استراتژی معاملاتی یین یانگ

464 بازدید

یین یانگ

در ادامه مجموعه مقالات معرفی استراتژی های فارکس، امروز خدمت شما هستیم با معرفی استراتژی معاملاتی تخصصی یین-یانگ.

 

استراتژی معاملاتی یین یانگ

 

گاهی، رمزگشایی از حرکات و نوسانات بازار دشوار می شود. اغلب پیش بینی اینکه بازار به کدام سمت می رود سخت است. با این حال، اگر کمی با خود فکر کنید، می بینید بازار فقط در دو جهت حرکت می کند، بالا یا پایین. و اغلب اوقات، بازار تمایل به ادامه روند دارد که همین نکته به ما نشان می‌دهد بازار احتمالا به کدام سمت می‌رود. عالی نیست، اما اگر در جهت جریان بازار معامله کنیم، احتمال اینکه جهت معامله درست باشد، بیشتر خواهد بود. حال سوال این است که چگونه جهت روند را به درستی شناسایی کنیم؟

اندیکاتور سفارشی YangTraderMain یکی از اندیکاتور هایی است که می تواند نشان دهد که بازار به طور کلی به کدام سمت می رود. خود این اندیکاتور بر اساس میانگین متحرک طراحی شده است. یک عدد خط روی نمودار ترسیم می کند که با تغییر جهت بازار، شیب آن بالا و پایین می شود. با این حال، این اندیکاتور ویژگی دیگری دارد که حتی قبل از اینکه جهت روند بازار واقعاً تغییر یابد، جهت روند را اشاره می کند. این اندیکاتور این کار را با ترسیم پیکان هایی انجام می دهد که نشان می دهد بازار به کدام سمت می رود. پیکان ها کمی زودتر از برگشت واقعی میانگین متحرک ترسیم می شوند. چنین چیزی نیز معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که یک کندل مومنتوم در جهت خلاف شکل گیرد یا زمانی که چندین کندل قیمت را به سمت معکوس سوق داده باشند. این پیکان ها به عنوان یک هشدار اولیه به ما می گویند که ممکن است روند بازار برگردد.

 

اندیکاتور William ۳۶ Histogram Waller

 

اندیکاتور سفارشی William۳۶HistogramWallerTest یک اندیکاتور نوسانگر یا اسیلاتور است که آن نیز جهت روند را مشخص می کند. این اندیکاتور در یک محدوده خاص و محدود نوسان می کند و هیستوگرام های آن از ۵۰- تا ۵۰+ ترسیم می شوند. این اندیکاتور همچنین دارای یک نشانگر روی علامت +۱۵/- ۱۵ است که به معامله گران اجازه می دهد تعیین کنند که آیا روند واقعاً شروع شده است یا خیر و یا آیا کندل، قدرت کافی برای تغییر جهت روند را دارد یا خیر.

 

استراتژی معاملاتی

 

هدف این استراتژی استفاده از اندیکاتور YangTraderMain به عنوان یک وسیله هشدار اولیه است که نشان می‌دهد در کدام جهت باید به دنبال باز کردن پوزیشن باشیم. به محض ظاهر شدن یک پیکان، اگر روند در واقع تغییر کند، برای معامله آماده می شویم. این نکته باید همراه باشد با باقی ماندن قیمت در سمت صحیح خط میانگین متحرک اصلاح شده و نیز جذب شدن میانگین متحرک ساده به سمت جهت روند. اگر یک پیکان رو به بالا روی نمودار ظاهر شود، نشانه آن است که ممکن است بازار شروع به صعود کند. در اینصورت، قیمت باید بالاتر از خط میانگین متحرک اصلاح شده باقی بماند و شیب خط میانگین متحرک باید به بالا باشد. از طرف دیگر، اگر یک پیکان نشان دهنده ظاهر شود، باید برعکس نیز اتفاق بیفتد. قیمت باید زیر خط میانگین متحرک اصلاح شده باقی بماند و خط میانگین متحرک باید به سمت پایین شیب داشته باشد.

تغییر در روند باید با استفاده از اندیکاتور ویلیام ۳۶ هیستوگرام والر تأیید شود. با برگشت قیمت، میله های هیستوگرام شروع به عبور از خط میانی می کنند. با این حال، این امر نیز شتاب یا مومنتوم تغییر در روند را تأیید نمی کند. برای تأیید تغییر روند، باید منتظر بمانیم تا میله های هیستوگرام از علامت +۱۵/- ۱۵ عبور کنند. اگر روند صعودی باشد، میله هیستوگرام باید به بالای + ۱۵ رود، اگر بازار نزولی باشد، هیستوگرام باید به زیر ۱۵ – برود. این سیگنال ورود به معامله ماست.

