بروکر تاپ اف ایکس TOPFX بررسی امنیت، مزایا و معایب

428 بازدید

در میان بروکر های فارکس، یکی از انتخاب های پیش رو برای معامله گران ایرانی که گاهی نامِ آن شنیده می‌شود، بروکر تاپ اف ایکس TOPFX است. این بروکر فعالیت حود را از سال 2010 آغاز نموده است و مانند بسیاری از کارگزاران فارکس، برای کاربران خود امکان انجام معاملات بر روی نماد های متنوعی را فراهم نموده است. در این مقاله سعی کرده ایم این بروکر را با دقت و حساسیت بررسی کرده و کیفیت و اعتبار آن را ارزیابی نماییم تا ببینیم آیا جایگاهی در میان بهترین بروکرهای فارکس ایران دارد یا خیر!؟ اما هوای مخاطبان عجول خود را نیز خواهیم داشت و پیش از هر چیز کار ایشان را راه می‌اندازیم. در جدول زیر امتیاز هایی که وبسایت تریدر ایرانی به پارامتر های مختلف بروکر TopFX اعطا کرده است، قابل مشاهده هستند.

امنیت و اعتبار: 8 از 10
اسپرد و کمیسیون: 8 از 10
شارژ و برداشت: 7 از 10
پشتیبانی مشتریان: 7 از 10
پلتفرم و ابزارهای معاملاتی: 8 از 10
انواع حساب و شرایط معاملاتی: 7 از 10
جمع امتیاز : 7.5 از 10

اطلاعات کلی در رابطه با بروکر TopFX:

همانطور که اشاره شد، بروکر TopFX یک نوجوان 13 ساله اهل برمودا است که تریدر ها می‌توانند در آن به بازار های مختلف همچون جفت ارز ها، شاخص ها، سهام، فلزات، انرژی، رمزارز ها و صندوق های ETF دسترسی داشته باشند. همچنین این بروکر برای کاربرانِ خود، امکان ایجاد سه نوع حساب معاملاتی (Zero , Raw, VIP ) را فراهم نموده است که در جزئیاتی همچون کمیسیون، اسپرد و غیره، با یکدیگر متفاوت اند و کاربر با توجه به ویژگی های مورد نظر، می‌تواند نوعی مناسب از حساب معاملاتی را برای خود برگزیند. لازم به ذکر است که بروکر TopFX دارای رگولاتوری های CySEC و SFSA می‌باشد اما منابع مختلف نظرات و رتبه های متفاوتی در رابطه با امنیت این بروکر ارائه داده اند که آنها را به طور مفصل بررسی خواهیم نمود. 

در جدول زیر شناسنامه بروکر TopFX که شامل اطلاعات عمومی و کلی راجع به این کارگزاری می‌باشد، ارائه شده است:

نام بروکر TopFX (تاپ اف ایکس)
سال تاسیس 2010
رگولاتوری FSA سیشلز ، FSA برمودا و CySec
لوریج (اهرم) تا 1:1000
تعداد حساب سه نوع حساب Zero , Raw , VIP
پلتفرم ها cTrader , MT4
لینک ثبت نام کلیک کنید (ممکن است به VPN نیاز داشته باشید)
اسپرد از صفر پیپ
کمیسیون از صفر
صفحه فیسبوک کلیک کنید
صفحه اینستاگرام کلیک کنید
صفحه لینکدین کلیک کنید
بونس و پاداش
حساب اسلامی
پشتیبانی فارسی
کپی تریدینگ
واریز و برداشت صرفا از طریق کریپتو

بررسی اولیه بروکر TopFX:

تاپ اف ایکس (TopFX) یکی از بروکر های شناخته شده در صنعت معامله گری است. در واقع منظورمان این است که TopFX یک برند گمنام نیست که هیچکس آن را نشنیده باشد. بلعکس، مراجع و منابع معتبر زیادی راجع به این بروکر صحبت کرده و آن را مورد نقد و بررسی قرار داده اند. البته اینکه صرفا بزرگان راجع به یک بروکر صحبت کنند، معیار خوبی برای انتخاب آن نخواهد بود و ما به این راحتی بروکر انتخاب نخواهیم کرد! به هر حال TopFX، همانطور که در جدول بالا ذکر شده  است خدمات مناسب و متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. برای وبسایت بروکر TopFX ظاهر زیبایی طراحی شده است و دسترسی به بخش های مختلف وبسایت، آسان می‌باشد. همچنین این وبسایت از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند که صرفا کار راه انداز است و مانند بروکر های دیگر کیفیت ترجمه مطلوب نیست. ظاهرا بروکر های فارکس، با مترجم ها خصومت دارند و فقط از Google Translate استفاده می‌کنند! 

