در 4 گام بلحاظ ذهنی خود را آماده انجام معاملات تمام وقت کنید!

445 بازدید

آمادگی ذهنی

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش روانشناسی فارکس، قصد داریم نحوه آماده سازی برای انجام معاملات تمام وقت را با شما در میان گذاریم.

یکی از موضوعات پرطرفدار در گروه ها و انجمن های فارکسی، این است که آیا امرار معاش و درآمد ماهیانه از طریق معاملات فارکس امکان پذیر است؟! می خواهید باور کنید می خواهید نکنید، اما معامله گرانی در بازار وجود دارند که از معاملات به مقدار مکفی درآمد زایی دارند.

اما هر کسی توانایی رسیدن و نفوذ به چنین سطحی را ندارد!

همچون هر کسب و کار دیگری، معاملات فارکس نیز چالش های مربوط به خود را دارد که می تواند پول حاصل از دسترنج معامله گران مبتدی که بدون دانش و آمادگی وارد این حوزه می شوند، را بخورد.

اگر مصمم هستید که سراغ معاملات تمام وقت روید همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم چهار گام ساده که برای آماده سازی خود می توانید در این مسیر بردارید را به شما آموزش دهیم:

 

از خود بپرسید که آیا برای معاملات تمام وقت آماده هستید؟!

 

آماده سازی برای معاملات تمام وقت را از پیش تدارک ببینید. آیا سرمایه کافی دارید؟ ماه های متمادی را تصور کنید که حقوق نگرفته اید و هیچ سودی هم نداشته اید، در حالی که همچنان باید هزینه غذا، اجاره خانه، قبوض و عوارض و اشتراک اینترنت را بپردازید.

آیا هنوز نمی توانید بدون شغل خود زندگی کنید؟ آیا استطاعت مالی تحمل هفته ها دراوداون های بزرگ و حفظ شرایط زندگی خود را ندارید؟ پس این کار را انجام ندهید.

آیا به مدت کافی در حساب های واقعی به معامله پرداخته اید؟ پیش از آنکه جفت پا وسط بازار شیرجه بزنید، اطمینان حاصل کنید که کارگزاران معتمد و معتبری را پیدا کرده اید و به استراتژی هایی (بله، استراتژی جمع است) رسیده اید که تحت هر شرایط معاملاتی به سود نشسته است.

البته، ناگفته نماند که باید قبل از انجام معاملات تمام وقت، تجربه سودآوری مستمر را داشته باشید.

رفتن به سمت معاملات تمام وقت اعتقاد راسخ می خواهد. آیا واقعاً می خواهید که معامله گر فارکس باشید؟ شما نباید فقط به این دلیل به معاملات تمام وقت بپردازید که شغل روزانه دیگری ندارید!

آیا آمادگی آن را دارید که ماه ها بدون درآمد سر کنید؟ اگر تمام روز بخواهید به مطالعه مباحث مربوط به فارکس بپردازید چه؟ اگر فکر می کنید فقط برای سود کردن و وقت گذرانی یا کلاسش در بازار فارکس فعالیت می کنید، بهتر است قیدش را بزنید.

 

اهداف واقع بینانه تعیین کنید.

 

تصور اینکه در دو سال اول معامله خود ماشین مدل بالا و قایق تفریحی  و جت شخصی خریده اید بسیار راحت است، اما همه می دانیم که کار به این سادگی نیست.

مقداری در مورد سایر معامله گران تمام وقت تحقیق کنید و ببینید که چقدر طول کشیده است تا آنها از طریق معاملات خود بتوانند امرار معاش کنند. همچنین، اهداف معاملاتی را بر اساس عملکرد گذشته خود و سناریوهای احتمالی بازار در چند سال آینده، قرار دهید.

با توجه به سود خود از معاملات پاره وقت، آیا سرمایه سبک زندگی یک معامله گر تمام وقت را دارید؟ چقدر سود در یک سال انتظار دارید؟ در پنج سال چقدر؟ به نظر شما آیا این مقادیر واقع بینانه هستند؟

 

آماده تغییر در سبک زندگی خود شوید

 

اگر می خواهید یک معامله گر تمام وقت باشید، اطمینان حاصل کنید که از نظر روانی و ذهنی برای آن و تاثیرات آن بر اطرافیان خود، آمادگی دارید.

به احتمال زیاد شما در خانه معاملات خود را انجام خواهید داد، مگر اینکه با دوستان خود یک دفتر کار مشترک داشته باشید یا قصد معامله کردن در محیط های گروهی را داشته باشید. به یاد داشته باشید که انجام معاملات در خانه بدون دردسر نیست!

آیا با به تنهایی معامله کردن در تمام طول روز مشکلی ندارید؟ یا نیاز به تعامل بیشتری در طول روز دارید؟ آیا می توانید در حالیکه پلی استیشن چند متر آنطرف تر است بر معاملات خود تمرکز داشته باشید؟ آیا والدین/همسر/فرزندان/پارتنر شما، اجازه برپا کردن یک دفتر کار را به شما می دهند؟ آیا می توانید به یک برنامه کاری در خانه پایبند باشید؟

اگر به حداقل یکی از این موارد “نه” گفته اید، شاید لازم باشد پیش از آغاز معاملات تمام وقت، اصلاحات و هماهنگی هایی را انجام دهید.

 

با معاملات فارکس همچون یک کسب و کار رفتار کنید

 

دشوارترین بخش معاملات تمام وقت اینست که به خاطر بسپاریم با آن همچون یک کسب و کار برخورد کنیم.

مطمئناً می توانید با زیرپوش و پیژامه جلوی مانیتور بنشینید و معامله کنید، اما این دلیل نمی شود که معاملات تمام وقت نسبت به سایر کسب و کار ها، از اهمیت کمتری برخوردار باشد.

یک فضای اداری برای خود ایجاد کنید، موارد و علل حواس پرتی را تا جاییکه می توانید حذف کنید و نسبت به “ساعات کاری” خود وسواس داشته باشید.

مهمتر از همه، هزینه های خود (اسپرد، نرم افزار معاملاتی، هزینه های کارگزاری و غیره) را ثبت و بررسی کنید. بر سود خود نظارت داشته باشید و یک دفترچه ثبت معاملات روزانه برای بررسی اشتباهات و روند پیشرفت خود تهیه کنید.

کسب درآمد کردن از معاملات، شاید کاری وحشتناک و طاقت فرسا به نظر برسد. احتمالاً دلیل آن این است که قطعا وحشتناک و طاقت فرسا نیز هست!

اما اگر بلحاظ ذهنی و مالی خود را آماده کرده باشید و یک ساختار معاملاتی برای خود ایجاد کرده باشید که شما را در دراز مدت به سمت سود آوری هدایت می کند، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید یکی از آن معامله گرانی باشید که از طریق معاملات فارکس به استقلال مالی دست پیدا می کند.

3.7/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5480
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد در 4 گام بلحاظ ذهنی خود را آماده انجام معاملات تمام وقت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403