معامله گران خوب هستند که معاملات را می برند، نه الگوهای خوب!

403 بازدید

معامله گر خوب

یکی از رایج ترین اشتباهات معامله گران مبتدی اینست که تمام تمرکز خود را بر پیدا کردن معامله برنده می گذارند در حالی که آنها باید تمرکز خود را روی این گذارند که چگونه می توانند معامله گر خوبی شوند!

دیدن تریدرهای مبتدی که بیشتر وقت خود را صرف تحلیل بنیادی یا تکنیکال می کنند تا بتوانند یک الگوی معاملاتی سودآور را پیدا کنند، امری غیر معمول نیست. برخی حتی مستقیماً ایده ها و سیستم های معاملاتی سایر معامله گران را کپی می کنند بدون آنکه حتی اطلاعات زیادی از منطق یا اصول پشت ایده های آنها داشته باشند.

آنها آنقدر نگران از دست دادن یک فرصت معاملاتی خوب هستند که ترجیح می دهند زمان معاملاتی خود را به انجام معاملات اختصاص دهند در حالیکه در واقع باید نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و روی مهارت های خود کار کنند. آنچه آنها نمی توانند درک کنند این است که عادت های معاملاتی برنده است که منجر پیروزی در معاملات می شوند در حالیه آنها به اشتباه فکر می کنند گرفتن الگوهای تکنیکال است که سبب پیروزی می شود!

تریدر اماده

من نمی گویم که دنبال الگوی معاملاتی گشتن یا حتی کپی معاملات کار مفیدی نیست. آنچه من می گویم این است که فعالیت های مربوط به اصلاح عادات معاملاتی مانند یادداشت روزانه معاملات در یک دفترچه یا تمرین حساب شده، بسیار سریعتر از جستجو برای یافتن الگوی معاملاتی خوب، شما را تبدیل به یک معامله گر همیشه سودآور می کند.

یک بوکسور موفق حرفه ورزشی خود را با شرکت در تمامی مسابقات آغاز نکرده است به این امید که تجربه وی، او را به ورزشکار بهتری تبدیل کند.

او ابتدا ساعت ها و روز های متمادی در باشگاه بدنسازی می گذراند، بدن خود را آماده می کند، فنون مختلف را از بر می کند و نقاط ضعف خود را قبل از ورود رسمی به رینگ اصلاح می کند. سپس، مسلح به اصول اولیه و بر اساس آنچه از مبارزات پیشین خود یاد گرفته است، خود را بهینه ساخته و اصلاح می کند تا زمانی که در وزن خود شکست ناپذیر می شود.

حالا تصور کنید اگر بوکسور بیش از اینکه می خواست یک ورزشکار خوب باشد، نگران پیروزی خود در مسابقات بود! او فقط حریف می طلبید، بدون آنکه کوچکترین تمرکزی بر روی تمرینات خود داشته باشد.

آماده سازی و فرم مطلوب او به احتمال زیاد در رینگ از هم پاشیده شده و او در نبردها شکست می خورد. از قضا، نیاز او به برد، بر توانایی او برای پیروزی اثر می گذاشت.

معامله گران فارکس نیز هر روز با سناریوی مشابهی روبرو می شوند. فقط صورت آنها کبود نمی شود. شاید.

نکته این است که بسیاری از معامله گران آنقدر روی موجودی حساب خود و روی “به سود نشاندن” معاملات خود، تمرکز می کنند که از آماده سازی و فرم مطلوب غافل و دور می شوند.

آنها تلاش زیادی برای بهبود مجموعه مهارت های خود نمی کنند و به مرور زمان مهارت های معاملاتی آنها به همان الگوهای تکنیکالی که معمولاً استفاده می کنند، محدود می شود.

تمرکز بر روی روند کار (و نه سود)، شما را برای مهار سناریوهای معاملاتی که پیش روی شما قرار می گیرد، مجهزتر می سازد. همچنین می تواند اضطراب ناشی از معاملات را کاهش دهد زیرا شما کنترل بیشتری بر مشکلات فعلی خود داشته و نگرانی کمتری نسبت به سود یا ضررهای آینده خود خواهید داشت.

در پایان باید به خاطر داشته باشید که داشتن بهترین دست (در این بازی)، به معنای بردن نیست! بلکه بردن، بازی کردن شما با دستی (کارت هایی) است که نصیب تان شده است.

تمرکز خود را بر این بگذارید که چگونه می توان یک تریدر خوب شد! اینگونه معاملات خوب خودشان به سراغ شما خواهند آمد.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5089
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد معامله گران خوب هستند که معاملات را می برند، نه الگوهای خوب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402