لازم به ذکر است که تاپ اف ایکس (TopFX) برای کاربران خود امکانات دیگری شامل کپی تریدینگ (Copy Trading)، مطالب آموزشی و دسترسی به تحلیل ها و اخبار را فراهم نموده است که البته بسیاری از بروکر ها این خدمات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند اما یکی از امکانات ویژه این بروکر، امکان استفاده از پلتفرم cTrader می‌باشد که نه تنها کاربر را از شر MT4 که به زعم بعضی ظاهری غیر جذاب دارد خلاص می‌کند بلکه استفاده از اهرم های بالاتر (تا 1:1000) در این پلتفرم امکان پذیر خواهد بود. همچنین پشتیبانی این پلتفرم، که به زبان فارسی نیز ارائه می‌شود، عملکرد مطلوب و مناسبی دارد که به اندازه کافی برای کاربر رضایت بخش خواهد بود.

ورود به سایت، افتتاح حساب کاربری و حساب معاملاتی در بروکر TopFX:

یکی از ویژگی های مطلوبِ وبسایت بروکر TopFX این است که در حال حاضر می‌توان بدون استفاده از فیلتر شکن، وارد آن شد که البته این وضعیت ممکن است در آینده تغییر کند. ایجاد حساب کاربری در این بروکر آسان و بدون دردسر می‌باشد و به سرعت انجام می‌شود. کاربر بلافاصله پس از افتتاح حساب کاربری می‌تواند اقدام به افتتاح حساب معاملاتی نموده و عملیات واریز را انجام دهد. اگر معادل دلاریِ واریز، از 2000 دلار کمتر باشد، کاربر می‌تواند بلافاصله باز و بسته نمودن پوزیشن های معاملاتیِ خود را آغاز کند. در این شرایط کاربر 15 روز زمان خواهد داشت که مراحل احراز هویت و احراز آدرس(محل سکونت) خود را تکمیل نماید. اگر پس از پانزده روز، عملیات احراز هویت و آدرس توسط کاربر انجام نشود، بروکر امکان انجام معاملات را از او سلب خواهد نمود و اگر تا پانزده روز بعد از آن نیز، احراز انجام نشود، حسابِ کاربری بسته خواهد شد و دارایی های کاربر به او باز گردانده می‌شود. (توجه شود که این قوانین راجع به مبلغِ واریزِ زیر 2000 دلار صادق است)

اما اگر مبلغ معادل واریز بیش از 2000 دلار باشد، کاربر حتما می‌بایست پیش از آغازِ معاملاتِ خود، ابتدا عملیات احراز هویت و آدرس را انجام دهد.

نمایی از صفحه اصلی وبسایت بروکر تاپ اف ایکس TopFX

بررسی اعتبار بروکر TopFX:

در انتخاب بروکر، یکی از مهمترین فاکتور ها که باید به دقت بررسی شود، اعتبار است. به طور کلی، اعتبارِ یک بروکر فارکس را می‌توان از طریق نهاد های نظارتی یا همان رگولاتوری ها ارزیابی نمود. بنابراین یک کاربرِ عادی می‌تواند اعتبار بروکر مورد نظر خود را با بررسی رگوله های آن بروکر ارزیابی نماید. این که یک کارگزاری فارکس زیر نظر رگوله های معتبر باشد، به اعتبار آن می‌افزاید. اما همانطور که اشاره شد، این روشِ اعتبار سنجی، مخصوص کاربران عادی ای است که دارای تابعیتِ یک کشور عادی هستند و متاسفانه ایران و ایرانی در دسته بندی “عادی ها” قرار نمی‌گیرند چرا که رگوله های معتبر نه تنها سلام ما ایرانیان را علیک نمی‌گویند بلکه گاها قوانینی سختگیرانه برای بروکر ها تنظیم می‌کنند و آنها را از ارائه خدمات به کاربران ایرانی منع می‌کنند. این موضوع، انتخاب بروکر و ارزیابی اعتبار آن را برای کاربران ایرانی دشوار میسازد. در حقیقت، کاربران ایرانی برای اعتماد کردن به یک بروکر فارکس، تقریبا تنها می‌توانند به سابقه، قدمت و شهرتِ آن تکیه کنند. البته به هر حال این که چه رگوله هایی به بروکر مورد نظر ما نظارت دارند نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد و تا حدودی خیال ما را بابت اعتبار بروکر راحت نماید.

