لات در فارکس چیست؟ کاربرد لوریج در فارکس چیست؟

6635 بازدید
لات در فارکس چیست

لات در فارکس

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش فارکس قصد داریم شما را با مفاهیم لات در فارکس و لوریج در فارکس آشنا کنیم. فارکس معمولا در مقادیر مشخصی به نام “لات” معامله می‌شود.

در واقع واحد اندازی گیری حجم معاملات در فارکس لات است. اندازه استاندارد برای یک لات 100،000 واحد از ارز پایه است و در حال حاضر، اندازه های مینی، میکرو و نانو نیز وجود دارند که به ترتیب بصورت واحدهای 10،000 و 1000 و 100 تایی هستند.

برخی از بروکرهای فارکس مقدار و کمیت را به “لات” نشان داده و برخی دیگر از کارگزاران، خود واحدهای ارزی را نشان می‌دهند. سرفصل های این مقاله را می‌توانید در جدول ببینید.

لات در فارکس و لوریج در فارکس
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در درس قبل توضیح دادیم پیپ در فارکس چیست و دانستید که تغییرات ارزش یک ارز نسبت به ارز دیگر با “پیپ” اندازه گیری می‌شود، که درصد بسیار بسیار کمی از ارزش یک واحد از آن ارز است. برای سود بردن از این تغییر کوچک در ارزش، باید مقادیر زیادی از یک ارز خاص را معامله کرد تا سود یا زیان قابل قبول شود. چون به طور معمول نوسانات در بازار ارزهای خارجی بسیار کم است و انجام معامله با حجم کم توجیه ندارد.

  لات چیست؟

  ساده‌ترین روش توضیح لات در فارکس این است: LOT واحد سرمایه یا میزان خرید و فروش در بازار فارکس است. همانطور که برای خرید لباس از واحد “یک دست”، یا برای خرید ماشین از واحد “یک دستگاه” و … استفاده می‌شود، واحد مبنای محاسبات در Forex نیز لات نامیده می‌شود.

  لات استاندارد چیست؟

  هر لات استاندارد معادل 100،000 واحد از ارز پایه است. برای مثال، اگر یک لات دلار/یورو خریداری کنید، در حقیقت 100،000 واحد از ارز پایه که یورو است خریداری کردید. به بیان ساده تر یعنی 100 هزار یورو خرید کردید. برای سادگی کار، به این حجم معامله، یک لات استاندارد گفته می‌شود. اکثر تریدرهای فارکس عموما معاملات خود را در واحدهایی کوچکتر از لات استاندارد انجام داده و میزان سود آن‌ها نیز تغییر می کند. نحوه محاسبه لات سایز (مینی، میکرو و نانو) در ادامه توضیح داده می‌شود.

  محاسبه لات سایز

  قبلا در مورد نحوه محاسبه ارزش پیپ برای هر جفت ارز توضیح دادیم. فرض کنید قصد معامله بر روی EUR/USD را داریم:

  • اگر با یک لات استاندارد (100،000) معامله کنیم، هر پیپ تغییر 10 دلار سود یا زیان در پی دارد.
  • اگر با یک مینی لات (10،000) معامله کنیم, هر پیپ تغییر 1 دلار سود یا زیان دارد.
  • اگر یک میکرولات (1،000) معامله کنیم, هر پیپ 0.10 سود یا زیان درپی دارد.
  • و اگر یک نانو لات (100) معامله کنیم, هر پیپ نوسان تنها 0.01 دلار سود یا زیان دارد.
  لات های مختلف در فارکس

  با حرکت بازار و قیمت ها، ارزش پیپ نیز بسته به نوع ارزی که معامله می کنید ممکن است تغییر کند.

