بهترین روزها برای معامله زدن در فارکس

237 بازدید

بهترین روزها برای معامله زدن در فارکس

هدایت شدن در مسیر ها و ریتم های مختلف بازار فارکس برای هر معامله‌گری که قصد دارد در معاملات فارکس موفق شود، بسیار مهم است. بحث ما فقط درک پیچیدگی ارزها نیست، بلکه از زمان بندی معامله زدن حرف می زنیم که بتواند با بهترین روزها برای معاملات فارکس مصادف شود. از طریق هم سو کردن معاملات با روندهای جان دار بازار، سرمایه گذاران در موقعیت بهتری برای استفاده کردن از جزر و مد بازارها قرار می گیرند و چشم انداز سودآوری خود را تقویت می کنند.

اغلب در کشاکش و ازدحام شدید وسط هفته است که معامله گران ثروت های بادآورده خوبی را در تیررس خود می بینند. بین سه‌شنبه تا پنج‌شنبه، صحنه فارکس به بستر و کانون فعالان تبدیل می‌شود. در چنین روزهایی رنج و بازه تلاطم پیپ ها بیشتر و فرصت‌هایی خود را نشان می دهند که فعالان باهوش بازار مشتاقانه از آنها استقبال می‌کنند. این روزها نبض هفته معاملاتی است: در این روزها ترکیب نقدینگی و تلاطم قیمت، فضای ایده آلی را برای معامله گران جاه طلب ایجاد می کند.

با گذشتن ساعت از ظهر جمعه، اضطرار معامله زدن در بازار بمرور رو به افول می رود. بسیاری از فعالان بازار تصمیم می گیرند که برنامه معاملاتی سبک تری اتخاذ کنند، بنابراین از این فرصت برای استراحتی و طراحی مجدد استراتژی استفاده می کنند. به هر حال، موفقیت صرفا یک دوی سرعت نیست، بلکه یک ماراتن بسیار میلی متری است. سشن معاملاتی لندن مشخصا این موج پویایی در بازار را نشان می دهد و آن را به نقطه کانونی برای کسانی تبدیل می کند که به دنبال سرمایه گذاری در پر جنب و جوش ترین ساعات بازار هستند.

 

اهمیت معامله زدن در روزهای پر فعالیت

 

معاملات فارکس در اوقات فعال بازار است ره می پوید و ساعات کلیدی روز و هفته باعث افزایش نوسانات و فرصت ها می شود. تشخیص زمانی که این فرصت های افزایش حجم معاملات و افزایش تلاطم بازار فارکس رخ می دهد برای کسانی که قصد دارند در معاملات فارکس سود کسب کنند بسیار مهم است. چنگ زدن ساعاتی که بهترین ظرفیت را برای معامله زدن ارائه می دهد، سرمایه گذاران را قادر می سازد تا استراتژی های خود را به بهترین وجه اجرا کرده و شانس موفقیت معاملات خود را افزایش دهند.

 

درک تلاطم بازار فارکس

 

نوسانات بازار فارکس یک شمشیر دولبه است. گرچه مهم ترین ریسک است، اما همزمان بزرگترین فرصت برای سود را نیز در اختیار معامله گران قرار می دهد. ساعاتی از بازار فارکس که در آن تلاطم قیمت به دلیل گزارش های اقتصادی یا باز و بسته شدن بازارهای کوچکتر افزایش می یابد، برای معامله گر زیرک غنیمت است. زمان ‌بندی کردن معاملات برای مصادف شدن با این تلاطم ها می‌تواند منجر به نتایج سودآور شود. با این حال، کاهش ریسک های ذات بازار در یک بازار بشدت نوسانی، مستلزم داشتن یک رویکرد سنجیده است.

 

چگونه حجم معاملات بر بازار فارکس تأثیر می گذارد

 

حجم معاملات یک اندیکاتور علنی از نقدینگی بازار فارکس در زمان‌های مشخص است و مستقیماً تحت تأثیر ساعات کاری مراکز مالی بزرگ در سراسر جهان است. هنگامی که سشن های بازار با هم تداخل دارند، همچون ساعات پر جنب و جوش همپوشانی بازارهای امریکا و لندن، حجم معاملات به اوج خود می رسد و فرصت های سودآوری شکل می گیرند. نمی توان نقش تاثیرگذار حجم معاملات را در شکل گیری روندها و قیمت جفت ارزها نادیده گرفت. اجرای یک استراتژی که به این فرصت های معاملاتی (حجم بالا) کمک می کند، می تواند جزء کلیدی بازی سودآور فارکس باشد.

