چگونه اوراق درآمد ثابت بر نوسانات ارزی تاثیر می گذارد؟

1343 بازدید

اوراق درامد ثابت

یک جمع بندی سریع تا اینجای مباحث آموزش فارکس داشته باشیم: گفتیم که چگونه اختلاف نرخ های بازدهی می تواند همچون نماگری برای نوسانات قیمت ارز عمل کند.

با افزایش اسپرد اوراق قرضه یا افزایش اختلاف نرخ بهره بین دو کشور، ارزش ارز کشور دارای بازده اوراق بالاتر یا ارز کشور دارای نرخ بهره بالاتر، به طور کلی در برابر ارز کشور دیگر افزایش می یابد.

اوراق بهادار با درآمد ثابت (از جمله اوراق قرضه) از جمله سرمایه گذاری هایی هستند که در بازه های زمانی معین یک وجه ثابت را به سرمایه گذار پرداخت می کنند.

اقتصادهایی که بازدهی های بالاتری روی اوراق بهادار با درآمد ثابت خود ارائه می دهند، باید سرمایه گذاری بیشتری را جذب کنند.

این امر سبب می شود که ارز آن کشور، جذاب تر از اقتصادهایی باشد که بازده کمتری روی اوراق درآمد ثابت خود دارند.

به عنوان مثال، گیلتس و یوریبورس را در نظر بگیریم (هنگ نکنید! آنها نام اوراق قرضه انگلیس و اوراق بهادار اروپا هستند).

اگر یوریبورس، نرخ بازدهی کمتری نسبت به گیلتس ارائه دهد، سرمایه گذاران از گذاشتن پول خود در بازار درآمد ثابت منطقه یورو خودداری کرده و ترجیح می دهند پول خود را در دارایی هایی با بازده بالاتر سرمایه گذاری کنند.

به همین دلیل، یورو می تواند در برابر سایر ارزها، به ویژه پوند، تضعیف شود.

این پدیده تقریباً در تمام بازارهای با درآمد ثابت و برای هر ارزی مصداق دارد.

می توانید بازده اوراق درآمد ثابت برزیل را با اوراق درآمد ثابت روسیه مقایسه کنید و از اختلاف نرخ ها برای پیش بینی رفتار رئال برزیل و روبل روسیه استفاده کنید.

یا می توانید به بازده اوراق درآمد ثابت ایرلند در مقایسه با اوراق کره جنوبی نگاه کنید و … خب، مطالب را گرفتید.

اگر می خواهید این همبستگی ها را تست بزنید، اطلاعات و داده های مربوط به اوراق قرضه دولتی و شرکتی را می توانید در دو وب سایت زیر پیدا کنید:

همچنین می توانید برای اطلاع از نرخ بازدهی اوراق قرضه یک کشور، به وب سایت دولت آن کشور مراجعه کنید. این آمار و وبسایت ها معمولاً بسیار دقیق هستند چراکه دولتی هستند.

در حقیقت، اکثر کشورها اوراق قرضه عرضه می کنند، اما شاید بخواهید تنها در کشورهایی که ارز آنها ارز اصلی است، سرمایه گذاری کنید.

در زیر فهرستی از اوراق قرضه های محبوب در سراسر جهان و نام مستعار هر یک ارائه می گردد:

اوراق قرضه

همچنین برخی از کشورها اوراق قرضه مدت دار با بازه های مختلف تا سررسید عرضه می کنند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اوراق قرضه هایی را که مقایسه می کنید دارای مدت و سررسید یکسان هستند (مانند گیلتس 5 ساله با یوریبورس 5 ساله)، در غیر این صورت، تحلیل شما مردود است.

و تحلیل یک تریدر نباید مردود شود، باید بشود؟!!

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

4.9/5 - (8 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5524
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد چگونه اوراق درآمد ثابت بر نوسانات ارزی تاثیر می گذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402