  لوریج چیست؟

  لوریج یا همان Leverage به معنای اهرم بوده و خدمت ویژه‌ای است که توسط بروکرهای فارکس در اختیار کاربران و مشتریان قرار می‌گیرد. به صورت کلی، تریدر می‌تواند به کمک بروکر، معاملاتی بیشتر از موجودی حساب معاملاتی خود انجام دهد. برای مثال، اگر فرد تنها 100 دلار در حساب خود داشته باشد، می‌تواند مبلغی را از بروکر قرض گرفته و با آن وارد معامله شود. این مبلغ قرض گرفته شده که به صورت ضریب‌های 10، 100، 200 و … الی 3،000 برابر سرمایه‌ی اولیه هستند، همان لوریج است.

  لوریج، اعتباری است که بروکر در اختیار تریدر قرار داده و در حقیقت، با استفاده از آن، موجودی حساب معاملاتی وی، چندین برابر خواهد شد. برای مثال، اگر فردی تنها 100 دلار در حساب خود داشته و از اهرم 1،000 استفاده کند، معادل داشتن 100،000 دلار در حساب معاملاتی است. این ویژگی هم بسیار جذاب است و هم بسیار خطرناک است که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

  لوریج در فارکس

  مبلغ 100،000 دلار و یا حتی 10،000 دلار برای خیلی ها مبلغ سنگینی است. شاید می پرسید چگونه یک سرمایه گذار کوچک همچون شما می تواند چنین مقدار زیادی از پول را معامله کند. بروکر خود را همچون بانکی در نظر بگیرید که 100،000 دلار برای خرید ارز در اختیار شما می گذارد. تنها چیزی که بانک از شما می خواهد این است که شما 1000 دلار به عنوان سپرده حسن نیت بدهید. این مبلغ برای شما نگهداری می شود اما لزوماً حفظ نمی شود. با سود و زیان شما در معاملات این مبلغ کم یا زیاد می شود.

  زیادی خوب به نظر میرسد؟ معامله کردن در فارکس با استفاده از اهرم (لوریج) دقیقا به همین ترتیب است.

  یک سوال اساسی: بروکرها چقدر آدمهای خوبی هستند. این مقدار سنگین را قرض می دهند بدون اینکه بهره ای بگیرند؟! جواب ساده است! بروکرها از معاملات شما کمیسیون (اسپرد) دریافت می کنند و هر چه حجم معاملات شما بیشتر باشد کمیسیون بیشتری خواهند گرفت، پس وقتی به شما قرض می دهند شما حجم معامله بالاتری خواهید داشت و در نتیجه سود بروکر بیشتر خواهد شد. به همین راحتی ! 🙂

  مقدار لوریجی که استفاده می کنید بستگی به کارگزار و راحتی خودتان دارد. زیادی خوب به نظر میرسد؟ معامله کردن در فارکس با استفاده از اهرم (لوریج) دقیقا به همین ترتیب است.

  لوریج چیست

  به طور معمول بروکر فارکس سپرده ای از شما می خواهد که به آن “مارجین” می گویند.

  آیا استفاده از لوریج در فارکس اجباری است؟

  خیر. لوریج زمانی استفاده می‌شود که تریدر تحلیل دقیقی داشته و می‌خواهد علیرغم سرمایه‌ی نسبتا محدود خود، وارد معامله‌ی بزرگی شود. همانطور که پیشتر مطرح شد، میزان نوسانات بازار فارکس نسبتا محدود بوده و برای سودآوری بیشتر، استفاده از اهرم تقریبا اجتناب ناپذیر است. اما این به معنای اجباری بودن استفاده از اهرم نیست. بلکه تریدر باید به استراتژی معاملاتی خود مطمئن بوده و سپس میزان اهرم را انتخاب کند.

  معایب استفاده از لوریج در فارکس چیست؟

  اولین و مهمترین بخش استفاده از لوریج، درک میزان ریسکی است که به همراه استفاده از اهرم ایجاد می‌شود. اگرچه بروکر میزان سرمایه‌ی شما برای ورود به معاملات را افزایش می‌دهد، اما فقط می‌توانید از این سرمایه برای کسب سود استفاده کنید. بنابراین، بروکر هیچگاه با شما در ضرر همراه نخواهد شد. لوریج در فارکس ضریب سودآوری یا ضرردهی شما را چندین برابر خواهد کرد (بسته به میزان ضریب). دقت داشته باشید که هم سود چندین برابر شده و هم ضرر چندین برابر خواهد شد.