 • ساعات اوج بازار اغلب منجر به افزایش نقدینگی و کاهش اسپردها می شود.
 • معاملات پرتعدد در طول این بازه های زمانی می تواند بر نوسانات کوتاه مدت بازار تأثیر بگذارد.
 • آگاهی از حجم معاملات کلیدی می تواند به برنامه ریزی برای استراتژی های ورود و خروج کمک کند.

معامله گر موفق نه تنها زمان اوج فعالیت بازار را درک می کند، بلکه دلیل آن را نیز درک می کند. با همسو کردن برنامه معاملاتی با بازه های زمانی فعالیت بالای بازار، شانس داشتن معامله سودآور می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد. از طریق تحلیل دقیق و داشتن یک رویکرد منضبط و زمان بندی شده، معامله گران می توانند از ظرفیت کامل بازار پر جنب و جوش فارکس استفاده کنند و از نوسانات و حجم به نفع خود استفاده کنند.

 

تشخیص بهترین روزها برای معامله زدن

 

برای سرمایه گذارانی که به دنبال به حداکثر رساندن فرصت های معاملاتی هستند، تشخیص بهترین روزهای فارکس برای ترید سنگ بنای داشتن یک استراتژی هوشمند است. بازار فارکس یک بازارچه پویا است که فعالیت آن در نوسان است که می تواند به طور قابل توجهی بر موفقیت یک معامله گر تأثیر بگذارد. با فرورفتن در مطالعه و تحلیل بازار، به الگوهایی در محدوده میانگین نوسان جفت ارزهای اصلی می رسیم که روزهای معاملاتی فعالی که می توان به طور سودآوری از آنها استفاده کرد، برای ما برملا می سازد.

به طور کلی، معامله گران فارکس بازار را در آغاز و پایان هفته کاری راکد تر می دانند. با این حال، همینطور که هفته پیش می رود یک تغییر رادیکال در پویایی بازار اتفاق می‌افتد که به نوعی در وسط هفته به اوج می رسد. این الگو تصادفی نیست. معامله‌گران سازمان ها و موسسات مالی و معامله گرانی که حجم های بالا پوزیشن می گیرند نیز بر اساس یک سری برنامه‌ مشابه فعالیت می‌کنند، که خود باعث افزایش نوسانات در این اوقات می شود.

 • یکشنبه و دوشنبه معمولا به عنوان روزهای دستگرمی در نظر گرفته می شوند که طی آنها بازار به آرامی هفته معاملاتی جدید را شروع می کند و معمولاً نوسانات و تلاطم قیمت پایین تر است.
 • فرارسیدن روز سه شنبه، افزایش قابل توجه در فعالیت بازارها را در پی دارد که خود اولین فرصت از فرصت های سودآور را علامت می دهد.
 • چهارشنبه اغلب حرکت و نوسان آغاز شده و شکل گرفته از روز سه شنبه را به پیش می برد و به عبارتی تلاطم قیمت و در نتیجه شانس داشتن معاملات صحیح را بالا نگه می دارد.
 • تا روز پنجشنبه، بازار کاملا نوسانی است و فرصت‌های معاملاتی بازار در حالت حداکثر است، پس از آن با نزدیک شدن به آخر هفته کاهش یابد.

این الگوها بر اهمیت همسویی فعالیت معاملاتی با ریتم ذاتی بازار فارکس تاکید دارد. در نتیجه، تمرکز بر این اوقات اوج می‌تواند منجر به عملکرد قوی‌تر شود، مشروط بر اینکه شرایط بازار و انتشار اخبار اقتصادی نیز در استراتژی‌های معاملاتی لحاظ شوند. کلید کار در برنامه ریزی هوشمند و تحلیل بموقع بازار برای استفاده از فرصت های معاملاتی، نفته است.

یک رویکرد مفید و عملی برای معامله گران می تواند تحلیل دقیق میانگین نوسان پیپ در طول روز، و پیاده کردن استراتژی برای شکار این نوسانات شدید باشد. جدول زیر یک نمای کلی هفتگی را ارائه می دهد، که تضاد بین روزهای معاملاتی آرام تر و روزهای معاملاتی پر جنب و چوش تر را نشان می دهد:

جدول 1

تشخیص جزر و مد ذاتی معاملات و گرایش جریان آن از یک روز معاملاتی به روز دیگر بسیار مهم است. همانطور که در جدول نشان داده شده است، سه شنبه تا پنج شنبه بازه زمانی اصلی برای مشارکت فعالانه در بازار است که خود توجه بیشتر معامله گران با هدف کسب حداکثر سود از معاملات را می طلبد. یک معامله گر دارای استراتژی در فارکس از این بینش ها استفاده می کند و در طول فعال ترین روزهای معاملاتی بازار موقعیت خود را به نحو مطلوبی مکان یابی می کند.

