرتکب می شوند و معمولاً هم به مرگ حساب معاملاتی آنها منجر می شود.

من معامله‌گران زیادی (از جمله خودم) را دیده‌ام که حساب معاملاتی خود را در همان ماه یا هفته اول به باد داده اند. تعارف که نداریم، من خودم یکی از حساب هایم را در سی دقیقه به باد دادم!

سرمایه معاملاتی شما ای بسا پیش از اینکه وقت کنید نحوه صحیح معامله کردن در فارکس را یاد بگیرید نابود می شود.

این است آن چیزی که معمولاً برای معامله گران جدید اتفاق می افتد:

  • آنها دانش و تجربه کافی برای معامله زدن ندارند.
  • آنها با اصول مدیریت ریسک آشنا نیستند.
  • آنها ریسک های موجود در الگوها و ستاپ های تکنیکال که پیدا کرده اند را دست کم می گیرند. در چنین شرایطی است که آنها اقدام به اجرای فی البداهه و بدون برنامه ریزی و اغلب پرهزینه سفارشات می کنند.

عادت دیگری که من در میان معامله گران مبتدی دیده ام، استفاده از استاپ های نزدیک در پوزیشن های کوچک و حتی حساب های معاملاتی کوچکتر است.

استفاده از لات های معاملاتی کوچک برای حساب معامله گران مبتدی به معنای بلند شدن بوی الرحمن از حساب نیست، اما استفاده از استاپ های کوچک و نزدیک شاید باشد.

با گذاشتن استاپ های نزدیک، این شانس را افزایش می‌دهید که استاپ های شما زود زود بخورند و مجموع ضرر شما چیزی نیست جز ضررهای متعدد کوچک.

حساب معاملاتی شما باید تا جایی که امکان دارد بزرگ باشد تا با شرایط مختلف بازار مطابقت داشته باشد و انعطاف لازم را برای تصمیم گیری های معاملاتی فراهم آورد. سایز پوزیشن بسیار مهم است، دروس مدرسه را یادتان هست؟

اندازه حساب معاملاتی شما یکی دیگر از ابزارهای موجود در جعبه ابزار معاملاتی شماست.

همچون هر کسب و کار دیگری، شما باید مطمئن شوید که به میزان کافی در حساب خود سرمایه گذاری کرده اید. سعی نکنید تنها با واریز بخشی از سرمایه معاملاتی خود به حساب، ریسک خود را کاهش دهید.

واریز وجه خود را به میزان درست انجام دهید اما از قوانین صحیح مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک استفاده کنید!

 

زیادی معامله زدن (اورتریدینگ)

 

اورتریدینگ زمانی است که شما (به امید کسب حداکثر سود ممکن) یک پوزیشن عظیم در چندین لات باز می کنید.

با توجه به نوسانات همیشگی بازار، به راحتی ممکن است نیمی یا حتی کل سرمایه معاملاتی خود را با این کار از دست بدهید.

این مشکل گاهی به نداشتن سرمایه معاملاتی کافی مستقیماً مرتبط است.

اما به احتمال زیاد دلیل آن عدم آگاهی معامله گر نسبت به اصول مدیریت سرمایه است، که به معنای عدم صلاحیت و توانایی وی برای کنترل صحیح سرمایه معاملاتی است.

سرمایه معاملاتی شما برای کسب درآمد استفاده می شود. شما باید با هر دلار همچون یک نوزاد تازه متولد شده رفتار کنید.

اولین و مهمترین مسئولیت شما محافظت از آن است. اگر آن را از دست بدهید، سرمایه کمتری برای کمک به کسب درآمد خود خواهید داشت.

آیا تا به حال مرتکب هیچ یک از این اشتباهات شده اید؟ لطفا تجربه خود را با گذاشتن کامنت در پایان همین مقاله با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید. من مطمئن هستم که همه ما علاقه مندیم که از یکدیگر چیز یاد بگیریم. حداقل میدانم که خودم چنین هستم!

3.3/5 - (14 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8403
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تازه کارید؟ این دو اشتباه مهلک را مرتکب نشوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403