  اگرچه بروکر به شما اجازه می‌دهد تا هزاران برابر سود کنید، اما میزان ضرری که شما می‌توانید متحمل شوید، فقط به اندازه‌ی موجودی حساب معاملاتی شما است. بنابراین، اگر از اهرم 100 استفاده کنید و بازار 0.01 درصد در جهت پیشبینی شما حرکت کند، موجودی شما یک برابر افزایش خواهد یافت (مثلا 100 دلار شما به 200 دلار افزایش می‌یابد). اما اگر بازار فقط 0.01 در جهت عکس تحلیل شما حرکت کند، موجودی شما صفر شده و معاملات بسته خواهد شد.

  بیشترین میزان لوریج در فارکس چقدر است؟

  میزان و حداکثر لوریج در فارکس بستگی به بروکری که انتخاب می‌کنید خواهد داشت. برای مثال، بیشینه اهرم قابل استفاده در بسیاری از بروکرها تا نهایتا 400 برابر بوده، اما بروکرهای دیگر ممکن است این اهرم را تا 3،000 برابر نیز افزایش دهند. از آنجاییکه بالا رفتن میزان لوریج در فارکس مستقیما باعث افزایش ریسک می‌شود، بسیاری از نهادهای نظارتی (رگولاتوری‌ها)، به بروکرهای تحت نظر خود اجازه‌ی افزایش اهرم را نمی‌دهند.

  در نقطه‌ی مقابل، اکثر بروکرهایی که تحت نظر رگولاتوری‌های آفشور هستند، برروی میزان اهرم سختگیری نکرده و کاربر می‌تواند آن را تا 2،000 برابر (مثلا روبو فارکس) یا حتی 3،000 برابر (مثلا آلپاری) افزایش دهد. دقت داشته باشید که حداکثر لوریج برای دارایی‌های مختلف فارکس متفاوت بوده و این میزان، عموما برای جفت ارزها است. در دارایی‌های دیگر (خصوصا برای سهام و رمزارزها)، حداکثر اهرم قابل استفاده بسیار کمتر است.

  نحوه استفاده از لوریج در متاتریدر

  بمحض اینکه پول خود را واریز کردید، می توانید معامله کردن را شروع کنید. کارگزار همچنین تعیین می کند که برای هر موقعیت معامله شده (بر حسب لات) چه مقدار مارجین نیاز است. به عنوان مثال، فرض کنید لوریج مجاز 100 است (یا 1٪ معامله لازم است) و شما می خواهید معامله ای به ارزش 100،000 دلار بگیرید، در حالیکه فقط 5000 دلار در حساب خود دارید.

  مشکلی نیست زیرا کارگزار شما 1000 دلار به عنوان سپرده کنار می گذارد و به شما اجازه می دهد مابقی را “قرض” بگیرید. قطعا هرگونه سود، به مانده پول نقد موجود در حساب شما اضافه یا در صورت ضرر از آن کسر می شود. حداقل مارجین مورد نیاز برای هر لات در هر کارگزاری متفاوت است. لوریجی که شما انتخاب می کنید نیز تاثیر مستقیم در مارجین مورد نیاز دارد.

  در مثال بالا ، کارگزار به 1٪  مارجین نیاز داشت. این بدان معناست که به ازای هر 100،000 دلار معامله ، کارگزار 1000 دلار به عنوان سپرده برای هر معامله طلب می کند. فرض کنید شما می خواهید 1 لات استاندارد (100،000) USD / JPY  بخرید. اگر حساب شما لوریج (اهرم) 100 داشته باشد ، باید 1000 دلار به عنوان مارجین در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که 1،000 دلار هزینه نیست، بلکه سپرده است.

