بهترین جفت ارزها برای معامله در سشن لندن

272 بازدید

بهترین جفت ارزها برای معامله در سشن لندن

با گذشت زمان که دنیای بازارهای مالی با ضربان قلب شهر بیدار می شود، معاملات فارکس در سشن لندن به سرعتی دیوانه وار می رسد. این محل شلوغ مبادلات و معاملات، مرکز فعالیت فارکس است و چیزی حدود 43 درصد از معاملات جهانی را تحت سلطه خود دارد. یورش معامله‌گران در این ساعت بر حسب اتفاق نیست، زیرا جفت‌ ارزهای فارکسی سشن لندن جذابیت قانع‌کننده‌ای را برای کسانی که به دنبال شکار نوسانات در این زمان از معاملات هستند را ارائه می‌کنند.

برای معامله‌گرانی که در سشن لندن ره می پویند، انتخاب بهترین جفت ارز‌ها در طول سشن لندن نیاز به داشتن آگاهی هوشمندانه از بازارها و بینش استراتژیک دارد. جفت ارزهایی مانند EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، و USD/CHF به دلیل اسپردهای فوق‌العاده پایین و نوسانات بدیهی بازار در پاسخ به اخبار اقتصادی اروپا، به تابلو برق هایی برای معامله‌گران تبدیل می‌شوند. با این حال، در زیر سلطه این جفت ارزهای اصلی، کراس های ین، مانند EUR/JPY و GBP/JPY هستند که بسیار پر پتانسیل هستند، و منجر به نوسان عظیم تر پیپ ها در این ساعات می‌شود.

از تلاقی زمان بسته شدن بازارهای آسیا و زمان باز شدن نیویورک با سشن لندن، محیطی بی بدیل برای علاقه مندان به فارکس ایجاد می شود. این همگرایی صرفاً به معنای توجه بیشتر به بازار نیست. بلکه به معنای بیشتر شدن فرصت برای معامله گران آگاه برای متحمل شدن هزینه های کمتر معامله به دلیل افزایش نقدینگی است. در همین چارچوب است که جفت ارز‌های سشن لندن به یک کیس جذاب از نوسانات و فرصت‌ها تبدیل می‌شوند و پیک معاملات جهانی فارکس را تعریف می‌کنند.

 

اهمیت سشن لندن

 

سشن لندن مرکز معاملات فارکس، یک تایم پر جنب و جوش و اعلا است که فرصت های گسترده ای برای کسب سود را برای معامله گران در سراسر جهان فراهم می کند. با توجه به موقعیت استراتژیک و موقعیت زمانی شهر لندن، معاملات فارکس در این شهر دارای نقدینگی بالا و نوسانات حسادت برانگیز است که همین مساله سبب می شود معامله گران به سمت این مرکز مالی شلوغ کشیده شوند.

 

اهمیت استراتژیک موقعیت لندن

 

موقعیت جغرافیایی لندن آن را تبدیل به مرکزی مهم برای معامله زدن روی همپوشانی های بازارهای بین المللی می کند. فارکس در این مرکز سوار بر انتهای موج سشن آسیا می گردد و به راحتی به سشن نیویورک منجر می‌شود و یک محیط معاملاتی یکپارچه و پویا را فراهم می‌کند که برای به رقص درآوردن ارزها در صحنه جهانی مناسب است.

 

همپوشانی سشن لندن با سایر سشن ها

 

معامله گران در لندن عمیقاً از همپوشانی با سایر مراکز مالی کلیدی که انرژی بازار را زیاد می کند سود می برند. این تداخل زمانی حجم معاملات را تقویت می‌کند و ♥بهترین جفت‌ ارزهای فارکس♥ برای سشن لندن می‌توانند شاهد نوسانات قابل توجهی در این بازه زمانی پرترافیک باشند.

 

حجم معاملات فارکس در لندن

 

هنگام بررسی و مطالعه جفت ارز‌های فارکس در طول سشن لندن، نمی‌توان تحت تأثیر حجم انبوه تراکنش‌ها و معاملات قرار نگرفت. تقریباً نیمی از معاملات فارکس از طریق شریان‌های مالی لندن صورت می گیرند و موقعیت آن را به‌عنوان یک هیولای معاملات فارکس در صحنه جهانی مستحکم می‌کند.