 

آیا بروکر TopFX معتبر است؟

و اما بروکر TopFX نامِ تجاری شرکتی است به نام Fondex Global که با شماره 54010، زیر نظر قوانین برمودا ثبت شده است. این بروکر، دارای رگوله CySEC می‌باشد که نسبتا معتبر است اما برای کاربران ایرانی دارای رگولاتوری FSA می‌باشد که میزان اعتبار آن چنگی به دل نمی‌زند و این موضوع راجع به اکثر بروکر هایی که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهند، صادق است. 

علاوه بر رگولاتوری ها، از دیگر عواملی که می‌توان با تکیه بر آن بروکر TopFX را نسبتا معتبر دانست، سابقه فعالیت آن است. حدود 13 سال سابقه فعالیت، اگرچه در مقایسه با بسیاری از بروکر های فارکس عدد زیادی نیست، اما شاید بتوان این مقدار سابقه را برای اعتماد، کافی دانست. در ضمن، وجود پشتیبانی فارسی نشان دهنده این است که کاربران ایرانی زیادی به این پلتفرم اعتماد نموده و معاملات خود را در آن انجام می‌دهند. بنابراین به طور کلی، شاید بتوان راجع به اعتبار این بروکر گفت “قابل قبول است! ” و می‌تواند یکی از گزینه ها باشد.

انواع حساب های معاملاتی در بروکر TopFX:

همانطور که اشاره شد در بروکر تاپ اف ایکس (TopFX)، امکان ساخت سه نوع حساب معاملاتی برای کاربران وجود دارد که در برخی از ویژگی ها با یکدیگر مشترک می‌باشند. این ویژگی ها شامل موارد زیر هستند.

 • در هر سه نوع حساب، می‌توان از ارز های  USD ، EUR ، GBP و JPY به عنوان ارز های پایه استفاده نمود
 • ماکسیمم لوریج (اهرم) برابر با 1:1000 است
 • حداقل حجم معامله 0.01 لات و حداکثر 100 لات است
 •  در هر سه نوع حساب امکان انجام معاملات اسکلپ (Scalp) وجود دارد
 • در هر سه نوع حساب، می‌توان از هر دو پلتفرم MT4 و cTrader استفاده نمود
 • هر سه نوع حساب را می‌توان به حساب اسلامی که در آن از کاربر Swap دریافت نمی‌شود، تبدیل نمود
 • نقدینگی توسط TopFX تامین می‌شود

در ادامه به بررسی تفاوت های حساب های معاملاتی در بروکر TopFX خواهیم پرداخت.

حساب معاملاتی زیرو (Zero):

در حساب های معاملاتی Zero کارمزد معاملات صرفا در قالب اسپرد محاسبه می‌شود و معامله گر بابت باز و بسته کردن پوزیشن های خود، کمیسیون پرداخت نمی‌کند به همین دلیل است که نام این نوع حساب Zero (صفر) می‌باشد. لازم به ذکر است که این نوع حساب برای معامله گران تازه کار مناسب تر است. 

نوع حساب زیرو (Zero)
اسپرد (Spread) از یک پیپ
کمیسیون صفر
حداقل واریز در پلتفرم cTrader صفر
حداقل واریز در پلتفرم MT4 500 دلار

حساب معاملاتی RAW:

در این نوع حساب معاملاتی برعکس نوع قبلی، اسپرد دریافتی از صفر پیپ می‌باشد و کارمزد معاملات به شکل کمیسیون توسط تریدر پرداخت می‌شود. حساب های Raw در بروکر TopFX برای اسکلپر ها (Scalper) و معامله گران میان روزی (Intraday Traders) گزینه ای مناسب است.

نوع حساب Raw
اسپرد از صفر پیپ
کمیسون 5.5 دلار در هر لات
حداقل واریز در پلتفرم cTrader 5000 دلار
حداقل واریز در پلتفرم MT4 5000 دلار

حساب معاملاتی VIP:

در این نوع حساب معاملاتی، بروکر TopFX کارمزد معاملات را به شکل اسپرد از کاربر دریافت می‌کند و مقدار کمیسیون پرداختی برابر با صفر است. البته اسپرد ها در این نوع حساب ارزان تر از نوع Zero هستند. این نوع حساب برای کاربرانی مناسب است که معاملاتی با حجم بالا انجام می‌دهند.