 

تحلیل روندهای هفتگی بازار فارکس

 

دورنمای معاملات فارکس همواره در حرکت است و فرصت های فراوانی را برای معامله گرانی که می توانند ماهرانه در نوسانات و جریان های بازار شنا کنند، فراهم می آورد. با بررسی پیچیدگی های بازه زمانی اواسط هفته، ریتم فعالیت فزاینده ای را می یابیم که برای کسانی که به دنبال کسب بیشترین سود از معاملات خود هستند، تبدیل به نکته ای کلیدی می شود. از طریق تحلیل دقیق بازه نوسان و رصد روند هفتگی بازار فارکس، معامله گران آمادگی بیشتری برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر در طول این روزهای حساس دارند.

 

افزایش ناگهانی نوسانات اواسط هفته: آغاز فعالیت در روزهای سه شنبه و چهارشنبه

 

با پیش رفتن هفته کاری، سه‌شنبه ‌ها و چهارشنبه‌ ها همیشه خود را برای معامله زدن در بازار فارکس مهم جلوه داده‌اند. تحلیل سوابق داده ها به تشخیص بازه نوسان در روزهای اواسط هفته کمک می کند که نشان دهنده نوسانات قابل توجه بازار و تلاطم قیمت است. در زیر نگاهی دقیق تر داشته باشیم:

 • حجم معاملات و نوسانات پیپ در روز سه شنبه در مقایسه با آنچه در روز دوشنبه مشاهده می شود، به طور کلی چیزی حدود 120 تا 130 درصد افزایش می یابد.
 • علیرغم وجود سوآپ که بر بازار چهارشنبه تأثیر می‌گذارد، این روز همچنان محدوده نوسان بالاتر از حد متوسط ​​را حفظ می‌کند و فرصت‌های زیادی را برای معامله گران دارای استراتژی ارائه می‌دهد.

 

چرا پنجشنبه ها برای معامله گران فارکس بهترین روز معامله است؟

 

تا روز پنجشنبه، روند افزایش نوسانات کاهش نمی یابد، بلکه قوی باقی می ماند و این به نفع معامله گر زیرک است. این ثبات افزایش به جذابیت پنج‌شنبه‌ها برای کسانی که دخیل در افزایش های معاملاتی وسط هفته هستند، کمک می‌کند و تضمین می‌کند که پنجره فرصت کاملا باز است:

 1. سشن های معاملات فارکس در روز پنجشنبه معمولاً آینه ای است از پویایی روز سه شنبه، البته عوامل محرک بازار کمی متفاوت است.
 2. دورنمای تعطیلات آخر هفته کمک می کند بازار به جوی پخته در معاملات برسد، زیرا در چنین اوقاتی پوزیشن ها اصلاح می شوند و استراتژی ها مجدداً از نو کالیبره می شوند.

برای شناسایی این روزهای معاملاتی مهم، جدول زیر میانگین نوسانات مشاهده شده از سه شنبه تا پنجشنبه در بازار فارکس را نشان می دهد:

جدول 2

از طریق تحلیل این روندها، معامله گران می توانند استراتژی های خود را برای همسویی با ریتم بازار اصلاح کنند و به دنبال سرمایه گذاری روی موج های معاملاتی اواسط هفته باشند. الگوی معاملاتی پنجشنبه تایید می کند که بخش انتهایی هفته، زمینه مناسبی برای معامله زدن باقی می گذارد و شتاب ایجاد شده از فعالیت های روزهای قبل را به چنگ می اندازد.

 

بهترین روزهای هفته برای معامله زدن در فارکس

 

برای آن دسته از دوستانی که در بازار فارکس شنا می کنند، همانقدر که مهم است باید چه چیزی را معامله کنند، تشخیص زمان معامله هم به همان اندازه مهم است. بهترین روزها برای معامله زدن در فارکس در طول هفته صرفا با تاریخ تقویمی مشخص نمی شود، بلکه بیشتر با ساعات معاملاتی بهینه که طول آنها بازارهای جهانی شاهد اوج فعالیت هستند، مشخص می شود. در این بازه های زمانی اغلب نقدینگی و نوسانات افزایش می یابند و اینگونه زمین حاصلخیزی برای معامله گران کاربلد برای کاشت بذر و برداشت میوه (سود) فراهم می آید.