  بنابراین وقتی معامله خود را ببندید آن را به شما پس می دهند. دلیل این که کارگزار از شما سپرده می خواهد این است که تا زمانی که معامله باز است ، این ریسک وجود دارد که در طول باز بودن این معامله شما ضرر کنید! کارگزار این سپرده را برای جبران ضرر احتمالی شما نگه می دارد.

  با فرض اینکه این معامله ی USD / JPY تنها معامله بازی است که در حساب خود دارید،  تا زمانی که این معامله باز است باید 1000 دلار در حساب شما موجود باشد و اجازه برداشت آن را ندارید. اگر USD / JPY ریزش کند و ضررهای معاملاتی شما باعث شود موجودی حساب شما به زیر 1000 دلار سقوط کند ، سیستم کارگزاری معامله شما را به طور خودکار قبل از اینکه ضررهای شما به 1000 دلار برسد می بندد تا از ضررهای بیشتر جلوگیری شود.

  این یک سازوکار ایمن برای جلوگیری از منفی شدن مانده حساب شما است. درک صحیح نحوه معامله کردن با مارجین بسیار مهم بوده و بعداً در بخش کاملی به آن خواهیم پرداخت. اگر نمی خواهید حساب شما نابود شود، توصیه اکید به خواندن آن بخش داریم!

  چگونه سود و زیان را محاسبه می کنیم؟

  حال که می دانید چگونه ارزش پیپ و لوریج را محاسبه کنید ، بهتر است با نحوه محاسبه سود یا زیان آشنا شوید.

  به طور کلی، تعداد پیپ نوسان * ارزش هر پیپ = سود یا زیان شما

  بیایید دلار آمریکا بخریم و فرانک سوئیس بفروشیم.

  1. نرخ مظنه ای که به شما ارایه می شود عبارتست از: 1.4525 / 1.4530 از آنجا که در حال خرید دلار آمریكا هستید ، روی قیمت پیشنهادی فروش4530 كار میکنید. این نرخ نرخی است که بروکر به شما می فروشد.
  2. خلاصه شما 1 لات استاندارد (100،000 واحد) را در 1.4530 خرید می کنید.
  3. چند ساعت بعد ، قیمت به 1.4550 می رسد و شما تصمیم می گیرید معامله خود را ببندید.
  4. نرخ جدید USD / CHF برابر است با4550 / 1.4555 . از آنجا که در ابتدا برای باز کردن معاملات ، خرید انجام داده اید اکنون برای بستن معاملات باید بفروشید. بنابراین باید از قیمت “BID”که نرخ 1.4550 است استفاده کنید. نرخی که بروکر برای فروش به شما می دهد.
  5. تفاوت بین 1.4530 و 1.4550 ، 0.0020 یا 20 پیپ است.
  6. ارزش هر پیپ را طبق فرمول درس قبل محاسبه کردیم و برابراست با 6.87 دلار.
  7. با استفاده از فرمول بالا ، اکنون داریم:

  20 * 6.87 = $137.40

  سود شما از این معامله 137.40 دلار است.

  اسپرد و نرخهای Bid / Ask

  کاربرد لات در متاتریدر

  قبلا توضیح دادیم و با توجه به اهمیت مطلب یک بار دیگر یاد آوری می کنیم. اسپرد اختلاف قیمت خرید یا فروش است. این همان کمیسیون بروکرهای فارکس از معاملات شماست. هنگامی که یک جفت ارز را می خرید ، از قیمت ASK استفاده می کنید. و هنگام فروش ، از قیمت BID استفاده خواهید کرد. اینها را دقیق در ذهنتان داشته باشید چون برای محاسبه حد سود و حد ضرر بسیار مهم هستند.

  دیگر مقلات ما

  الپاری

  روبو فارکس

  امارکتس

  ارانته

  فیبوگروپ

  فارکس فکتوری

  لات در واقع واحد اندازی گیری حجم معاملات در فارکس است. اندازه استاندارد برای یک لات 100،000 واحد از ارز پایه است و در حال حاضر، اندازه های مینی، میکرو و نانو نیز وجود دارند که به ترتیب بصورت واحدهای 10،000 ، 1،000 و 100 تایی هستند.