جدول 1

 

پرتلاطم ترین جفت ارز های سشن لندن

 

وقتی نوبت به شنا کردن در آب‌های پرتلاطم سشن لندن می‌رسد، معامله‌گران با فرصت‌های فراوانی که توسط جفت ارز‌های بسیار پرتلاطم ارائه می‌شوند مواجه می‌شوند. این جفت ارز‌ها به دلیل نوسانات قیمتی پویا و مزایایی که به معامله‌گران باهوش ارائه می‌دهند، مورد توجه هستند. هرچند ریسک ذاتی به دلیل افزایش تلاطم بیشتر است، با این حال چشم انداز سود قابل توجه بسیاری را به سمت این گزینه ها می کشاند که به طور گسترده ای این بهترین جفت ارزها در سشن لندن را در نظر بگیرند.

 

جفت ارز های اصلی و بازه پیپ آنها

 

سشن لندن مترادف با نوسانات قابل توجه قیمت است که به بهترین وجه در نوسان پیپ جفت ارزهای اصلی مشاهده می شود. جفت هایی مانند EUR/USD و GBP/USD نه تنها محبوب هستند، بلکه بازه های رنج قابل توجهی را در طول روز نشان می دهند، و تمرکز اصلی معامله گران فارکس روی آنها می رود. با این حال، در بحث تلاطم، GBP/JPY اغلب پیشتاز است و روزانه بطور میانگین بیش از صد پیپ جابجا می شود و فرصت‌های سودآوری را برای معاملات فارکس در طول سشن لندن فراهم می‌کند.

 

درک نقدینگی سشن لندن

 

نقدینگی در طول سشن لندن کم نظیر است. سطح بالای فعالیت معاملاتی آن معادل توانایی برای معامله تقریباً هر جفت ارز است. جفت ارز های اصلی مانند EUR/USD و GBP/USD به دلیل اسپرد پایین تر ترجیح داده می شوند و برای معامله گرانی که به دنبال کاهش هزینه های معاملات خود هستند جذاب هستند. این افزایش نقدینگی، مشخصه بارز سشن لندن، امکان شکل گیری حجم معاملات قابل توجه و زمینه را برای کسب سود از تلاطم که مشخصه سشن لندن است را فراهم می کند.

 

شناسایی جفت ارز های کراس متلاطم

 

برای معامله‌گرانی که نگاهشان به فراسوی جفت ارز های اصلی است، سشن لندن جفت‌ ارزهای کراس همچون EUR/JPY و GBP/JPY را ارائه می‌دهد. این جفت ارز‌ها به خاطر تلاطم جذاب شان شهره هستند، که می‌تواند حاشیه سود بالاتری را برای کسانی که مایل به قبول ریسک مازاد هستند فراهم کند. جفت‌ ارزهای کراس ای بسا با اسپردهای بالاتر ارائه شوند. با این حال، بالقوه می توانند منجر به سودآوری بیشتر برای معامله گرانی شوند که قادر به شنا کردن با بینش استراتژیک و آگاهی از بازار لندن هستند.

 

استراتژی های بهینه برای معاملات سشن لندن

 

همینطور که معاملات فارکس در طول سشن لندن به اوج خود می رسد، معامله گرانی که به دنبال شکار سود از بهترین جفت ارز برای سشن لندن هستند باید از اقدامات استراتژیک استفاده کنند تا بلکه بتوانند به طور موثر در بازار لندن شنا کنند. نوسانات و نقدینگی تقویت‌شده می‌تواند فرصت‌های فراوانی را ارائه دهد، اما با ریسک های بیشتری نیز همراه هستند. یک رویکرد چند وجهی شامل تحلیل دقیق و جامع بازار، بینش تکنیکال، و تفسیر سر وقت آمار اقتصادی، سنگ بنای تصمیم‌گیری آگاهانه در معاملات است.

