چگونه بر ترس از دست دادن سودهای بسختی بدست آمده غلبه کنیم؟

369 بازدید

غلبه بر ترس

تجربه سالیان سال معامله در فارکس به من می گوید که ناتوانی بسیاری از معامله‌گران در زدن سود بزرگ در بازار فارکس، اغلب از ترس ناشی می‌شود.

مطمئن هستم که می دانید منظورم چیست. پس از یک ماه سودآوری قوی، احتمالاً به خاطر ترس از دست دادن سودهای اخیر خود، دست و دلتان براحتی به سمت معامله نمی رود.

نیکو نگران

اگر پوزیشن دیگری بگیرید، ای بسا برای شما سخت باشد که بخواهید به استراتژی تست شده خود پایبند باشید. حتی ممکن است از واریز پول بیشتر به حساب خود خودداری کنید، این در حالیست که علنا مهارت های کافی برای کسب درآمد مداوم را دارید!

نگران نباشید، بسیاری از معامله گران این نوع ترس را تجربه کرده اند.

و این چیزی نیست جز ترس به دام افتادن، ترس برگشتن به سر خانه اول، و ترس نرسیدن دوباره به جاییکه الان رسیده اید.

چگونه می توانید بر ترس از دست دادن سودهای به دست آورده خود غلبه کنید؟ در مقاله امروز به سه گام اشاره می کنیم که می تواند در این مسیر به شما کمک کند:

 

ترس های خود را بشناسید

 

اولین گام، همچون هر مشکلی، این است که ابتدا تشخیص دهید و بپذیرید که ترس واقعاً وجود دارد. موضع گرفتن یا انکار برای شما سودی ندارد، زیرا دارید صورت مساله را پاک می کنید.

بدانید که ترس مایه خجالت و شرمساری نیست. همچون بسیاری از مسائل مربوط به روانشناسی معاملات، ترس یک مانع است که باید روی آن کار کنید.

 

به یاد داشته باشید که فارکس یک کسب و کار است

 

ممکن است ماه‌هایی وجود داشته باشد که شما پول پارو کنید. اما همچون هر معامله‌گری دیگری، ضرر را نیز تجربه خواهید کرد.

آنان که از عهده ترس خود برنیامده اند، ضرر را اینگونه تلقی می‌کنند که: “دیدی گفتم بهتر بود معامله نمی زدم و در دایره آسایش خود می ماندم”.

اما اگر ذهنیت شما، ذهنیت داشتن یک کسب و کار باشد، می توانید ضرر را به دیده هزینه های کسب و کار خود بنگرید و اینگونه به سمت بهبود کیفیت معاملات خود بروید.

 

به آنچه برای شما جواب می دهد بچسبید

 

هنگامی که ذهنیت شما، ذهنیت کسب و کار شد، وقت آن است که روی هر آنچه در گذشته برای شما سود انداخته است، تمرکز و سرمایه گذاری کنید. به اصول خود برگردید. دفترچه معاملاتی فارکس خود را مرور کنید و ببینید چه چیزی برای شما جواب داده است و چه چیزی جواب نداده است.

به انجام کارهایی که جواب می دهند ادامه دهید و چیزهایی که جواب نمی دهند را اصلاح کنید.

مطمئناً نمی توانید صفر تا صد اشتباهات خود را حذف کنید، اما محدود کردن آنها و پایبندی به آنچه در ابتدا باعث موفقیت شما شد، کمک زیادی به دور کردن ترس شما خواهد کرد.

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=12274
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه بر ترس از دست دادن سودهای بسختی بدست آمده غلبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403