بروکر پولو اف ایکس (PoloFx) ✔️ بررسی اعتبار، مزایا و معایب

بررسی بروکر پولو اف ایکس

 

بروکر پولو اف ایکس (PoloFx) یک بروکر تازه تاسیس است که در سال 2023 فعالیت خود را شروع کرده است. این بروکر در جمهوری دومینک ثبت شده است و خدمات خود را تحت پلتفرم متاتریدر 5 به کاربران ارائه می دهد. سه نوع حساب مختلف جهت معامله ارائه داده است که با حداقل 100 دلار قابل افتتاح هستند.

پولو اف ایکس یک بروکر تازه کار است و در بخش های مختلف هنوز باید خدمات خود را بهبود ببخشد. با توجه به اینکه این بروکر به کاربران ایرانی نیز خدمات می دهد ما در این مقاله آن را با جزئیات بررسی می کنیم.

در جدول زیر امتیازی که ما به پولو اف ایکس در بخش های مختلف می دهیم را می بینید.

امنیت و اعتبار: 6 از 10
اسپرد و کمیسیون: 7 از 10
شارژ و برداشت: 6 از 10
پشتیبانی مشتریان: 7 از 10
پلتفرم و ابزارهای معاملاتی: 6 از 10
انواع حساب و شرایط معاملاتی: 7 از 10
جمع امتیاز : 6.5 از 10

معرفی و بررسی اولیه بروکر پولو اف ایکس

بروکر پولو اف ایکس در سال 2023 تاسیس شده است. همانطور که می بینید یک بروکر کاملا تازه تاسیس است که با هدف ارائه خدمات جذاب به کاربران و امید برای تصاحب بخشی از بازار بزرگ فارکس پا به این عرصه گذاشته است.

با توجه به مدت کوتاه فعالیت هنوز گامهای زیادی وجود دارد که PoloFx باید آن را بردارد تا بتوان آن را به کاربران پیشنهاد داد. در حال حاضر تنها پلتفرم متاتریدر 5 به عنوان پلتفرم معاملاتی  در اختیار کاربران است. حداقل واریز اولیه برای فعال شدن حساب 100 دلار است که به نظر بود مقداری کمتر باشد.

همچنین حداکثر لوریجی که این بروکر ارائه می دهد 1:500 است که هرچند اهرم قابل قبولی است اما برخی تریدرها تمایل دارند که با لوریج های بالاتری معامله کنند. امکان استفاده از حساب بدون سواپ هم وجود دارد و مقدار اسپردها نرمال است.

بررسی بروکر پولو اف ایکس
سال تاسیس 2023 میلادی
رگولاتوری Dominican Republic
لوریج (اهرم) تا 1:500
تعداد حساب 3 نوع حساب
تعداد پلتفرم متاتریدر 5
لینک ثبت نام کلیک کنید
پشتیبان تلگرام دارد
اسپردها از 1.0 پیپ
حداقل واریز 100 دلار
بونوس و پاداش دارد
شارژ و برداشت ریالی دارد

آیا بروکر پولو اف ایکس معتبر است؟ بررسی مجوز PoloFx

بروکر پولو اف ایکس تحت نام POLO BROKERS SRL در جمهوری دومینیکن ثبت شده است. PoloFx با شماره ثبت 750205 توانسته در این کشور مجوز ارائه خدمات مالی را دریافت کند. مجوزی که این شرکت در وبسایت خود بارگزاری کرده است در سال 2023 دریافت شده و به مدت 10 سال اعتبار دارد.

واقعیت این است که مجوز این بروکر هرچند مانند بسیاری از بروکرها که به ایران خدمات می دهند در مناطق آفشور نیست اما در مقایسه با رگولاتورهای درجه 1 و 2 اعتبار پایین تری دارد. متاسفانه پولو اف ایکس از هیچ خدمات بیمه ای نیز استفاده نمی کند. به طور کلی و با توجه به اینکه این بروکر سابقه فعالیت کمی هم دارد پیشنهاد می کنیم اگر مورد خاصی در این بروکر شمارا مجذوب خود کرد حتما با مبالغ کم و با احتیاط شروع کنید.

ورود به سایت بروکر پولو اف ایکس و بررسی آن

سایت بروکر پولو اف ایکس با آدرس PoloFx.net در دسترس است و در حال حاضر برای ورود به آن نیازی به استفاده از V P N نیست. ظاهر سایت قابل قبول است و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. اما متاسفانه بسیاری از اطلاعات مورد نیاز کاربران روی سایت قرار ندارد.

به طور معمول باید لیست نمادهایی که در بروکر قابل معامله است، میزان اسپرد، مقدار کمیسیون و همچنین سواپ شبانه بر روی سایت بروکر قابل مشاهده باشد. اینها اطلاعات اولیه ایست که نباید کاربر برای دریافت آنها مجبور به تماس با پشتیبانی و یا افتتاح حساب باشد.