ساخت یک برنامه معاملاتی جامع بسیار مهم است. این برنامه باید شامل اهداف مشخص، استراتژی های ورود و خروج، و اصول صحیح مدیریت ریسک باشد. رقص زیبای جفت ارز GBP/USD و EUR/GBP، که اغلب در معرض نوسانات قابل توجهی است، مستلزم داشتن روشی چالاک و در عین حال سیستماتیک برای استفاده از ظرفیت آنها است.

تاکتیک های کلیدی شامل:

  • استفاده از تحلیل تکنیکال برای تشخیص نوسانات بالقوه بازار و مشخص کردن فرصت های بهینه معاملاتی.
  • اطلاع دقیق از شاخص‌های کلان اقتصادی که می‌توانند ارزش ارز را تحت تاثیر قرار دهند.
  • بکارگیری تکنیک های دقیق مدیریت ریسک برای حفاظت از سرمایه گذاری ها.

در زیر جدولی از نوسان نسبی و میزان میانگین نوسان پیپ جفت ارز‌های منتخب فارکس را در طول سشن لندن ارائه می گردد، که همگی معیارهای مهمی برای تدوین یک برنامه معاملاتی خوب هستند.

جدول 2

با تطبیق داده های ارائه شده با چشم انداز اقتصادی، معامله گران فارکس می توانند چشم انداز موفقیت خود را در سشن لندن بالاتر برند. این نوسانات حساب شده، با یک طرز فکر چابک است که می تواند زمینه ای مناسب را برای موفقیت در معاملات فارکس لندن ایجاد کند.

 

ویژگی های کلیدی بهترین جفت ارزهای فارکس برای سشن لندن

 

ورود به بازار فارکس در طول سشن لندن مستلزم انتخاب تاکتیکی جفت ارز است. شناسایی بهترین جفت‌ ارزهای فارکس برای معاملات سشن لندن به درک برخی از ویژگی‌های بنیادی بستگی دارد که می‌توانند بر تجربه و سود معاملاتی شما تأثیر بگذارند. نقدینگی بالا و اسپردهای پایین از مشخصه‌های جفت ارزهای سشن ایده‌آل لندن است که زمینه مناسبی را برای معامله‌گران فراهم می‌کند تا بتوانند سریع پوزیشن هایی با حداقل هزینه را بگیرند.

 

ارزیابی مولفه های اسپرد و نقدینگی

 

اسپرد پایین و نقدینگی بالا ویژگی های جذاب جفت ارز هایی همچون EUR/USD است که آنها را برای معامله گرانی که به دنبال معامله زدن در فرصت های معاملاتی زیاد و هزینه های معاملاتی کم هستند، انتخاب های مطلوبی می سازد. با این حال، جفت‌ ارزهایی مانند GBP/USD و EUR/JPY، هر چند مزایای مشابهی را از نظر اسپرد ارائه می‌دهند، با این حال به دلیل تمایل به نوسانات قابل توجه و حساسیت به تغییرات بازار، ریسک بالاتری دارند. ارزیابی موثر این عوامل تضمین می‌کند که معامله‌گران می‌توانند استراتژی‌های خود را با ویژگی‌های جفت ارز‌های گلچین سشن لندن هماهنگ کنند تا اینگونه تعادل بین ریسک و پاداش را بهینه کنند.

 

تاثیر اخبار اقتصادی

 

اعلان های اقتصادی می‌تواند موج‌هایی را در بازار فارکس ایجاد کند، به‌ویژه در طول سشن لندن، جایی که تأثیر آن می‌تواند به دلیل تمرکز فعالیت ‌های معاملاتی در بورس لندن بیشتز شود. معامله گران باتجربه به دقت اخبار منتشر شده را زیر نظر دارند و متوجهند که واکنش سریع به این رویدادها می تواند فرصت های سودآوری ایجاد کند یا از طرفی از ضررهای احتمالی جلوگیری کند. جفت ارز EUR/GBP نمونه بارز جفت ارزی است که تحت تأثیر تحولات منطقه ای قرار گرفته و اهمیت اپدیت بودن از نظر اخبار اقتصادی برای شنا کردن در سشن لندن را بخوبی نشان می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=18286
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بهترین جفت ارزها برای معامله در سشن لندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403