 

ساعات بهینه در طول هفته برای معاملات فارکس

 

شکار معاملات سودآور در حوزه فارکس عبارتست از ره جستن و معامله زدن در ساعاتی خاص که طی آنها فرصت های معاملاتی به وفور رخ می نمایند. ملکه این بازه های زمانی بدون شک ساعت همپوشانی سشن امریکا و لندن است، جایی که تلاقی فعالیت‌ها ریتم نبض بازار را بالا می‌برد.

با تشخیص ساعات معاملاتی بهینه در طول هفته، معامله‌گران می‌توانند استراتژی‌ های خود را برای همگام سازی با اوقات افزایش نوسانات کوک کنند. این همگام سازی با نبض بازار خود می تواند سبب تقویت جزر و مد نوسانات بازار شود.

 

نقش همپوشانی ساعات بازار در موفقیت معاملات

 

معاملات فارکس در صحنه جهانی است که رونق می گیرد، جایی که مناطق زمانی در طول سشن های بازار با هم تداخل پیدا می کنند. در طول این زمان‌ های مهم است که معامله‌گران می‌توانند منتظر “اصل فعالیت” باشند. در اینجا، همپوشانی امریکا / لندن به عنوان نقطه اوج این سشن ها است و مجموعه وسیعی از فرصت ها را برای معامله گران هوشیار و فرصت طلب، با خود به همراه می آورد..

جدول 3

این سشن های بازار که با هم تداخل دارند، سنگ بنای یک برنامه معاملاتی قوی فارکس را تشکیل می دهند، و معامله گران را به سمت ♥بهترین روزها برای معامله زدن فارکس♥ راهنمایی می کند: تمرکز بر استفاده از این همپوشانی ها برای کسب نتایج سودآور.

 

رمزگشایی از تقویم معاملاتی فارکس: درک وضعیت ماهانه

 

کمال تحلیل ♠تقویم معاملات فارکس♠ برای معامله گرانی که به دنبال شکار روند های موسمی فارکس و ساخت استراتژی های معاملاتی ماهانه هستند، حیاتی است. با بررسی نوسانات فعالیت بازار به صورت ماه به ماه، معامله گران می توانند مهماتخانه ای از تاکتیک ها را انتخاب کنند که متناسب با درجات مختلفی از نوسانات و فرصت های معاملاتی طراحی شده اند.

 

شنا کردن در تغییرات موسمی بازار فارکس

 

الگوهای موسمی نقش مهمی در بازارهای فارکس ایفا می‌کنند، به طوری که ماه‌های مشخصی از سال نوسانات بارزتری را در جفت ارزها نشان می‌دهند. تایید این الگوها یک جنبه اساسی از برنامه ریزی استراتژیک است که به معامله گران کمک می کند رکودها یا شادوهای احتمالی در حجم معاملات را بتوانند پیش بینی کنند.

 • ژانویه تا می: بازه ای که مشخصه آن زور مجدد و حجم معاملات بالاتر بوده و فرصت های فراوانی را با خود به همراه می آورد.
 • ژوئن تا آگوست: فعالیت‌ های معاملاتی معمولا رو به سرد شدن می گذارد و رکود تابستانی منجر به کاهش تلاطم بازار می‌شود.
 • سپتامبر تا نوامبر: فعالیت ها مجدد افزایش یافته که این دوره را همچون رنسانس فرصت های معاملاتی می کند.
 • دسامبر: در هفته ‌های اولیه افزایش شدید فعالیت رخ می دهد و به دنبال آن با نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال، سرعت آن کاهش می‌یابد.

 

به حداکثر رساندن سود با فرصت های معاملاتی استراتژیک ماهانه

 

برای سود بردن از این تعدیل‌های فصلی، معامله‌گران باید چابک بوده و استراتژی‌های خود را مطابق با پویایی بازار همیشه متغیر که ذات بازار فارکس است به‌روزرسانی کنند. این امر مستلزم تحقیق کامل و استفاده از تکنیک‌های مدبرانه با هدف شکار پیپ ها است.

 1. ترسیم دوره های اوج تلاطم قیمت برای اطلاع از نقاط ورود و خروج.
 2. اصلاح رویکردهای مدیریت ریسک برای تطابق با سرعت معامله زدن مورد انتظار برای هر ماه.
 3. ادغام آمار و اخبار اقتصادی در تقویم های معاملاتی برای پیش بینی نوسانات بازار.
 4. استفاده از سوابق آماری برای شناسایی و پیش بینی روندهای آینده نگر در ماه های آتی.

