5 ویژگی که در یک مربی معاملاتی باید بدنبال آنها بگردید

270 بازدید

مشاور و مربی

فارکس می تواند یک کسب و کار کاملاً تک و تنهایی باشد.

مگر اینکه برای یک میز معاملاتی یک بانک کار کنید، یا یک حساب اختصاصی برای یک شرکت سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید، در غیر اینصورت احتمالاً فرصت ارتباط شخصی با معامله گران با تجربه تر را نخواهید داشت.

معاملات نیکو

برای بسیاری از ما حکایت اینگونه است که باید خودمان بتوانیم مربی یا مشاوری را پیدا کنیم که ما را در سفر تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس سودآور راهنمایی کند. ای بسا پست های فروم ها و وبلاگ های فارکسی را مرور کنیم تا بتوانیم مناسب ترین مربی یا مشاور را برای خود پیدا کنیم.

فرهنگ لغت وبستر یک مربی یا مشاور را اینگونه تعریف می کند: “آموزگار یا پرورش دهنده قابل اعتماد”. با این حال، به نظر من، این تعریف کافی نیست.

در مقاله امروز ویژگی هایی که هر مربی به نظر من باید داشته باشد را با هم مرور می کنیم:

 

معتبر است.

 

پیش از هر چیز، باید شواهدی وجود داشته باشد که یک مربی فارکسی بخوبی می داند چه می گوید. منظور من چیزی نیست جز داشتن یک کارنامه مستند و معتبر (سه سال خوب است) با سوابق و نمرات و نتایج دقیق که نشان دهنده روند معاملات او است.

 

الهام بخش شماست.

 

مربی شما باید کسی باشد که اول به او نگاه می کنید. این نکته فراتر از حیطه فارکس می رود. بعبارتی او باید یک مرشد باشد.

مربی گری باید فراتر از بازار فارکس رود. گفتگو با مربی یا مشاور باید شامل موضوعاتی در مورد اهداف، روابط و احتمالاً ایمان و اعتقاد نیز باشد.

مربی شما باید آنچه مورد علاقه شماست را در ذهن داشته باشد و باید شما را به سمت سبک زندگی که شوق دارید آن را به دست آورید راهنمایی کند.

 

به او اعتماد دارید.

 

شما باید قادر باشید با آن شخص راحت صحبت کنید، زیرا نه تنها به احتمال زیاد از سبک معاملاتی او پیروی خواهید کرد، بلکه او نیز به عنوان یک معامله گر شما را نقد خواهد کرد.

اگر شما به قضاوت او اعتماد نداشته باشید، برای شما بسیار سخت خواهد بود که ذهنی باز داشته باشید. نداشتن ذهنی باز مانعی در مسیر رشد شما به عنوان یک معامله گر خواهد بود.

به یاد داشته باشید که در نهایت روزی سراغ معاملات واقعی خواهید رفت. آیا به اندازه کافی به این شخص که به شما آموزش می دهد اعتماد دارید تا پول، وقت و تلاش خود را به باد ندهید؟

 

صادق است.

 

در بازار فارکس بخششی در کار نیست. اگر مربی شما به شما قول موفقیت 100% می دهد، بهتر است در خصوص گوش کردن به توصیه های او تجدید نظر کنید.

او باید قادر باشد کار را به شما درست و حسابی بفهماند و به شما بگوید که فارکس اصلا کار آسانی نیست. وظیفه او به عنوان یک مربی آماده کردن شما بوده و اینکه به شما کمک کند بتوانید از ایام سخت عبور کنید.

 

او به شما کمک می کند معامله گر خودتان شوید.

 

اشتباه برداشت نکنید، من از این ایده که یک نفر در طول سفر معاملاتی در کنار شما باشد دفاع می کنم. با این حال، اوقاتی وجود دارد که ناچارید به تنهایی معامله کنید. به هر حال، پیدا کردن کسی در همان سشن زمانی که شما هستید کار راحتی نیست.

یک مربی خوب باید بتواند به شما اطمینان کافی دهد که با معامله زدن بصورت تنهایی هیچ مشکلی نخواهید داشت. به هر حال، باز هم این شما هستید که تصمیم گیرنده نهایی هستید.

دروغ نمی گویم، اما بدانید پیدا کردن مربی ایده آل دارای تمام ویژگی های ذکر شده به هیچ عنوان کار راحتی نیست.

فقط مراقب باشید! بسیاری از افراد، کلاهبردار یا غیر کلاهبردار، مشاوره های خود را با یک سری قیمت هایی ارائه می کنند. با این حال، من معتقدم که برای یک مربی خوب نیازی به خرج چند تریلی پول نیست. برخی از افراد هستند که کلا با کمک به دیگران حس خوبی می گیرند.

به نظر شخصی من، پیدا کردن یک مربی خوب تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد. و منظور من هم این نیست که جیب های آنها را چقدر پر می کنید.

داشتن راهنما یا مشاور، جاده یک طرفه نیست. شما به عنوان دانشجو، زیر نظر یک مربی هستید تا دانش و علم بیاموزید. اما اگر او تصمیم بگیرد زمان و تلاش خود را برای آموزش به شما بگذارد چه سودی برای او دارد؟

گرچه برخی از مربیان از دیدن رشد یک دانش آموز لذت می برند، اما برخی دیگر فقط در پی این هستند که وقت و منابع خود را روی یک دانشجوی ناشی بگذارند که فقط پتانسیل موفقیت را به او نشان دهند.

شما چطور؟ فکر می کنید برای پیدا کردن یک مربی آمادگی دارید؟

2/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8937
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 ویژگی که در یک مربی معاملاتی باید بدنبال آنها بگردید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403