  لوریج در فارکس (اهرم) همانند ضمانت بانکی عمل میکند. برای مثال، شما 100 دلار در حساب خود دارید و با استفاده از لوریج 1،000 میتوانید معامله ای به ارزش 100،000 دلار انجام دهید. به همین دلیل است که معاملات فارکس عموما سود بسیار زیادی دارند (البته ممکن است باعث ضرر بسیار زیاد نیز بشوند).

  بله. بالا بردن لوریج برای انجام معاملات همانطور که میتواند سود معامله را چند برابر کند، ممکن است باعث شود که ضرر آن نیز چندین برابر شود. همواره همه ی بروکرها توصیه میکنند که انتخاب لوریج با توجه به میزان موجودی حساب معاملاتی و قدرت ریسک پذیری افراد انتخاب شود. در کل، از انتخاب لوریج بالا جدا خودداری نمایید.

  هر لات، بسته به کالای مورد معامله مقدار متفاوتی دارد. برای زوج ارزها، هر لات معادل 100،000 زوج ارز است.

  4.4/5 - (123 امتیاز)
  https://irtrader.net/?p=1311
  اشتراک گذاری:
  واتساپتوییترفیسبوک
  سید محمد تبادکانی وبسایت شخصی
  از سال 1384 وارد دنیای فارکس شدم. در طول این 18 سال سبکهای مختلف ترید رو بررسی کردم و معامله کردم. در نهایت نیوز تریدینگ رو به صورت حرفه ای به عنوان سبک معاملاتیم انتخاب کردم. به خاطر این سبک معاملاتی با بیش از صد بروکر فارکس در طی این سالها کار کردم و شناخت خوبی نسبت به بروکرها دارم. معتقدم که معامله گری بدون داشتن دانش کافی قماری بیش نیست.
  مطالب بیشتر

  باکس دانلود

  نظرات

  99 نظر در مورد لات در فارکس چیست؟ کاربرد لوریج در فارکس چیست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   1. سلام دوست گرامی،
    این مورد رو چندین بار در کامنتهای همین مقاله و مقاله قبلی برای دوستان توضیح دادیم. لطفا کامنتها رو مطالعه کنید.

  1. سلام وقت به خیر
   لوریج را تنها موقع ایجاد اکانت تعیین می کنیم و البته بعدا هم می توان ویرایش کرد ولی زمان انجام معامله دیگر مقدار لوریج از تریدر سوال نمی شود و فقط مقدار سرمایه یا لات از تریدر درخواست می شود. درست است؟

   1. سلام دوست گرامی،
    بله درست می گید. در واقع شما با حجم معامله ای که تعیین می کنید به نوعی دارید مشخص می کنید که از چه مقدار لوریجی استفاده کنید.

  2. در قسمت سوالات متداول: لات چیست؟
   واحد اندازه گیری شتر نفر هست (راس نوشته شده) و واحد اندازی گیری گوسفند راس (قلاده نوشته شده)

  3. ممنون از سایت بسیار آموزنده و مفیدتون الان بعد خوندن پیام ها ابهامات و البته اشتباهاتم بر طرف شد. اینکه گفته شده به درس قبل مراجعه کنید دقیقا درست هست و یه نکته ریز داره و اینکه باید شما نرخ تبدیل رو 1.4550 در نظر بگیرید اشتباه من این بود که میرفتم از درس قبل و میگفتم خب حجم معامله استاندارد یک لات میشه 10 فرانک اما موقعی که میخواستم ارزش هر پیپ محاسبه کنم از نرخ تبدیل که توی درس قبل زده بود استفاده میکردم. شما باید 10/1.4550 کنید که میشه 6.87 و با توجه به نوسان که 20 پیپ هست جواب میشه 137.4 دلار
   توی این مثال وقتی شما میخوای دلار بخری در واقع داری فرانک میفروشی تا بهت دلار بدن. و موقع بستن معامله سود شما با فرانک محاسبه میشه که باید اون رو تبدیل کنی پس با توجه به حجم معامله که یک لات استاندارد بوده ما با هر یک پیپ افزایش 10 فرانک بهمون تعلق میگیره و در آخر 20 پیپ تغیر میشه 200 فرانک که بخوای تبدیل به دلار کنی با توجه به نرخ تبدیل که عدد1.4550 هست جواب میشه $137.4=200/1.4550

