3 مولفه تمرکز که بر عملکرد معاملاتی شما تاثیر می گذارند

149 بازدید

تمرکز در معاملات

شاید تا بحال متوجه این موضوع نشده باشید، اما بد نیست بدانید تمرکزی که شما به فعالیت‌های معاملاتی خود می‌دهید، تأثیر زیادی بر پیشرفت شما در معاملات خواهد داشت.

معامله گر A که یک ساعت فقط روی نمودارها تمرکز می کند، احتمالا الگوهای معاملاتی بیشتری نسبت به معامله گر B که یک ساعت را صرف رصد نمودارها و نیز کانال های تلگرامی می کند، می بیند.

در همین حال، معامله‌گر C که فقط به نمودار 15 دقیقه‌ای AUD/JPY نگاه می‌کند، ای بسا برگشت های قیمتی شکل گرفته روی نمودارهای 1 دقیقه‌ای را نبیند یا ستاپ های مشابه که روی سایر جفت‌ ارزهای AUD یا JPY رخ می دهند را از دست بدهد.

اگر می‌خواهید تلاش‌های شما تأثیر مضاعف داشته باشند، باید از این سه مولفه کلیدی در رابطه با تمرکز که می توانند بر عملکرد شما تأثیر بگذارد مطلع باشید:

 

شدت تمرکز

 

معامله گری که حواسش پرت است، یک معامله گر بازنده است. میزان توجه شما به رصد و تحلیل بازارها می تواند بر عملکرد معاملاتی شما تأثیر بگذارد.

اگر روی صحبت هایی که بازار با شما می کند تمرکز نمی‌کنید، و به جای آن حواس شما روی سود و زیان شخصی و یا عکس پروفایل اینستاگرم خود است، ای بسا نکاتی از بازار که می‌توانستند سود شما را مضاعف کنند را از دست بدهید.

برای حفظ تمرکز، نیازی نیست از «فکر کردن» به چیزهای دیگر دست بکشید، اما بدانید اگر می‌خواهید تمرکز خود را حفظ کنید، باید یاد بگیرید که چگونه توجه خود را مجدد معطوف معاملات کنید.

 

دامنه تمرکز

 

اکثر مردم فکر می کنند که تمرکز به معنای زوم کردن و توجه روی یک کار خاص است.

اما انسان‌ ثابت کرده‌ که می تواند روی خیلی چیزها تمرکز کند و در عین حال قدرت مورد نیاز برای انجام موفقیت‌آمیز یک کار را هم داشته باشد.

به عنوان مثال بسکتبالیست ها را در نظر بگیرید. در طول بازی، آنها نه تنها به نحوه بازی خود توجه می‌کنند، بلکه به محل قرارگیری هم تیمی‌هایشان، تاکتیک تیمی خود و تاکتیک تیم حریف نیز توجه می‌کنند.

اگر می‌خواهید به سودآوری پایدار برسید، باید خود را طوری آموزش دهید که بتوانید تمرکز خود را به سرعت تعویض کنید. شما می توانید چشم خود را روی نمودار قیمت و نمودار حجم نگه دارید و همچنان بدانید که در تایم فریم های بالاتر چه می گذرد یا جفت ارز های مرتبط در آن روز چه می کنند.

 

مدت زمان تمرکز

 

مثل عضلات بدن ما، قدرت ما برای حفظ شدت تمرکز نیز محدود است.

مرتازهای هندی را دیده اید که بعد از یک بار تمرکز نیاز به استراحت دارند؟ بدن ما همین است.

همیشه بعد از مدتی خسته می شویم و تمرکز خود را از دست می دهیم. برخی از معامله گران استراحت می کنند و سپس مجدد به صحنه معاملات باز می گردند، برخی دیگر تنها با یک نفس عمیق مجدد مثل یک حرفه ای معامله می زنند.

ایجاد توانایی برای حفظ تمرکز به ویژه برای معامله گران کوتاه مدتی عاملی کلیدی است.

خوشبختانه، خبر خوب این است که این عادت را می توان تمرین کرد. اما ابتدا باید عوامل حواس پرتی را حذف کنید.

سپس، همان کاری را انجام دهید که کوهنوردان و ورزشکاران استقامتی انجام می دهند یعنی به آرامی به کارکرد زمان بندی شده خود اضافه کنید تا زمانی که به برنامه معاملاتی مطلوب خود برسید.

هنگامی که در یک کار حرفه ای همچون معاملات فارکس شرکت می کنید، صرفا انگیزه داشتن، سرمایه سنگین داشتن یا استراتژی معاملاتی قوی داشتن کافی نیست. اگر می‌خواهید به سودآوری مستمر برسید، باید روی تک تک معاملات خود نیز تمرکز کنید.

4/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=14113
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد  3 مولفه تمرکز که بر عملکرد معاملاتی شما تاثیر می گذارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403