سشن های معاملاتی فارکس ❤️دانلود اندیکاتور سشن ها متاتریدر 4 و 5

2477 بازدید

سشن های کاری فارکس

در ادامه مقالات آموزش فارکس به دنبال آموزش زمان معالمه به شما هستیم. حال که می دانید فارکس چیست و اطلاعات اولیه در مورد فارکس را آموزش دیدید، باید یاد بگیرید چه زمانی وقت معامله کردن است! پس بیایید سشن های مختلف معاملاتی در فارکس را یاد بگیریم. در انتها هم می توانید اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی برای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را دانلود کنید.

بله ، درست است که بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز باز است ، اما این بدان معنی نیست که در تمام طول روز همیشه به یک میزان فعال است.

وقتی بازار به بالا حرکت می کند می توانید معامله کرده و درآمد کسب کنید و حتی وقتی به سمت پایین هم حرکت می کند باز هم می توانید به کسب درآمد بپردازید.

اما مادامی که بازار اصلا تکان نمی خورد، کار شما برای کسب درامد مشکل خواهد بود.

باور کنید ، زمان هایی پیش می آید که بازار همچون  مجسمه ابولهول بی حرکت می شود!

درس امروز به شما کمک می کند تا بتوانید زمان مناسب جهت معامله را برای خود پیدا کنید.

سشن های معاملاتی در فارکس

سشن های معاملاتی فارکس چیست؟

پیش از اینکه وارد بحث بهترین زمان برای معامله کردن شویم ، باید ببینیم که یک شبانه روز 24 ساعته در بازار فارکس چه شکلی است.

بازار فارکس را می توان به چهار سشن معاملاتی اصلی تقسیم کرد: سشن های سیدنی ، سشن توکیو ، سشن لندن و زمان مورد علاقه ترامپ برای توییت زدن ، یعنی سشن نیویورک. با توجه به سوابق ، معاملات در سه سشن معاملاتی در بازار فارکس در اوج خواهند بود.

معامله گران اغلب به جای انکه 24 ساعته برای معامله کردن در تمامی بازارها تلاش کنند ، روی یکی از سشن های معاملاتی فارکس تمرکز می کنند. این جلسات شامل سشن آسیا ، سشن اروپا و سشن آمریکای شمالی است که به ترتیب از آنها با نام سشن های توکیو ، لندن و نیویورک نیز نام برده می شود.

ترجیح برخی از تریدرها استفاده از نام قاره ها برای شناسایی سشن هاست، سایر معامله گران ترجیح می دهند از نام شهرها استفاده کنند.

(ما ترجیح می دهیم از نام شهرها استفاده کنیم اما با نام قاره ها نیز مشکلی نداریم).

آیا می دانستید؟ ترکیب چهار مرکز معاملاتی برتر ، که شامل لندن ، نیویورک ، سنگاپور و هنگ کنگ است ، 75٪ گردش مالی فارکس در جهان را تشکیل می دهد.

از آنجا که نیوزیلند یک مرکز بزرگ مالی است و اولین جایی است که وارد دوشنبه می شود بازرگشایی بازارهای فارکس صبح روز دوشنبه از انجاست. این در حالی است که در بیشتر نقاط جهان هنوز یکشنبه است.

گرچه معاملات در نیوزیلند آغاز شده ، اما همچنان از آن با نام سشن سیدنی نام برده می شود. شاید منطقی نباشد اما ما نیز تابع جمع هستیم.

تا روز جمعه ، در طول هفته زمانی وجود ندارد که بازار به صورت رسمی بسته شود. هرچند که حدود ساعت 19:00 تا 22:00 (10 شب تا 1:30 بامداد به وقت ایران) به وقت گرینویچ رکود مختصری در بازار بوجود می آید. در این زمان بیشتر معامله گران آمریکایی سیستم ها را خاموش کرده اند و بیشتر معامله گران استرالیایی و نیوزلندی در حال آماده شدن برای رفتن به پشت سیستم ها هستند.

غیر از تعطیلات آخر هفته ، دو روز تعطیل رسمی وجود دارد که بازار فارکس در سراسر جهان بسته است ، یعنی روز کریسمس و روز اول سال نو.

در زیر جدول زمانی باز و بسته شدن هر سشن معاملاتی آورده شده است:

سشن های معاملاتی فارکس در بهار و تابستان

در جدول زیر ساعت آغاز و پایان هر سشن فارکس به وقت محلی و ایران را می توانید ببینید. این جدول مربوط به بهار و تابستان می باشد.

ساعت های کاری فارکس در تابستان

سشن های معاملاتی فارکس در پاییز و زمستان

در جدول زیر ساعت آغاز و پایان هر سشن فارکس به وقت محلی و ایران را می توانید ببینید. این جدول مربوط به پاییز و زمستان می باشد.

ساعت کاری فارکس در پاییز و زمستان

ساعت تابستانی

همونطور که می دانید ساعت های بسیاری از کشورها در اول بهار و اول زمستان 1 ساعت تغییر می کند. این تغییر در آمریکا, انگلستان و استرالیا انجام می شود.

