5 دلیل که چرا روی الگوهای تکنیکالی خوب پوزیشن نمی گیریم!

366 بازدید

الگوهای نموداری

برای برخی از معامله گران، تنها چیزی که بدتر از ضرر دادن است، نگرفتن پوزیشن روی الگوی تکنیکال خوبی است که آنها را شناسایی کرده بودند اما پوزیشن روی آن نگرفته بودند.

مطمئنم تجربه چنین چیزی را داشته اید:

یک الگوی معاملاتی چشم شما را می گیرد، بعد مشق خود را انجام می دهید.

پوزیشن از کف رفته

شما در مورد فاندامنتال آن دارایی مطالعه می کنید، پرایس اکشن گذشته آن را بررسی می کنید، و به سطوح تکنیکال کلیدی آن نگاه می کنید. حتی یک برنامه معاملاتی برای نقطه ورود و نقطه خروج خود نیز ترسیم می کنید!

اما وقتی زمان تنظیم سفارش فرا می رسد، ناگهان به کل ایده معاملاتی خود شک می کنید. و تصمیم می گیرید که صبر کنید.

نقطه ورود خود را روی سطوح غیرواقعی می گذارید، یا ناگهان به «شرایطی» فکر می‌کنید که پیش از آنکه بخواهید وارد بازار شوید آن شرایط باید ابتدا برآورده شوند!

متأسفانه بازار منتظر کسی نمی ماند. قیمت بدون شما به راه خود ادامه می دهد و بعد متوجه می‌شوید که در تمام این مدت یک ایده معاملاتی عالی کشف کرده بودید. آخ آخ!

بعد یادتان می آید که نگرفتن الگوهای معتبر دارد برای شما هزینه های کاملا واقعی (اما پنهان) می اندازد. دوباره اخ اخ!

اگر سناریوی بالا بیش از آن مقداری که می‌خواهید دارد برای شما رخ می دهد، احتمالاً دلیل آن یکی از موارد زیر است:

 

اخیرا روی یک معامله ضرر داده اید

 

شاید به حساب شما ضربه بزرگی وارد شده باشد یا شاید کلا کاسبی تان خراب است. از آنجایی که جای ضرر هنوز درد می کند، مایل هستید که منتظر بمانید تا روی فرصت معاملاتی بعدی پوزیشن بگیرید.

اضطراب داشتن برای گرفتن پوزیشن جدید پس از چشیدن طعم ضرر طبیعی است. نکته کلیدی این است که ریسک های خود را مدیریت کنید تا حتی اگر روی معامله بعدی خود هم ضرر دادید، باز هم مشکلی نداشته باشید.

به یاد داشته باشید که شما باید روی کلیت بازار تمرکز کنید تا بتوانید آمار بلندمدت خود را ببینید و نه سود و زیان کوتاه مدت خود را.

 

خیلی می ترسید که ضرر کنید

 

رایج‌ترین دلیلی که معامله‌گران می‌ترسند ضرر دهند، این است که بیش از آن‌چه استطاعت مالی آن را داشته باشند در یک معامله ریسک می‌کنند.

اگر شما نیز از جمله همین افراد هستید، در اینصورت باید دنبال گرفتن پوزیشن های کوچکتر روید یا حتی به معاملات دمو بازگردید.

هر وقت که نگران پول نبودید، می توانید بر تقویت مهارت های معاملاتی خود تمرکز کنید و اینگونه شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور در بلند مدت خواهید داشت.

 

از تحلیل های خود مطمئن نیستید

 

معامله گران تازه کاری که به دنبال معامله روی یک دارایی جدید هستند، گاهی می ترسند تیک باکس ها را بزنند و اغلب در مواجهه با یک الگوی معاملاتی خوب و معتبر، دستشان به گرفتن پوزیشن نمی رود.

برای معامله گران باتجربه هم ماجرا چندان راحت نیست. آن‌ها باید مدام خود را در بازار به‌روزرسانی کنند، سیگنال‌های معاملاتی رایگان و پولی را بررسی کنند، و انبوهی از «اکسپرت ها» را ابتدا ارزیابی کرده و بعد اقدام به معامله زدن کنند.

اگر از گرفتن پوزیشن روی یک الگوی معاملاتی چندان مطمئن نیستید، اما در عین حال معتقدید که از اعتبار کافی برای ریسک کردن برخوردار است، می توانید میانگین گیری کرده و نقاط ورود را در سطوح مختلف بچینید یا یک برنامه مدیریت ریسک سختگیرانه تری برای خود بریزید.

 

از ضرر متنفر هستید

 

اگر مثل برخی از افراد که از پرداخت هزینه برای اینترنت خانگی متنفرند شما هم از ضرر متنفرید، من چهار کلمه برای شما دارم:

چرا. اصلا. شما. اینجایید؟!

به یاد داشته باشید که ضرر یک معامله گر را تبدیل به معامله گر بد نمی کند. عادات معاملاتی بد است از یک معامله گر یک معامله گر بد می سازد.

اگر ترس از ضرر به اندازه ای است که شما را از گرفتن پوزیشن روی الگوهای تکنیکالی خوب باز می دارد، یا اگر اینکه ریتم سودآوری خود را حفظ کنید برایتان مهمتر است، شاید بد نباشد در کل برنامه معاملاتی خود تجدید نظر کنید.

نگران نباشید، اینطور نیست که فارکس برای همه افراد ساخته شده باشد. اگر هر چه سریعتر جلوی ضرر را بگیرید، ای بسا به حساب بانکی خود لطف بزرگی کنید!

 

فکر می کردید که منطقی تر اینست که وارد بازار نشوید

 

یکی دیگر از دلایلی که معامله‌گران قید گرفتن پوزیشن روی یک الگوی معاملاتی معتبر را می زنند این است که در ابتدا فکر نمی‌کردند ایده معاملاتی آنها چنین بترکاند!

به خاطر داشته باشید که نیازی نیست معامله گران سودآور روی تمام الگوهای معاملاتی معتبر پوزیشن بگیرند، آنها فقط باید روی مواردی که بهترین نسبت پاداش به ریسک و بهترین شانس موفقیت را دارند پوزیشن بگیرند.

گاهی اوقات، الگوهای معاملاتی «نوید بخشی» که معامله‌گران روی آنها پوزیشن می گیرند، آنطور که انتظار داشتند ختم به خیر نمی شود. از طرفی، الگوهای معاملاتی که معامله‌گران فکر می کردند «به ریسکش نمی ارزد» و به آنها بی محلی می کردند، می‌توانند تبدیل به بزرگ‌ترین سودها شوند.

تا زمانی که قوانین تست شده خود را دنبال کنید و به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید، از کف دادن یک پوزیشن خوب و سودده نباید (خیلی) دل شما را بشکند.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10519
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 دلیل که چرا روی الگوهای تکنیکالی خوب پوزیشن نمی گیریم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403