5 پرسش که پیش از افتتاح حساب معاملاتی ریل باید از خود بپرسید!

360 بازدید

5 پرسش مهم

معاملات دمو بخشی از فرآیند تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور است.

معاملات دمو این امکان را به ما می دهد که بدون به خطر انداختن 10 شاهی و بدون هیچ ریسکی، به معامله‌گری که می‌خواهیم باشیم تبدیل شویم. معاملات دمو در اختیار ما قرار داده شده اند تا بتوانیم به کمک آن نظم و انضباط صحیح و پایبندی به قوانین مدیریت ریسک را تمرین کنیم.

آزمایشگاه

مهم‌تر از همه، به کمک معاملات دمو می توانیم تجربه مورد نیاز در فضاها و محیط‌های مختلف بازار را کسب کرده و بتوانیم جایگاه معاملاتی خود را پیدا کنیم.

اما از کجا بدانیم که آماده هستیم روی پای خود بایستیم و با پول واقعی معامله کنیم؟

امروز یک چک لیست خوب و کوچک از تجربیات معاملاتی خدمت شما معرفی می کنیم، که پاسخ شما به هر سوال آن باید یک “بله” صریح، قاطع و بدون ابهام باشد تا اطمینان حاصل کنید آماده افتتاح حساب واقعی هستید.

 

آیا به صورت منظم به مدت شش ماه یا بیشتر معامله کرده اید؟

 

این پرسش بسیار مهمی است. بازار فارکس همیشه در حال تغییر است، به این معنی که سیستمی که برای شما در نسخه دمو جواب می دهد ممکن است در انتهای شش ماه بعد چندان جواب ندهد.

داشتن تجربه کافی برای ارزیابی و درک زمانی که ماهیت بازار در حال تغییر کردن است، برای کمک به بقای حساب شما بسیار مهم است.

 

آیا سبک های مختلف معاملاتی را آزمایش کرده اید؟

 

در فارکس انواع سیستم ها و سبک های مختلف معاملاتی وجود دارد.

آیا کاملاً مطمئن هستید که سیستم معاملاتی مناسب خود را پیدا کرده اید؟

اطمینان حاصل کنید که حداقل اسکالپ، معاملات ساعتی، معاملات مکانیکی و غیره را تست کرده اید.

شما باید چه زمانی که روی دور برد هستید و چه زمانیکه روی دور باخت هستید به سیستم انتخابی خود پایبند باشید. مهم است که از همه گزینه ها کاملا مطلع باشید و روشی که بیشتر از همه با آن راحت هستید را پیش از افتتاح حساب واقعی پیدا کنید.

 

آیا در بلند مدت تعداد معاملات برنده شما بیشتر از معاملات بازنده شما است؟

 

اگر در طول معاملات دمو سودآور نبوده اید، احتمالاً نباید سراغ معاملات واقعی روید. معاملات زنده کلا موجود دیگری است.

به محض مشاهده اولین دور باخت طولانی مدت با پول واقعی، ممکن است تصمیمات احساسی بر تصمیمات منطقی غلبه کند و منجر به معاملات بد یکی پس از دیگری شود.

پیش از اینکه به دنبال انتخاب کارگزار برای یک حساب زنده معاملاتی باشید، اطمینان حاصل کنید که به طور مستمر می توانید در نسخه دمو پیپ شکار کنید.

 

آیا برای ثبت و بررسی و مرور معاملات خود و بهبود عملکرد رویه و برنامه ای دارید؟

 

این مورد را بسیاری از معامله گران فارکس نادیده می گیرند. آنها به این دلیل که زمان و/یا انضباط لازم برای حفظ یک دفترچه معاملاتی را ندارند از این مورد غافل می شوند. من در همینجا تضمین می‌کنم که اگر برای ثبت و بررسی معاملات خود در نسخه دمو وقت بگذارید، معاملات زنده شما بسیار سود خواهد برد.

 

و اینکه در پایان مهم ترین پرسش:

 

آیا یک رویه یا برنامه معاملاتی که جواب می دهد برای خود ایجاد کرده اید؟

 

بدون داشتن یک برنامه معاملاتی مستحکم، حساب شما از همان ابتدا محکوم به شکست است.

شما به برنامه معاملاتی مخصوص خود نیاز دارید تا شما را تحت کنترل داشته باشد و از انجام معاملات تصادفی جلوگیری کند.

اگر کمی تمایل دارید به این پرسش پاسخ «نه» یا «فکر می‌کنم» بدهید، شاید بد نباشد در مورد افتتاح حساب معاملاتی واقعی تجدید نظر کنید. اگر در حال حاضر با حساب معاملاتی زنده معامله می‌کنید اما بعد از چند ضرر اینجا و آنجا احساس راحتی نمی کنید، شاید بد نباشد یک گام به عقب بازگشته و اوضاع را از نو ارزیابی کنید. از این گذشته، بدانید تا زمانی که احساس نکرده اید آماده انجام معاملات واقعی هستید، معامله زدن در حساب دمو جای هیچ خجالتی ندارد.

در هر حال، دوست داریم بشنویم که چه مدت در نسخه دمو معامله زدید و چگونه متوجه شدید که برای معاملات زنده فارکس آماده هستید. کامنت ها و تجربیات خود را از ما دریغ نکنید!

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8751
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 پرسش که پیش از افتتاح حساب معاملاتی ریل باید از خود بپرسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403