مشکلی که وجود دارد این است که تمام کشورها در یک روز خاص این تغییر ساعت را انجام نمی دهند. به همین دلیل کار کمی گیج کننده می شود.

حال ، شما احتمالاً به بازگشایی بازار سیدنی نگاه می کنید و از خود می پرسید که چرا در سیدنی دو ساعت جابجا می شود.
دلیل ساده ای دارد. فصل ها در استرالیا بر عکس هستند پس وقتی یک ساعت در آمریکا ساعت ها جلو برده می شوند در استرالیا 1 ساعت عقب کشیده می شود و همین امر باعث اختلاف 2 ساعتی می شود.

اگر در آن بازه زمانی قصد معامله کردن دارید، این مورد را بخاطر داشته باشید.

گرچه کلنجار رفتن با ساعت تابستانی دردسر است اما وقتی یک بازار سراسر شبانه روز باز و فعال است چنین چیزی طبیعی است!

لازم به یادآوری است که ساعات بازگشایی بازار فارکس در مارس ، آوریل ، اکتبر و نوامبر تغییر خواهد کرد ، زیرا کشورها در روزهای مختلف به ساعت تابستانی وارد می شوند.

همپوشانی سشن های معاملاتی فارکس

باید توجه داشته باشید که بین هر سشن معاملاتی فارکس ، یک بازه زمانی وجود دارد که در آن دو سشن همزمان باز هستند.

به عنوان مثال ، در طول تابستان، از ساعت 11:30 تا 13:30 به وقت ایران ، سشن توکیو و سشن لندن با هم تداخل دارند.

و در طول تابستان و زمستان از ساعت 16:30  تا 19:30 به وقت ایران ، سشن لندن و سشن نیویورک با هم تداخل دارند.

در حالت طبیعی ، این زمان ها شلوغ ترین زمان ها در طول روز برای معاملات هستند زیرا هنگامی که دو بازار همزمان باز است حجم بیشتری وجود دارد.

چنین چیزی منطقی است زیرا در آن زمان ها ، تمامی شرکت کنندگان در بازار مثل فرفره در حال معامله هستند. این بدان معنی است که پول بیشتری در حال دست بدست شدن است.

حال بیایید نگاهی به میانگین حرکت جفت ارزهای اصلی برحسب پیپ در هر سشن معاملاتی فارکس بیندازیم.

میانگین حرکت ارزها در فارکس

با توجه به جدول بالا می بینید که معمولا بیشترین حرکت ها در طول سشن لندن ایجاد می شود. پس می توان نتیجه گرفت که سشن لندن بهترین زمان برای معامله است. چون بیشترین نوسانات در این بازه زمانی انجام می شود.

به نمودار زیر دقت کننید و ببینید که چطور برخی جفت ارزها نوسان بیشتری نسبت به بقیه دارند.

نوسانات جفت ارزها در فارکس

در درس آینده بهترین زمان در طول روز برای معامله را خواهیم شناخت.

توجه : اگر در ادامه ی درس های آموزش فارکس مدرسه فارکس به این مقاله رسیده اید، ادامه مقاله چندان مناسب شما نیست. می توانید فعلا به درس بعدی بروید و در آینده و در صورت نیاز به اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی به این مقاله برگردید.

اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی فارکس در متاتریدر 4

بسیاری از استراتژی های معاملاتی بر پایه یک سشن معاملاتی خاص بنا نهاده می شوند. یا حتی خود شما نیز ممکن است با دقت در رفتار قیمت در سشن های معاملاتی مختلف ایده خاصی برای ترید پیدا کنید.

اندیکاتور نمایش سشن معاملاتی در متاتریدر 4 به شما کمک می کند که این سشن ها را به صورت تصویری روی نمودار ببینید. کافی است فقط اندیکاتور را روی چارت مورد نظر خود بکشید. ما با بررسی اندیکاتورهای مختلف که برای این کار طراحی شده بودند اندیکاتور Trading Sessions را انتخاب کردیم. این اندیکاتور بدون نیاز به تنظیمات خاص سشن های معاملاتی سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک را روی نمودار ترسیم می کند. تصویر زیر نمایی از این اندیکاتور است.

مزایای اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی فارکس در متاتریدر 4

مزایا و خصوصیات این اندیکاتور را به اختصار در زیر می بینید:

 1. امکان رسم هر 4 سشن معاملاتی به صورت همزمان
 2. امکان نمایش سشن های خاص به انتخاب کاربر
 3. نمایش سقف و کف هر سشن
 4. علامت گذاری سشن های پیش رو
 5. تشخیص خودکار اختلاف زمانی بروکر شما
 6. امکان تعیین تم رنگی برای پس زمینه های روشن و تیره چارت

 

استفاده از اندیکاتور در تایم فریم 1 ساعته و بالاتر

با توجه به اینکه هر سشن معاملاتی 8 ساعت است، در تایم فریم های 1 ساعته و بالاتر محدوده بسیار کوچکی را در بر می گیرد که عملا کاربردی نیست. نویسنده این اندیکاتور برای هر این مشکل در تایم فریم 1 ساعته و بالاتر صرفا زمان مانده به شروع سشن معاملاتی بعدی را با رسم یک خط نمایش می دهد.