  4. سلام جسارتا این مثالی که زدید رو میشه کاملا واضح محاسبه کنید که چطور اون 6.87 شد ارزش یک پیپ والا درس قبلی هم مشاهده کردم اما یه جایی رو بنظرم متوجه نمیشم. با تشکر

  5. با سلام وقت بخیر خدمت شما
   اولتر از همه سپاس فراوان بابت سایت عالی تون
   بعدش من یه سوال داشتتم شما فرمودیت
   (ارزش هر پیپ را طبق فرمول درس قبل محاسبه کردیم و برابراست با 6.87 دلار.)
   این ۶.۸۷ از کجا اومد
   مرسی از شما

   1. سلام دوست گرامی،
    توی همون درسی که لینکش کردیم در متنی که خودت گذاشتی فرمول رو قرار دادیم. لطفا به اون درس مراجعه کن و مطالعه اش کن. انشالله متوجه میشی.

  6. سلام وقتتون بخیر.امیدوارم ک این دیدگاه رو بخونید و جوابم رو بدید.مدتی هست از طریق مقالات شما دارم آموزش میبینم.حساب دمو هم در متاتریدر ۴و۵باز کردم و معامله کردن رو شروع کردم.ب تازگی در آلپاری هم حساب باز کردم اما خب من هنوز طریقه معامله کردن از طریق تحلیل‌ها رو نمیدونم.چ مرجعی رو پشنهاد میکنید برای یادگیری تحلیل ها.

   1. سلام دوست گرامی،
    در ادامه مقالات سایت شما تحلیل کردن به روشهای مختلف مثل اندیکاتوری، کندل استیک و الگوهای نموداری رو آموزش می بینید. لطفا عجله نکنید و مقالات رو یکی یکی پیش برید و تمرین کنید.

  7. سلام و درود
   سوالی داشتم از خدمت استادان و حرفه ای های سایت

   مشکلی که دارم اینه که زمانی که میخوام اسکلپ کار کنم و سریع پوزیشن بگیرم. با کلیک روی گزینه sell یاbuy پوزیشن برام باز میشه اما دقیقا روی نقطه ای که وارد معامله شدم پوزیشن با ضرر باز میشه یعنی مثلا روی عدد ۷۵ sell میگیرم و پوزیشن باز میشه اما وقتی قیمت میاد روی ۷۰ تازه حساب من سر به سر میشه یعنی تازه از اون جا به پایین تر من میتونم سود بگیرم.
   (اینی که خدمتتون عرض میکنم به جز کمیسیون بروکره)

   یا اینکه مثلا روی قیمت ۸۰ سریعbuy میکنم. پوزیشن باز میشه اما قیمت ورود من رو روی ۸۳ نشون میده و باز هم با ضرر برام باز میشه و باز هم ضرری که نشون میده. ضرری به غیر از کمیسون و اسپرد و سوئپ و این چیزاست.

   من حجم های پایین باز میکنم بین 0.01 تا 0.1 لات

   در حال حاضر از بروکر الپاری استفاده میکنم. قبلا هم از لایت فارکس استفاده میکردم. همین مشکل رو‌داشتم. ممنون میشم پاسخ بدید

   1. سلام دوست گرامی،
    شما نیاز دارید که در مورد اسپرد چیست بیشتر مطالعه کنید. همونطور که می دونید ما همیشه دو نرخ داریم. یکی برای خرید و یکی برای فروش اختلاف این ها میشه اسپرد. شما در نرخ Bid می فروشید و در نرخ Ask می خرید روی این دو مورد بیشتر مطالعه کنید و تمرین کنید . لینکی که بالا گذاشتم حتما کمکتون می کنه.