نوع حساب VIP
اسپرد از 0.2 دلار
کمیسیون صفر
حداقل واریز برای پلتفرم cTrader 50000 دلار
حداقل واریز برای پلتفرم MT4 50000 دلار

حداقل مقدار اسپرد معاملاتی برای برخی از جفت ارز ها و کالا ها در بروکر TopFX:

در جدول زیر، می‌توان حداقل اسپرد پرداختی توسط کاربر (برای حساب های زیرو و VIP) برای انجام معاملات روی برخی از کالا ها و جفت ارز های پرطرفدار را مشاهده نمایید. 

نماد مینیمم اسپرد
EURUSD 0 پیپ
GBPUSD 0 پیپ
USDJPY 0.1 پیپ
AUDUSD 0 پیپ
USDCHF 0 پیپ
XAUUSD 3 پیپ

دارایی های قابل معامله در بروکر TopFX:

همانطور که پیش تر اشاره شد، برای کاربران بروکر TopFX، امکان انجام معاملات بر روی کالا ها و نماد های متنوعی فراهم شده است که شامل موارد زیر هستند.

 • جفت ارز ها (Forex): دسترسی به بیش از 60 جفت ارز متنوع
 • شاخص ها (Indices): امکان معامله بر روی شاخص ها (مانند S&P 500 ، DAX، FTSE  و غیره)
 • سهام (Shares): امکان ترید بر روی بیش از 500 نماد از بازار سهام
 • فلزات (Metals): دسترسی به بازار فلزات گرانبها مانند طلا، نقره، پالادیوم و غیره
 • انرژی (Energies): خرید و فروش در بازار نفت، گاز و غیره
 • کریپتوکارنسی ها (Cryptocurrencies): امکان انجام معاملات بر روی نماد های بازار رمز ارز ها
 • صندوق های قابل معامله (ETF)  : امکان معامله بر روی ETF ها

پشتیبانی مشتریان بروکر تاپ اف ایکس:

پشتیبانی بروکر TopFX دارای کیفیت قابل قبولی می‌باشد. آنها کاربر را برای رسیدن به پاسخ سوالات خود، منتظر نمی‌گذارند و سریعا نیاز او را برطرف می‌کنند. با این وجود، خدمات پشتیبانی به صورت چت زنده، صرفا در روز های کاری بازار امکان پذیر خواهد بود و در روز های تعطیل (شنبه و یکشنبه) کاربر صرفا می‌تواند از خدمات پشتیبانی آفلاین استفاده نماید. 

این روزها اکثر بروکرهای معروف و مطرح، خدمات پشتیبانی را به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته انجام می دهند. این یک نقطه ضعف برای بروکر تاپ اف ایکس است که در شنبه و یکشنبه پشتیبانی ندارد.

طرح های تشویقی (Bonus):

مانند اغلب بروکر های فارکس، TopFX نیز برای مشتریان خود طرح های تشویقی در نظر گرفته است. این طرح های تشویقی در غالب سرمایه غیر قابل برداشت به موجودی حسابِ معامله گر اضافه می‌شوند و قدرت خرید و فروش او را افزایش می‌دهند.  

بروکر فارکسِ TopFX برای کاربران خود سه طرح تشویقی 100% ، 50% و 25% را در نظر گرفته است که در ادامه جزئیات آن ها را بررسی خواهیم نمود.

 

بونس 100 درصد:

تاپ اف ایکس در ازای واریز های اولیه مساوی یا کمتر از 500 دلار، برابر با مبلغ واریز، به حساب معامله گر سرمایه اضافه می‌کند و این یعنی اگر به عنوان مثال در این بروکر حسابی افتتاح کنیم و یک واریز 400 دلاری داشته باشیم، پس از دریافت بونس، این امکان را خواهیم داشت که با 800 دلار سرمایه معاملات خود را انجام دهیم. نکته قبل توجه این است که بونس اضافه شده به موجودی حساب کاربر، قابل برداشت یا قابل جابجایی نخواهد بود و معامله گر صرفا می‌تواند از آن برای ترید کردن استفاده نماید.

