پیش از دنبال کردن یک نوسان بزرگ ابتدا این 4 پرسش را از خود بپرسید

469 بازدید

نوسان بزرگ

بازارهای مالی امسال شروع بسیار خوبی داشته اند، این هفته ها چپ و راست شاهد نوسانات قابل توجه هستیم.

شاید وسوسه‌انگیز باشد که بخواهیم روی این نوسانات قیمتی بزرگ سوار شویم، اما موافقید که عجله کار شیطان است؟

در مقاله امروز چند پرسش ارائه می گردد که پیش از اینکه به فکر شکار یک نوسان باشید، بهتر است آنها را از خود بپرسید:

 

آیا من حس می کنم دارم فرصت ها رو از دست میدم؟

 

ترس از دست دادن فرصت ها یک احساس بسیار رایج در میان معامله گران است، و پیش از آنکه بخواهید در جهت پیوستن به یک نوسان بزرگ تلاش کنید باید از شکل گیری آن مطلع باشید.

نگرانی در مورد اینکه مبادا یک سود خوب بادآورده از کف شما بپرد، نمی تواند دلیل کافی برای ورود چشم بسته به یک معامله باشد. کسی نمی‌داند که آیا این نوسان بیشتر راه خود را رفته است یا اینکه قیمت احتمال دارد دو طرفه بزند و کل مسیر رفته را در جهت مخالف برگردد؟

اگر اغلب مواقع احساس پشیمانی می‌کنید که چرا نمی توانید روی یک رالی 100 پیپی قیمتی سوار شوید، شاید بد نباشد به فکر ارزیابی مجدد استراتژی معاملاتی خود باشید.

به جای فرو رفتن در افکار منفی، حرکت های بزرگ بازار را مطالعه و مرور کنید و بفهمید که برای شکار این حرکت قیمتی، به کدام اندیکاتور ها، نقاط برگشتی یا رویدادهای اقتصادی باید بیشتر دقت می کردید.

 

آیا عواملی که باعث این حرکت شده اند هنوز برای بازار تعیین کننده هستند؟

 

به قول معروف، تنها چیزی که ثابت است تغییر است. و در معاملات فارکس، تغییرات می توانند خیلی سریع اتفاق بیفتند.

پیش از اینکه سعی کنید با جریان حرکت کنید، مطمئن شوید که جای افراد پشت میز در حال عوض شدن نیست. سایر پرسش های مفید عبارتند از:

  • آیا فضای بازار و تمایلات بازار به ریسک از زمان شروع نوسان تغییر کرده است؟
  • آیا عوامل جدیدی در بازار ظهور کرده اند که می توانند برگ جدیدی در بازی باشند؟ (مثلاً تغییر مقررات نهادهای نظارتی، تغییر نرم افزارهای معاملاتی، محدودیت ‌های معاملاتی)
  • آیا اندیکاتور های تکنیکال، کندل‌ ها یا حجم معاملات نشانه‌هایی از خستگی روند را نشان می‌دهند؟

 

چگونه ریسک خود را به درستی مدیریت کنم؟

 

حال که باز هم به این نتیجه رسیده اید که همچنان ارزش دارد که روی این حرکت بزرگ سوار شوید، گام بعدی این است که بفهمید چگونه باید از حساب خود محافظت و ضررهای خود را محدود کنید تا در صورتی که قیمت ها برگشت و علیه شما شد اتفاق ناگواری نیفتند.

در فارکس هیچ چیز قطعیت ندارد. درسته؟

همانطور که در مدرسه سایت ما آموخته اید، معامله زدن در فارکس بدون داشتن برنامه مدون برای مدیریت ریسک هیچ تفاوتی با قمار ندارد.

تنظیم نقاط خروج در زمان شکار نوسانات تند بازار می تواند آفت باشد، زیرا تلاطم زیاد می تواند به راحتی حد ضرر های تنگ گذاشته شده را بزند، بنابراین نمی توانید زیادی محافظه کار باشید.

البته نباید بدون حد ضرر نیز معامله کنید!

همچنین، معامله زدن با سایز پوزیشن‌ کوچک‌تر را نیز در نظر بگیرید و در صورت پیش‌روی قیمت به نفع شما، لات خود را سنگین تر کنید. حال که شما دستی بر آتش دارید، اینگونه می توانید مقداری از آن نگرانی از کف دادن فرصت ها را از بین ببرید.

هر چند احتمالاً فوراً با یک سایز پوزیشن کوچک نمی توانید پرتاب سه امتیازی داشته باشید، با این حال می دانید که اگر تحلیل شما اشتباه هم بوده باشد، حساب تان را به باد نخواهید داد.

 

آیا همچنان می توانم با قیمت بسیار بهتری وارد شوم؟

 

گرفتار شدن در هیجانات پرایس اکشن بسیار آسان است بطوریکه ممکن است کاری کند نقاط ورودی بالقوه از چشم شما بیفتند. ای بسا این نقاط بازدهی بسیار بالاتری را به شما ارائه دهند.

آیا شانس خوبی برای سوار شدن روی پولبک ها، حتی در تایم فریم های پایین وجود دارد؟ آیا سطوح روانی دارند عمل می کنند و در جایی که می توانید وارد شوید پتانسیل جهش وجود دارد؟

اگر چنین است، شاید بد نباشد صبورانه منتظر قیمت های مقرون به صرفه باشید که به شما اجازه می دهد ریسک خود را نیز بسیار بهتر مدیریت کنید.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10915
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد پیش از دنبال کردن یک نوسان بزرگ ابتدا این 4 پرسش را از خود بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403