   2. وقتی پوزیشن خرید باز میکنی بروکر تو رو میندازه توی ضرر تا اول براش کار کنی و پولشو در بیاری وقتی هم که در آوردی از اون به بعد میتونی از بازار جهانی سود کسب کنی و اگه هم از همون اول با همون ضرر اولیه بری تو ضرر بروکر باز هم سوذشو کرده با همون قرار دادن توی ضرر برای شما الباقی ضرر رو هم میدید به بازار جهانی

    1. سلام دوست گرامی،
     بروکر شما رو توی ضرر نمیندازه بلکه کمیسیون خودش رو اول کسر می کنه. این چیز غیر معمولی نیست و نباید براتون انرژی منفی ایجاد کنه. سعی کنید از بروکرهای با کمیسیون و اسپرد کمتر استفاده کنید تا این مساله کمتر براتون مهم باشه.

   1. سلام دوست گرامی،
    ابتدا باید یک حساب دمو فارکس باز کنید تا با حساب آزمایشی بتونید شروع به معامله کنید. پیشنهاد می کنیم با توجه به اینکه تازه کار هستید حتما مقالات آموزشی مدرسه فارکس سایت ما رو هم مطالعه کنید.

  8. با سلام لوریج برای همه معامله قابل تنظیمه یا هر اکانت همون چیزی هست که از پیش تنظیم میکنیم؟ من الان با حساب دمو دارم یاد میگیرم جایی نمیبینم که لوریج رو بشه تغییرش داد

   1. سلام دوست گرامی،
    در معاملات فارکس لوریج برای کل حساب ست میشه و بعد در زمان گرفتن معامله شما خودتون هستید که انتخاب می کنید چه حجمی رو وارد بشید و در واقع از چقدر لوریج استفاده کنید. یعنی ممکنه لوریج حساب شما 1:1000 باشه ولی شما با 1:1 وارد معامله بشید.

  9. سلام مجدد قربان ، طبق فرمایش شما من رفتم ب تمام بروکر ها پیام دادم که ببینم آیا ممکنه همیچین چیزی که با مقدار پول بیشتر شرایط معاملاتی بهتری بگیرم ، و از بروکر های آلپاری ، آماراکتس ، روبو فارکس و ارانته سوال کردم .
   و فقط ارانته گفتش که برای موجودی بالای ۵۰۰ هزار دلار تهش میتونید حداکثر ۵۰۰ لات در هر پوزیشن باز کنید ولی میتونید تعداد ترید هارو افزایش بدید که خب من اینو میدونستم که میشه بیشتر از لحاظ تعداد معامله زد ولی مشکل دقیقا همون حجمش بود و این هم نشد ، شما راهی یا بروکری چیزی میشناسید که بشه اینکارو رو باهاش کرد یا حداقل نمیدونم یک حسابی مثل کپی ترید که مثلا حجم رو نصف کنم و ترید کنم و دقیقا ترید هام اونور هم کپی بشن اینطوری حداکثر لاتم میشه ۱۰۰۰ تا حالا مثلا تعداد حساب های کپی رو بیشتر میکنم
   بازم عذرخواهی میکنم ک سوالم زیاده 🖤

   1. سلام دوست گرامی،
    همونطور که قبلا گفتم اصلا نگران این موضوع نباشید. حجم سرمایه که بالابره به راحتی می تونید با بروکرهای مختلف مذاکره کنید و راه حلش رو پیدا کنید. الان و بدون سابقه خیلی شما رو جدی نمی گیرند. نهایتش این هست که با کد نویسی می تونید کاری کنید که همزمان معاملاتتون روی چندتا حساب انجام بده. بعضی بروکرها خودشون برای این کار نرم افزار مولتی ترمینال ارائه میدن.