4 روش برای داشتن آغازی نو در فارکس

105 بازدید

4 روش برای داشتن آغازی نو در فارکس

اگر به اندازه کافی معامله زده باشید، احتمالا ایامی را تجربه کرده اید که احساس می کنید بخت و اقبال معاملاتی خود را از دست داده اید.

چه دلیل آن این باشد که یک استراحت به خود داده اید چه چند ضرر پشت سرهم داشته اید، چه دست بالا در بازارها را از دست دادید یا حساب خود را به فنا داده اید، گاهی احساس می کنید باید از صفر شروع کنید یا به طور کلی فارکس را کنار گذارید.

و اگر تصمیم گرفتید از صفر شروع کنید، گام اول را برای شنا کردن برداشته اید  تا غرق نشوید! و این تنها آغاز پروسه است.

شروع دوباره دشوارتر از یادگیری فارکس برای اولین بار است.

وقتی از نو شروع می کنید، باید با اشتباهات خود مقابله کنید، شکست های خود را بپذیرید و منیت و عادت های قدیمی خود را کنار بگذارید.

اما شاید “رها کردن خود” بهترین کار باشد. درست مثل برخی استارتاپ‌ های دنیای فناوری که برای بقای خود باید حرکات رونالدینیویی بزنند، شما نیز باید رویه معاملاتی گذشته خود را رها کنید و راه‌ های دیگری را دنبال کنید تا معامله‌گر بهتری را در خود کشف کنید.

پس، چگونه می توان به عنوان یک معامله گر «از نو شروع کرد»؟ در مقاله امروز نکاتی ارائه می گردد:

 

بازار فارکس را دوباره یاد بگیرید.

 

در هر کاری اگر استاد پیر بخواهد با شرایط فعلی سازگار شود، باید ترفندهای جدید را یاد بگیرد. نکته کلیدی این است که باید تمایل داشته باشید چیزهای جدید را امتحان کنید. به هر حال، وقتی ترفندهای قدیمی شما دیگر سودی برای شما ندارند، که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارید! دارید؟

استراتژی های معاملاتی دیگران را بخوانید و امتحان کنید. با معامله گران دیگر صحبت کنید و دیدگاه های آنها را جویا شوید.

یاد بگیرید که به بازار فارکس به سبک جدیدی نگاه کنید و ای بسا استراتژی ای پیدا کنید که به شما دست بالای جدید، ساده تر یا متفاوت بدهد.

 

نقاط قوت و ضعف خود را فراموش نکنید.

 

همینطور که بازارها را دوباره یاد می گیرید و استراتژی ها را کنکاش می کنید، به دنبال فرصت هایی باشید که بتوانید نقاط قوت خود را به حداکثر برسانید.

برای مثال، یک معامله گر روندگیر، می تواند در مواقعی که نوسانات بازار کم است، تایم فریم های پایین را نگاه کند. در همین حال، یک معامله‌گر خبرگیر می‌تواند به جای اینکه فقط روی جفت ارزهای اصلی پوزیشن بگیرد، سراغ کراس ها نیز برود.

شروع دوباره به این معنی نیست که همه چیزهایی که یاد گرفته اید را فراموش کنید. اگر شخصیت معاملاتی خود را می‌شناسید، فقط باید استراتژی یا سیستم دیگری را پیدا کنید که به شما سود بدهد.

 

به معامله زدن ادامه دهید.

 

درست همچون مبتدیان، گاهی اوقات بهترین راه برای یافتن دست بالا برای شما این است که به معاملات خود ادامه دهید.

معامله بزنید و عامدانه تمرین کنید. اگر با پول واقعی خود نمی خواهید ریسک کنید و یک استراتژی جدید را تست کنید، با نسخه دمو معامله کنید.

هدف این است که بفهمیم کدام روش‌ها در محیط معاملاتی فعلی جواب می دهند و کدام ها نه.. نکته آخر..

 

یک دفترچه معاملاتی برای خود داشته باشید.

 

از آنجایی که بازگشته‌اید به اینکه چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی جواب نمی دهد، باید پیشرفت خود را به دقت ثبت و پیگیری کنید.

دفترچه معاملاتی به شما کمک می کند تا بتوانید مشاهدات جدید خود از بازارها را یادداشت کنید. مهمتر از آن، کمک زیادی به هر چه بهتر شدن رویه جدید شما خواهد کرد.

یادگیری مجدد بازار فارکس و زوایای سودآور آن بخش آسان کشف مجدد برتری شماست.

بخش سخت‌تر این است که بپذیرید شما به تغییر نیاز دارید! عادت‌های قدیمی‌تان را کنار بگذارید تا جا برای عادات جدیدتر و بهتر باز شود.

3.1/5 - (7 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17562
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 4 روش برای داشتن آغازی نو در فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402