3 منشا اصلی نگرانی در فارکس چیست؟ و چگونه با آنها مواجه شویم؟

100 بازدید

 منشا اصلی نگرانی در فارکس چیست؟ و چگونه با آنها مواجه شویم؟

همچون بسیاری از کارهای دیگر که برای داشتن کیفیت باید تلاش کرد، معامله زدن نیز می‌تواند با فشار و استرس زیادی همراه باشد.

در مقاله امروز برخی از ریشه های رایج اضطراب در زمان معاملات و نحوه رفع آنها ارائه می گردد.

 

انتظارات غیر واقعی

 

بیشتر معامله‌گران تازه‌کار طعمه این تخیلات می‌شوند که خود را در حالی تصور می کنند که در یک پنت‌هاوس آنچنانی زندگی لاکچری ردیف کرده اند، و شب ها با فراری خود دور دور می کنند و تعطیلات هم با قایق تفریحی در سواحل قناری هستند و صندوقی پر از دلار هم در کابین قایق است.

گرچه چنین چیزهایی غیرممکن نیست رفیق!

اما واقعیت این است که، مگر اینکه شما ترفندها و حرکات غیرطبیعی و غیرقانونی بزنید مثل جردن بلفورد ( گرگ والستریت)، وگرنه سال ها ای بسا دهه ها طول می کشد تا چم خم بازارها را یاد بگیرید و بتوانید به معامله گر خفنی تبدیل شوید.

نمیخوام ناامیدتون کنم، اما آمار می گوید 90٪ معامله گران محکوم به شکست هستند و تنها 10٪ از آنها موفق می شوند.

البته مفهوم “موفقیت” نسبی است، و یک معامله گر واقع بین ممکن است اغلب راضی باشد و انتظار مثبت یا بازدهی ثابت در بلندمدت را برای خود هدف قرار دهد.

نکته اصلی این است که داشتن انتظارات غیرواقع بینانه، مثل رسیدن به سطح پولدارهای خفن در کمتر از یک سال، می تواند شما را در معرض ناامیدی بزرگی قرار دهد.

در عوض، سعی کنید اهداف معاملاتی معقول و چشم انداز واقع بینانه تری را کنار هم قرار دهید آن هم بر اساس مقدار وقت، تلاش، کارورزی و سرمایه لازم برای حفظ رویه سودآوری.

از مقایسه خود با معامله گران دیگر خودداری کنید و تمرکز خود را به سمت ایجاد “برنامه معاملاتی” خودتان ببرید که منابع و محدودیت های شما را در نظر می گیرد.

 

عدم کنترل خود

 

اغلب اوقات معامله گران قادر به انجام تحقیقات، بکتست گیری و معاملات دمو هستند تا بلکه یک استراتژی قوی برای خود تهیه کنند. پایبندی به برنامه معاملاتی است که مشکل است.

و آیا کسی می تواند آنها را سرزنش کند؟ وقتی می بینید بازار نوسانات بزرگی دارد می زند که محل ندادن به آنها سخت است، در چنین حالتی فراموش کردن قوانین معاملاتی بسیار وسوسه انگیز است.

با این حال، این نوع تفکر می تواند دروازه ای برای معامله زدن بدون برنامه و فی الدباهه و یا اورتریدینگ باشد. اینکه مدام تسلیم خود شوید که مبادا فرصت های معاملاتی را از دست بدهید، می تواند شما وارد سیکل باطل گرفتن پوزیشن های فی البداهه و دراوداون های بزرگ و در نهایت ناامیدی کند.

برای غلبه بر این موضوع، برخی از روانشناسان پیشنهاد می کنند که فقط کافیست روزی یک معامله خوب داشته باشید و تمام. اینگونه ناچار می شوید تمام الگوها و ستاپ های بالقوه را مرور کنید و بهترین ها را فیلتر کنید، و اینگونه تشویق شوید تا کنترل بیشتری بر خود داشته باشید.

 

عدم داشتن اعتماد به نفس

 

در طرف مقابل، فقدان اعتماد به نفس نیز می تواند ریشه اضطراب برای بسیاری از معامله گران باشد.

اگر می بینید که از توصیه‌های مربی های معامله‌گری متعددی پیروی می‌کنید و یا سعی می‌کنید همه ستاپ ها و الگوهای هر ننه قمری درگروه چت معاملاتی را کپی کنید، ای بسا بد نباشد که یک گام به عقب بردارید و ببینید که آیا هنوز طرز تفکر خود را دارید یا خیر.

معامله گران موفق کسانی هستند که می توانند به توانایی خود در خواندن بازارها و گرفتن پوزیشن ها اعتماد کنند.

اگر سیگنال‌های معاملاتی که به آن‌ها تکیه می‌کنید غیب شوند، چگونه می خواهید پوزیشن بگیرید؟

صد البته هیچ اشکالی ندارد که با یک مربی یا مشاور معاملاتی کار کنید که می تواند به شما راه و چاه را نشان دهد و پیرامون مدیریت صحیح پوزیشن شما را راهنمایی کند، اما با گذشت زمان باید بتوانید مهارت ها و درک خود از بازارها را توسعه دهید.

خلاصه، معامله‌گران هر روز استرس و فشار را تجربه می‌کنند، اما مهم این است که به اندازه کافی هوشیار بمانید تا علل آن را شناسایی کنید و تعیین کنید که چه نوع اقدامی برای رفع آن لازم است انجام دهید.

یکی از روان‌شناسان به نام کرید شیهی کلی هشدار می‌دهد که تشخیص اینکه منشا اضطراب ناشی از احساسات تشدید یافته در معاملات است یا اینکه یک مشکل کلی‌تر سلامت روانی است، بسیار مهم است، که ای بسا به یک متخصص نیاز داشته باشد.

با این اوصاف، فراموش نکنید که سلامت روان خود را کاملا بررسی کنید و هر از چند گاهی یک نفس عمیق بکشید!

3.3/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17836
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد 3 منشا اصلی نگرانی در فارکس چیست؟ و چگونه با آنها مواجه شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. با وجود چنین مقالات سرشاری آدم از سایت های دیگه بی نیاز میشه ممنون از تلاش هاتون
    من یک ماهی هست که با سایت شما و همزمان اکانت دمو شروع کردم و مدتی هست که با صد دلار حسابمو واقعی کردم و با اهرم یک صدم به سودی روزی ۵ تا قانع ام تا سرمایم بیشتر شه

    6

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403