هیکین آشی چیست؟

2008 بازدید

هیکین آشی

هیکین آشی؟

احتمالاً با این سه نوع نمودار معروف آشنا هستید: نمودار خطی ، نمودار میله ای و نمودار شمعی ژاپنی.

اما نمودار دیگری نیز وجود دارد که باید در مورد آن بدانید که از تکنیک کاملاً متفاوتی برای نمایش حرکات قیمتی استفاده می کند.

هیکین آشی.

بله ما فقط داریم از نمودار ها صحبت می کنیم! از چیز دیگری صحبت نمی کنیم!

هیکین اشی که از آن با نام هیکن اشی هم یاد می شود ، یک تکنیک نمودار سازی است که برای نمایش قیمت هایی استفاده می شوند ، که در نگاه اول ، شبیه نمودار شمعی ژاپنی مرسوم است.

تفاوت آن در نحوه محاسبه کندل ها و رسم و استقرار آنها بر روی نمودار است.

کندل های شمعی ژاپنی برای یافتن نقاط ورودی بسیار مفید هستند زیرا جاهای برگشت احتمالی روند (همچون شوتینک استار) یا بریک اوت ها (مانند ماروبوزو صعودی که بالاتر از سطح مقاومت بسته می شود) را نشان می دهند.

اما وقتی معامله باز دارید چطور؟

استفاده از تکنیک هیکین آشی روی نمودار قیمتی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا معامله باز را نگه دارید یا از بازار خارج شوید.

معامله گران می خواهند بدانند چه موقع باید موقعیت باز را نگه دارند و از روند فعلی قوی بهره برند و چه موقع با ضعف روند باید از بازار خارج شوند. آنها می توانند با استفاده از نمودارهای هیکن اشی،  نمودارهای شمعی ژاپنی را برای خود خواناتر سازند.

اساساً ،نمودار هیکین آشی یک تکنیک اصلاح شده ترسیم نمودار شمعی ژاپنی است که نحوه نمایش قیمت را از نو تنظیم می کند تا معامله گران روی روند بتوانند هنگام تصمیم گیری در مورد نگه داشتن یا بستن معامله ، با سطح اطمینان بالاتری تصمیم گیری کنند.

برخی از معامله گران ، معمولاً معامله گران بلند مدت ، از نمودارهای هیکین اشی به عنوان جایگزینی برای نمودارهای شمعی ژاپنی استفاده می کنند.

سایر معامله گران از آنها در کنار نمودارهای شمعی ژاپنی استفاده می کنند و گاهی از یکی و گاهی از دیگری استفاده می کنند.

 

نمودار هیکن آشی چیست؟

 

در ژاپنی ، Heikin به معنای “میانگین” و Ashi به معنی “سرعت” است. بنابراین با هم ، هیکین آشی به معنای “میانگین سرعت ​​قیمت” است.

هیکن اشی نوعی تکنیک نمودارسازی با استفاده از کندل است که برای کمک به فیلتر کردن نویزها یا سیگنال های خطای نموداری استفاده می شود.

تکنیک هیکین آشی صدها سال پیش توسط مونه هیسا هما ، یک تاجر برنج از ساکاتا ، در ژاپن ، که او را پدر نمودار شمعی ژاپنی می نامند ، ابداع شده است.

هما پی برد که با ردگیری حرکات قیمت در بازار برنج ، واقعاً می تواند رفتار روانی سایر فعالان بازار را “ببیند” و از آن استفاده کند.

در اینجا مثالی از نمودار Heikin Ashi آورده شده است:

مثالی از هیکین آشی

در نگاه یک فرد مبتدی ، نمودار همچون نمودار شمعی ژاپنی به نظر می رسد.

هر کندل هایکن آشی دارای بدنه و سایه بالایی و / یا سایه تحتانی (یا فتیله) است.

نمودار هیکین آشی

مثل هم هستند. نه؟

پاسخ منفی است.

یک تفاوت بزرگ بین این دو نمودار شمعی وجود دارد.

در درسهای بعدی آموزش فارکس به شما خواهیم گفت که این تفاوت چیست.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

4.8/5 - (17 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=3665
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

1 نظر در مورد هیکین آشی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402