 

سایت اصلی بروکر پولو اف ایکس

پنل کاربری در پولو اف ایکس نیز ساده و معمولی است. البته سرعت خوبی دارد، کار با آن آسان است! و تقریبا نیازهای اصلی کاربر را مرتفع می کند. اگر امکان تغییر لوریج هم در پنل در نظر گرفته شده بود تقریبا کامل بود.

انواع حساب در بروکر پولو اف ایکس

بروکرها معمولا سعی می کنند تا با ارائه حساب های متنوع سلایق تریدرهای مختلف را پوشش دهند. برخی تریدرها دوست دارند فقط اسپرد پرداخت کنند و دیگر کمیسیونی نپردازند. در عوض بعضی دیگر از تریدرها موافقند که در ازاء دریافت اسپردی کمتر، مقداری هم کمیسیون بپردازند.

در بروکر پولو اف ایکس سه نوع حساب وجود دارد که حساب استاندارد آن بدون کمیسیون است و در حساب Elite و Pro مقداری کمیسیون شارژ می شود. مقدار اسپرد در حساب الایت کمتر از استاندارد و در پرو نیز کمتر از الایت است.

برای فعال سازی حساب های Elite و Standard باید حداقل 100 دلار حساب خود را شارژ کنید و حساب Pro با حداقل 500 دلار شارژ حساب فعال می شود.

حساب Standard

 • حداقل واریزی : 100 دلار
 • حداکثر لوریج 1:500
 • اسپرد : از 1 پیپ
 • نمادهای قابل معامله : 37
 • حساب اسلامی : دارد
 • کمیسیون : ندارد
 • استاپ اوت : 35 درصد

حساب Elite

 • حداقل واریزی : 100 دلار
 • حداکثر لوریج 1:100
 • اسپرد : از 1 پیپ
 • نمادهای قابل معامله : 37
 • حساب اسلامی : ندارد
 • کمیسیون : 6 دلار در لات
 • استاپ اوت : 35 درصد

حساب Pro

 • حداقل واریزی : 500 دلار
 • حداکثر لوریج 1:100
 • اسپرد : از 1 پیپ
 • نمادهای قابل معامله : 37
 • حساب اسلامی : ندارد
 • کمیسیون : 4 دلار در لات
 • استاپ اوت : 35 درصد
کمترین اسپرد

دارایی ها و نمادهای قابل معامله در بروکر PoloFx

متاسفانه در بروکر پولو اف ایکس طیف وسیعی از ابزارهای معاملاتی را در اختیار ندارید. در حال حاضر فقط تعدادی جفت ارز، فلزات و شاخص سهام قابل ترید است. نکته قابل توجه این است که تعداد نمادهای معاملاتی در تمام انواع حساب ها یکسان است و از این حیث تفاوتی ندارد که کدام حساب را انتخاب می کنید.

 • 30 جفت ارز فارکس
 • طلا و نقره
 • نفت خام و نفت برنت
 • شاخص داوجونز، نزدک و S&P500

در حال حاضر امکان معامله رمز ارزها و سهام در پولو اف ایکس وجود ندارد. با توجه به اینکه این بروکر در شروع کار خود قرار دارد، امیدواریم به زودی سبد دارایی های قابل معامله خود را گسترش دهد.

اسپرد و کمیسیون در بروکر پولو اف ایکس

اسپرد انواع حساب در بروکر پولو اف ایکس

اسپرد و کمیسیون یکی از مواردی است که برای تریدرها اهمیت بسیار بالایی دارد. از بروکرهای تازه کار مانند پولو اف ایکس این انتظار وجود دارد که حداقل در این مورد سعی کنند از دیگران بهتر باشند. PoloFx دارای سه نوع اکانت مختلف است که در حساب استاندارد آن فقط اسپرد دریافت می شود و در حساب Elite و Pro علاوه بر اسپرد مقداری کمیسیون هم کسر می شود.

مقدار اسپرد در حساب استاندارد تقریبا خوب و قابل قبول است. هرچند از بعضی بروکرها بالاتر است اما نسبت به تعدادی دیگر از بروکرها شرایط بهتری دارد. اما در حسابهای کمیسیون دار که Elite و Pro هستند شرایط جالب نیست. اگر مقدار کمیسیون را به اسپرد اضافه کنیم تقریبا برابر با همان اسپرد حساب استاندارد می شود. این در حالی است که در اکثر بروکرها حسابهای دارای کمیسیون شرایط بهتری دارند.

نماد حساب Standard حساب Elite حساب Pro
EUR/USD 1.6 پیپ 1.0 پیپ + 6$ 0.8 پیپ + 4$
GBP/USD 1.9 پیپ 1.3 پیپ + 6$ 1.1 پیپ + 4$
USD/JPY 2.0 پیپ 1.4 پیپ + 6$ 1.2 پیپ + 4$
AUD/USD 1.8 پیپ 1.1 پیپ + 6$ 0.9 پیپ + 4$
USD/CAD 2.0 پیپ 1.4 پیپ + 6$ 1.2 پیپ + 4$
Gold 28 سنت 21 سنت + 6$ 18 سنت + 4$
Bitcoin -- -- --
داوجونز 10 پیپ + 1$ 10 پیپ + 1$ 10 پیپ + 1$

پشتیبانی مشتریان در بروکر پولو اف ایکس

پشتیبانی مشتریان در تمام بروکرها و به خصوص در بروکرهای تازه کار یکی از فاکتورهای تاثیرگذار است. در پولو اف ایکس پشتیبانی به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته انجام می شود. طبق گفته پشتیبانی بروکر از ساعت 9 تا 23 می توانید سریعترین پاسخگویی را دریافت کنید.