حد ضرر یا در سقف یا کف کندل ورودی قرار می گیرد. حد ضرر در این سیستم معاملاتی نزدیک خواهد بود، اما از آنجایی که ما در حال معامله با مومنتوم هستیم، گذاشتن یک حد ضرر هجومی خوب خواهد بود. حد سود نیز ۱,۵ برابر ریسک روی حد ضرر خواهد بود. این امر به معامله ما این امکان را می دهد که حتی با حد ضرر نزدیک نیز، شانس موفقیت بیشتری داشته باشد.

 

اندیکاتور ها:

 

 • YangTraderMain (تنظیمات پیش فرض) این اندیکاتور را می توانید از اینجا دانلود نمایید.
 • William۳۶WallerTest (تنظیمات پیش فرض) این اندیکاتور را می توانید از اینجا دانلود نمایید.

 

تایم فریم: نمودارهای ۵ دقیقه، ۱۵ دقیقه، ۳۰ دقیقه، ۱ ساعت، ۴ ساعت و روزانه

جفت ارز: تمام جفت ارزهای اصلی و فرعی که به اندازه کافی نوسان می دهند.

سشن معاملاتی: هر سشن معاملاتی در صورتیکه در تایم فریم بلند مدت باشد. تایم فریم های پایین باید در سشن هایی که حجم بالا دارند باشد.

 

پوزیشن خرید

 

ورود

 1. اندیکاتور YangTraderMain باید یک پیکان رو به بالا را نمایش دهد
 2. خط میانگین متحرک اصلاح شده باید شروع به خم شدن به سمت بالا کند
 3. قیمت باید بالای خط میانگین متحرک اصلاح شده باقی بماند
 4. اندیکاتور William۳۶WallerTest باید شروع به چاپ میله های هیستوگرام مثبت کند
 5. به محض اینکه میله هیستوگرام از ۱۵+ عبور کرد و به بالای آن رفت، یک سفارش خرید وارد کنید

 

حد ضرر

 • حد ضرر را چند پیپ پایین تر از کف کندل ورودی بگذارید

حد سود

 • حد سود را ۱,۵ برابر ریسک حد ضرر بگذارید

عکس1

عکس2

 

پوزیشن فروش

 

ورود

 1. اندیکاتور YangTraderMain باید یک پیکان رو به پایین چاپ کند
 2. خط میانگین متحرک اصلاح شده باید شروع به خم شدن به سمت پایین کند
 3. قیمت باید زیر خط میانگین متحرک اصلاح شده باقی بماند
 4. اندیکاتور William۳۶WallerTest باید شروع به چاپ میله های هیستوگرام منفی کند
 5. به محض اینکه میله هیستوگرام به زیر ۱۵- رفت، سفارش فروش را وارد کنید

 

حد ضرر

 • حد ضرر را چند پیپ بالاتر از سقف کندل ورودی تنظیم کنید

حد سود

 • حد سود را ۱,۵ برابر ریسک در حد ضرر تعیین کنید

عکس3

عکس4

 

نتیجه گیری:

 

این استراتژی یک استراتژی مبتنی بر مومنتوم است که از اندیکاتور YangTraderMain به عنوان فیلتر شناسایی جهت روند و از اندیکاتور William۳۶WallerTest به عنوان پایه ای برای ورود به معامله استفاده می کند. این استراتژی کامل نیست، به دلیل حد ضرر نزدیک، معاملات زیانده نیز وجود خواهد داشت. با این حال، به دلیل ثابت بودن نسبت پاداش به ریسک ۱,۵ برابری، این استراتژی چشم انداز مثبتی را در بلندمدت ایجاد می کند.

رمز موفقیت در این استراتژی وارد شدن روی روند درست و یک مومنتوم قوی در پشت آن است.

 

فراخوانی و اجرای اندیکاتور YangTrader و William۳۶WallerTest در متاتریدر ۴

 

جهت نصب اندیکاتور در ابتدا باید آن را برای بستر معاملاتی خود دانلود کنید. جهت نصب اندیکاتور در متاتریدر4  نخست از سر برگ متاتریدر روی File کلیک می کنید. بعد از منوی باز شده منوی Open Data Folder را انتخاب کنید جهت نصب اندیکاتور پوشه MQL۴ را باز کنید. و بعد آن را داخل پوشه اندیکاتور کپی پیست کنید.

حال متاتریدر خود را ببندید و مجددا باز کنید. در منوی مرتبط مشاهده می کنید که اندیکاتور در فهرست اندیکاتورهای شما افزوده شده است. کافی است در متاتریدر ۴ روی آن دو بار کلیک کنید تا اندیکاتور فراخوانی شده و روی نمودار قرار بگیرد.

شما می توانید از همین روش برای نصب و فراخوانی هر اندیکاتوری استفاده کنید. پس از اینکه روی نام اندیکاتور در بخش اندیکاتورهای متاتریدر ۴ دو بار کلیک کردید در صفحه باز شده مطابق تصویر به بخش مشخص شده رفته و تیک ها را مطابق تصویر زیر بزنید.

فراخوانی اندیکاتور

1.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16283
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی یین یانگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403