 

بهترین روزها برای انجام معاملات فارکس در طول ماه

 

تحلیل بخردانه ماهانه نشان می دهد که روندهای ماهانه بازار فارکس هستند که روزهای استراتژیک فارکس را دیکته می کند. در همین روزها هستند که هر معامله گر باید تقویم خود را کند و کاو کند. معامله گران فارکس با همسو شدن با اخبار اقتصادی منتشر شده می توانند از نوساناتی که این شاخص ها به طور اجتناب ناپذیری در بازار ایجاد می کنند، به سود خود بهره برند. مهمترین گزارشی که معامله گران مجرب آن را تحت رصد دارند، گزارش آمار دستمزد غیرکشاورزی امریکا (NFP) است که معمولاً در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود. این آمار وضعیت اشتغال امریکا را ارزیابی می کند، به استثنای کارگران مزرعه و کارمندان دولت، و بینش مهمی در مورد سلامت اقتصادی ارائه می دهد و متعاقباً بر جفت ارز USD تأثیر می گذارد.

تمرکز بر روی این ♦روزهای استراتژیک♦ فارکس صرفا بمعنی سرمایه انداختن بر روی تغییرات ناگهانی قیمت نیست. بلکه بمعنی برنامه ریزی در باب آنها نیز است. لوریج اغلب بالاتر است و پتانسیل سودآوری را می توان به طور قابل توجهی تقویت کرد. در زیر راهنمای مختصری که روزهایی که در آنها فرصت های معاملاتی افزایش یافته در هر ماه نشان می دهد:

جدول 4

هر چند جدول بالا تصویری فوری از آپدیت های روتین اقتصادی را ارائه می‌دهد، توجه به این نکته ضروری است که اخبار و رویدادهای برنامه‌ریزی نشده مانند اعلامیه های بانک مرکزی یا تغییرات ژئوپلیتیکی نیز می‌توانند به روندهای چشمگیری در بازار منجر شوند. تحلیل تمام عیار ماهانه شامل به روز ماندن و اطلاع از آخرین اخبار مالی (جدا از آمار معمولی) است تا بتوان اطمینان حاصل کرد که آمادگی دارید تا در فرصت های بزنگاه اقدام کنید.

 

جمع بندی

 

در صحنه معاملات فارکس، دستیابی به موفقیت پایدار شانسی نیست، بلکه نتیجه به کارگیری ♣استراتژی های فراگیر فارکس♣ است که نوسانات روزانه و ماهانه را با دقت در نظر می گیرد. از آنجایی که معامله گران به دنبال ایجاد یک مسیر سودآور هستند، در مورد تاکتیک های همگام سازی شده متناسب با بخش های زمانی خاص (چه نوسانات شدید روزهای اواسط هفته باشد و چه اعلامیه های اقتصادی مهم در تقویم ماهانه) هر چه بر اهمیت آنها تاکید کنیم کم است.

 

ترکیب استراتژی های روزانه و ماهانه برای داشتن معاملات بهینه

 

از طریق ادغام دقیق رویکردهای تحلیلی روزانه و ماهانه، معامله گران می توانند پتانسیل خود را برای شکار سود در بازار فارکس افزایش دهند. هوش سود بردن از ساعات اوج معاملات، در کنار آینده نگری برای آماده شدن برای گزارش های اقتصادی ماهانه تاثیرگذار، سرمایه گذاران باهوش را مجهزتر می کند. این ترکیب استراتژیک است که به عنوان سکویی برای رسیدن به سودآوری مستمر عمل می‌کند و فرصت ‌هایی را روی روندها و نوساناتی که می‌توانست مورد توجه قرار نگیرند، آشکار می‌کند.

 

انطباق با شرایط بازار برای تداوم موفقیت در فارکس

 

با این حال، فارکس است و پویایی آن. در این قلمرو فقط کسانی که در انطباق با تغییرات بازار فارکس مهارت دارند می توانند واقعاً شکوفا شوند. بنابراین معامله گران باید هوشیار و منعطف باشند و آماده باشند تا استراتژی های خود را با تغییر شرایط بازار تغییر دهند. برنامه‌ریزی دقیق و درک کامل عوامل اقتصادی جهانی به عنوان ابزاری حیاتی برای مهماتخانه هر معامله‌گری عمل می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا در نوسانات ارزها بتوانند شنا کرده و چشم‌انداز سودآوری خود را در تغییرات دائمی بتوانند حفظ کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=18462
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد بهترین روزها برای معامله زدن در فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403