به این نکته توجه لازم را داشته باشید که به مشکل نخورید.

اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی در تایم فریم 1 ساعته

برای دانلود اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی رو لینک زیر کلیک کنید. دقت داشته باشید که این نسخه مخصوص متاتریدر 4 می باشد.

روش نصب اندیکاتور در متاتریدر 4

در چند مرحله آسان می توانید این اندیکاتور را در متاتریدر 4 نصب کنید:

 1. ابتدا پلتفرم متا 4 را اجرا کنید.
 2. از منوی File گزینه Open Data Folder را کلیک کنید.
 3. در صفحه باز شده پوشه MQL4 را باز کنید.
 4. در پوشه باز شده پوشه Indicators را باز کنید.
 5. حالا فایلی را که از لینک بالا دانلود کردید در این پوشه کپی کنید.
 6. کافی است متاتریدر را ببندید و مجدد اجرا کنید. می توانید اندیکاتور Trading Sessions-1.07 را در لیست اندیکاتورهای خود ببینید.
 7. دوبار روی آن کلیک کنید تا پنجره تنظیمات اندیکاتور باز شود.
 8. در تب Common گزینه Allow DLL impots را تیک بزنید.

 

تنظیمات اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی

می توانید تنظیمات اندیکاتور را در بخش Inputs تغییر دهید. دکمه OK را بزنید تا اندیکاتور روی نمودار نمایش داده شود.

اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی برای متاتریدر 5

همانطور که گفتیم اندیکاتور TradingSessions فقط مخصوص متاتریدر 4 است. متاسفانه برای متاتریدر 5 نسخه مشابه ندارد. با توجه به اینکه بسیاری از دوستان از متاتریدر 5 استفاده می کنند در اینجا دو اندیکاتور را برای دانلود قرار می دهیم. هر چند این دو به کاملی نسخه متا 4 نیستند ولی کار راه انداز هستند.

اگر شما اندیکاتوری برای متای 5 سراغ دارید که مناسب تر است لطفا معرفی کنید.

از لینک های زیر می توانید این دو اندیکاتور را دانلود کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

می توانید سوالات خود را در قسمت کامنت همین مطلب بپرسید.

در درس آینده بهترین زمان در طول روز برای معامله را خواهیم شناخت

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

زمان معامله در فارکس

https://b2n.ir/d89303

https://bit.ly/2RqESaH

https://tinyurl.com/yrb3s938

بازار فارکس در بهار و تابستان در ساعت 1:30 بامداد روز دو شنبه به وقت ایران باز می شود و در پاییز و زمستان ساعت 11:30 بعد از ظهر یکشنبه به وقت ایران باز می شود.

بازار فارکس به صورت 24 ساعته است که از 4 بازار بزرگ دنیا تشکیل شده است. بازار سیدنی، بازار توکیو، بازار لندن و بازار نیویورک. به مدت زمانی که هر بازار فعال است که حدود 8 ساعت است سشن گفته می شود. مثلا سشن نیویورک یا آمریکا.

بازار فارکس با سشن سیدنی استرالیا شروع می شود، پس از آن سشن توکیو بعد سشن لندن و در آخر سشن نیویورک خواهد بود.

اندیکاتورها به نوع دستیاران معامله گران هستند. اندیکاتور نمایش سشن های معاملاتی فارکس به صورت تصویری سشن های مختلف فارکس را روی نمودار ترسیم می کند. در این مقاله می توانید اندیکاتور نمایش سشن ها برای متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را دانلود کنید.

4.4/5 - (55 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=1372
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

5 نظر در مورد سشن های معاملاتی فارکس ❤️دانلود اندیکاتور سشن ها متاتریدر 4 و 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام
  اندیکاتور Trading Sessions را در متاتریدر 4 نصب کردم
  ولی نمیدونم چجوری باید ازش استفاده کنم.
  فایل نصبی بصورت زیپ بود که خارج کردم و در پوشه Indicators کپی کردم.
  الان کلیک راست میکنم وجود داره ولی هرکاری میکنم نمیتونم تو چارت بیارمش.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  2

 2. سلام در مورد متاتریدر ۴و ۵ در واقع اجباریه برای کار در فارکس؟ یعنی تمام بروکرا از این دو استفاده میکنن ممنون میشم پاسخ بدید🙏

  2

  1. سلام. معمولا همشون و معروف ترینا متاتریدر رو قبول میکنن و بعضیای دیگه هم هستن یه سری پلتفرم دیگه دارن

   2

  1. سلام دوست گرامی،
   بهترین ساعت زمانی هست که بیشترین نقدینگی در بازار باشه. مقاله بهترین ساعت روز برای معامله در فارکس رو مطالعه کنید.

   2