بونس 50 درصد:

کاربرانی که مقدار واریز آنها بیش از 500 دلار و کمتر از 10000 دلار باشد، علاوه بر اینکه روی 500 دلار از موجودی خود، 100 درصد بونس دریافت می‌کنند، در ازای باقیمانده واریزِ خود 50 درصدِ دیگر نیز بونس به خود اختصاص می‌دهند. به عنوان مثال یک کاربر با مقدار واریز 2000 دلار، برای 500 دلار از واریز خود، 500 دلار بونس دریافت کرده و برای 1500 دلارِ باقیمانده، 50 درصد یعنی 750 دلار بونسِ علاوه بر بونس قبلی دریافت می‌کند. بنابراین این کاربر می‌تواند معانلات خود را با موجودی حساب 2000+500+750 دلار انجان دهد.(3250 دلار)

بونس 25 درصد:

و اما کاربرانی که مبلغ واریز آنها بیش از 10000 دلار باشد، علاوه بر موارد قبلی، 25 درصد از مبالغ بالتر از 10000 دلار را نیز بونس دریافت می‌کنند. به عنوان مثال، یک کاربر با واریز 15000 دلار، یک 500 دلار (100 درصد از 500 دلار)، یک 4750 دلار (50 درصد از 9500 دلار) و یک 1250 دلار (25 درصد از 500 دلارِ باقیمانده) را به عنوان بونس دریافت میکند و بنابراین موجودی حساب او با احتساب واریز اولیه و مجموع تمام بونس ها، 21500 دلار خواهد بود .

قوانین استفاده از بونس ها در بروکر TopFX:

بدیهی است که دریافت طرح های تشویقی در چهارچوب قوانین و اصول تعریف شده توسط بروکر TopFX صورت می‌گیرد که برخی از مهمترین های این قوانین شامل موارد زیر است:

 •  بونس ها فقط برای دو واریزِ اول که توسط کاربر انجام می‌شود، قابل دریافت است.
 • کاربر می‌بایست قبل از شروع فعالیت خرید و فروش روی حساب معاملاتی خود، اقدام به دریافت بونس نماید.
 • کاربر قادر نخواهد بود بونس ها را در میان حساب های معاملاتی خود جابجا نماید
 • بونس ها به حساب ها تعلق نمی‌گیرند، بلکه به افراد (هویت ها) تعلق می‌گیرند. بنابراین هر شخص فقط یک بار می‌تواند از بونس استفاده نماید.
 • بونس ها قابل برداشت نخواهند بود و صرفا می‌توان با استفاده از آن به خرید و فروش نماد ها و کالا ها پرداخت.

بروکر TopFX از دیدگاه سایت های معتبر خارجی:

در روند بررسی کیفیت خدمات و اعتبار یک بروکر فارکس، علاوه بر زیر و رو کردن وبسایت بروکر، مقایسه امکانات و کارمزد ها با دیگر بروکر ها و سوال پیچ نمودن عوامل پشتیبانی، می‌توان به منابع معتبر خارجی که بروکر ها را بر اساس فاکتور های متعددی بررسی و رتبه بندی نموده اند، مراجعه کرد. این منابع به ما کمک می‌کنند که آگاهی گسترده تری نسبت به بروکرِ مد نظرمان به دست آورده و در نهایت انتخاب بهتر و حساب شده تری انجام دهیم.

در ادامه سعی کرده ایم با استفاده از این منابع معتبر، بروکر TopFX را دقیق تر مورد بررسی قرار داده و حتی المکان نظرات کاربرانِ این بروکر را بدانیم. 

بررسی بروکر TopFX توسط وبسایت TradersUnion:

یکی از متداول ترین پلتفرم های بررسی بروکر ها وبسایت TradersUnion است که گاهی دیده می‌شود راجع به بروکر ها اطلاعات غیر دقیق و حتی نادرست ارائه می‌دهد. به همین دلیل منطقی نیست که اننتخاب یا عدم انتخاب یک بروکر را صرفا بر اساس نظرِ این پلتفرم انجام دهیم. اما به هر جهت لازم است بدانیم، که از نظر TradersUnion، بروکر TopFX اوضاع خوبی ندارد. این پلتفرم، تاپ اف ایکس را در رتبه 353 از 383 قرار داده است که این رتبه بندی بر اساس بررسی 100 فاکتور مختلف و تست ثبت نام در بروکر انجام گرفته است. 