متاسفانه من در روز دوشنبه حدود ساعت 11 سعی کردم که با پشتیبانی ارتباط برقرار کنم که موفق نشدم. پشتیبانی بروکر مدعی است که احتمالا به دلیل مشکلات فنی بنده که نتونستم در اون ساعت پاسخی دریافت کنم.

از طریق لینک زیر می توانید با پشتیبانی پولو اف ایکس در تلگرام نیز تماس بگیرید:

روش های شارژ و برداشت در پولو اف ایکس

در بروکر پولو اف ایکس روشهای شارژ و برداشت بسیار کوتاه و مختصر هستند:

 1. واریز و برداشت ریالی
 2. واریز و برداشت تتری (Trc20)

هرچند که واقعیت این است که همین دو روش بیشترین کاربرد را در بین کاربران ایرانی دارند و شاید بتوان گفت که 90 درصد تریدرها را راضی می کند اما در نگاه اول گزینه های شارژ و برداشت بسیار محدود به نظر می رسند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که هر دوی این روش ها به صورت دستی انجام می شوند که پروسه شارژ را کمی طولانی می کند. 

روشهای واریز و برداشت در پولو اف ایکس

ثبت نام در بروکر پولو اف ایکس

اینکه پروسه ثبت نام در یک بروکر چقدر روان و بدون پیچیدگی باشد اهمیت بالایی دارد. به طور معمول روند ثبت نام در بروکرها یکسان است که شامل پر کردن فرم ثبت نام و تایید شماره موبایل و آدرس ایمیل می باشد. در بروکر پولو اف ایکس نیز همین مراحل را باید انجام دهید.
آنچه در بروکرها مقداری متفاوت است روند احراز هویت است. غالبا باید با ارائه کارت شناسایی هویت خود را اثبات کنید و با ارائه یکی از قبض های خدماتی آدرس محل سکونتتان را اثبات کنید.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد قبض به نام خود ندارند احراز محل سکونت مقداری چالش ایجاد می کند. در بروکر پولو اف ایکس اما اثبات محل سکونت حذف شده است که نکته مثبتی است. شما باید تصویر کارت شناسایی و یکی از کارتهای بانکی خود را ارسال کنید. البته عکس سلفی با مدارک نیز الزامی است.

به طور کلی روند ثبت نام و احراز هویت این حس را القا می کند که در یک صرافی ایرانی در حال ثبت نام هستیم.

پلتفرم های معاملاتی در پولو فارکس

متاسفانه تنها پلتفرم معاملاتی که در بروکر پولو اف ایکس ارائه می شود متاتریدر 5 است. شرکت متاکوتس که تولید کنند پلتفرمهای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 است دیگر لایسنس متاتریدر 4 را به بروکرهای جدید نمی فروشد! به همین دلیل بروکرهای جدید فقط می توانند متاتریدر 5 را از این شرکت ارائه بدهند.

البته در ارائه پلتفرم های دیگر مثل سی تریدر و تریدینگ ویو دست بروکرها باز است. پولو اف ایکس اما هیچیک از اینها رو ارائه نمی دهد. شاید بتوانیم بخشی از آن را به حساب تازه کار بودنش بگذاریم و امیدوار باشیم که به زودی به تنوع پلتفرم های معاملاتی خود اضافه کند.

از طریق لینک های زیر می توانید پلتفرم متاتریدر را برای ویندوز، اندروید و اپل دانلود کنید. متاسفانه بروکر پولو اف ایکس پلتفرم تحت وب ندارد.

مزایا و معایب بروکر پولو اف ایکس

خوب واقعیت این است که اگر بخواهیم بروکر پولو اف ایکس را با معیار بروکرهای قدیمی و با سابقه بسنجیم حرف چندانی برای گفتن ندارد. اما به هر حال به عنوان یک بروکر تازه وارد شاید بهتر باشد به این بروکر مقداری فرصت دهیم تا آنچه در چنته دارد را رو کند.

مزایای بروکر لایت فارکس :

 •  اسپرد قابل قبول در حساب استاندارد
 • پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی
 • ارائه حساب بدون سواپ (اسلامی)

معایب بروکر لایت فایننس :

 • ارائه تنها یک پلتفرم معاملاتی
 • اسپرد بالا در حسابهای دارای کمیسیون
 • تنوع کم در نمادهای معاملاتی
 • پشتیبانی نه چندان قوی
 • نداشتن سیستم اتوماتیک شارژ حساب
5/5 - (2 امتیاز)

نظرات

0 نظر در مورد بروکر پولو اف ایکس (PoloFx) ✔️ بررسی اعتبار، مزایا و معایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.