در جدول زیر می‌توان امتیازِ پلتفرم TradersUnion زا به پارامتر های مختلف مربوط به بروکر TopFX، بررسی کرد.

رضایت کاربران 1.72 از 10
رگولاتوری و امنیت 0.75 از 10
کمیسیون و کارمزد 4.14 از 10
تنوع نماد ها و کالا ها 5.1 از 10
محبوبیت برند 3.07 از 10
پشتیبانی 3.46 از 10
آموزش 3.39 از 10

بررسی تاپ اف ایکس بر اساس وبسایت myfxbook:

از دیگر منابع معتبر برای بررسی بروکر  ها، وبسایت myfxbook است که بررسی ها در آن بر اساس نظرات کاربران صورت می‌گیرد. بروکر TopFX توانسته است به طور میانگین امتیاز 4.1 از 5 را از این وبسایت دریافت کند. البته این امتیاز چندان معتبر نیست چرا که براساس تعداد بسیار محدودی از نظرات، محاسبه شده است. (تعداد کمی از کاربران در این وبسایت نظرات خود را ثبت نموده اند)

بررسی بروکر TopFX توسط وبسایت Trustpilot:

بررسی ها و امتیاز های این وبسایت نیز بر اساس نظرات کاربران داده می‌شوند. در حال حاظر در این وبسایت راجع به بروکر تاپ اف ایکس 374 نظر ثبت شده است و بر اساس برآیند این نظرات، امتیاز 4.4 از 5 به این بروکر اختصاص داده شده است. که در این لینک قابل مشاهده است. نکته قابل توجه این است که ریویو موجود در این صفحه مربوط به سایت TopFX.com است که رگوله CySec می باشد و به کاربران ایرانی خدمات نمی دهد. اگر دامنه های دیگر بروکر تاپ اف ایکس را بررسی کنیم می بینیم که دامنه topfx.com.sc امتیاز 2.4 را از کاربران خود گرفته و دامنه topfx.com.bm که به ایران خدمات می دهد به طور کل در تراست پایلوت وجود ندارد. 

مزایا و معایب بروکر TopFX:

در انتها قصد داریم به طور کلی نقاط قوت و ضعف بروکر TopFX را بررسی کنیم و راجع به مناسب یا مناسب بودنِ این پلتفرم برای انجام معاملات در بازار فارکس به  نتیجه دقیق تری دست یابیم. در جدول زیر نکات مثبت و منفی بروکر تاپ اف ایکس را شرح داده ایم.

مزایا معایب
امکان استفاده از پلتفرم cTrader عدم پشتیبانی از پلتفرم MT5
امکان استفاده از Autochartist عدم شفافیت راجع به مقدار دقیق اسپرد ها
بونس ها و کش بک (Cash back) بالا بودن مبلغ واریز اولیه در دو نوع حساب RAW و VIP
امکان استفاده از ربات ها و کپی تریدینگ عدم امکان استفاده از بونس ها در حساب های کپی تریدینگ
دسترسی به اخبار و مطالب آموزشی پشتیبانی لایو فقط در روز های کاری
عدم ارائه واریز و برداشت ریالی

سخن آخر:

آمار بازدید وبسایت بروکر تاپ اف ایکس TopFX در سیمیلاروب

هرچند بروکر تاپ اف ایکس از نظر سابقه فعالیت و رگوله قابل قبول است اما چیزی که در مورد این بروکر بسیار به چشم می خورد عدم محبوبیت و معروفیت این بروکر در میان تریدر هاست. آمار وبسایت SimilarWeb که تصویر آن را می بینید نیز این موضوع را تایید می کند. وبسایتی که به ایرانیان خدمات می دهد در 3 ماه گذشته فقط حدود 10 هزار بازدید داشته است که عدد بسیارکمی است. ضمن اینکه همین مقدار هم 85 درصد نسبت به ماه گذشته کمتر بوده است!!

با توجه به اینکه تیم فارسی زبان قویی نیز ندارند و از شارژ و برداشت ریالی هم پشتیبانی نمی کنند، به نظر می رسد TopFx فعلا گزینه مناسبی برای انتخاب نباشد. در حال حاضر بروکرهایی نظیر ارانته، لایت فارکس و آمارکتس می تواند گزینه های بهتری باشند.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17059
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
تیم تولید محتوا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بروکر تاپ اف ایکس TOPFX بررسی امنیت، مزایا و معایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.