4 تکنیک معاملاتی برای بازارهای بشدت متلاطم

240 بازدید

بازار متلاطم

این روزها تنش های سیاسی و اتفاقات ژئوپلتیک از طرفی و پیش بینی رکود جهانی سبب شده بازارها به شدت متلاطم و شادو های قیمتی به وفور بر روی نمودارها یافت شوند.

بیایید ببینیم چنین چیزی چه معنایی برای نوسانات بازار می تواند داشته باشد و چگونه در چنین شرایطی می توان استراتژی معاملاتی خود را اصلاح و بهتر کرد؟

 

راستی تلاطم قیمتی چیست؟

 

تلاطم قیمتی به مقداری گفته می شود که قیمت یک دارایی در یک دوره زمانی خاص نوسان می کند. تلاطم قیمتی از طریق گرفتن انحراف معیار یا واریانس تغییرات قیمت در طول یک مدت زمان مشخص اندازه گیری می شود.

وای، چی همه کلمات قلمبه سلمبه و محاسبات !!

به زبان ساده، تلاطم قیمت، این را اندازه گیری می کند که بازارها چقدر حال به حالی و دمدمی مزاج هستند.

تریدر نا امید

انتشار خبر در یک بازار نه چندان متلاطم مثل گزارش وضعیت آب و هوا در یک روز معمولی است. شاید برخی آن را دوست نداشته باشند، اما در پی آن آشوبی کف خیابان دیده نخواهد شد.

از سوی دیگر، تلاطم بازار به این معنی است که واکنش‌های مثبت و منفی قیمت احتمالاً زیر ذره بین خواهد رفت.

در مقاله امروز برخی از بهترین اصلاحاتی که در چنین شرایطی می توانید صورت دهید معرفی خواهد شد:

 

تمرکز معاملاتی خود را بیشتر کنید

 

انگلیسی ها می گویند، “آرام باش و ادامه بده”. شاید بدترین راه مواجهه با سطوح بالاتر التهاب در بازار این باشد که ما هم به طور فزاینده ای ملتهب و مضطرب باشیم.

به یاد داشته باشید که هر گونه افزایش در تلاطم بازار، بحث داشتن ذهن متمرکز و کنترل احساسات را بسیار مهم تر می سازد.

به خود یادآوری کنید که حتی در صورت هیجان و بیقراری شدید قیمت ها، باز هم می توانید آرامش خود را حفظ کرده و به جای اینکه با دیدن نوسانات ناگهانی بازار مضطرب شوید، می توانید بر برنامه معاملاتی خود تمرکز کنید.

اینگونه می توانید در ارزیابی هر عامل تاثیر گذار جدیدی که در بازار ظهور می کند، ذهن بازی داشته باشید و بر همان اساس پوزیشن های خود را تنظیم یا اصلاح کنید.

 

حد ضرر ها و حد سودهای خود را اصلاح کنید

 

حد ضررهای تنگ در بازارهای متلاطم می‌تواند بیش از آنکه فایده داشته باشد، سبب شر و آفت شود. از این گذشته، جفت‌ ارزهای فارکسی ممکن است به سرعت به این سطوح خروجی ابتدا شادو بزنند و بعد به جهت معامله شما بروند.

احتمالا باید اعصاب خرد کن باشد، نه؟

برای تعیین اینکه چه میزان فضا باید به حد سود یا حد ضرر خود اضافه کنید، کار را اینگونه آغاز کنید که تغییرات در نوسانات قیمت برای یک روز معاملاتی را یادداشت کنید. بعد بر همین اساس می توانید تنظیمات لازم را در حد سود ها و حد ضررهای خود اعمال کنید.

اگر به دنبال هیستوری و آمار پیشین در مورد تلاطم قیمت و میانگین مقدار نوسان پیپ برای هر جفت ارز هستید، بخش MarketMilk سایت بیبی پیپس را حتما در نظر بگیرید!

 

سبک معاملاتی خود را عوض کنید

 

داشتن یک استراتژی خاص برای روزهای کم نوسان بازار یا برای بازارهای روند دار به شما این انعطاف را می دهد که بتوانید با شرایط مختلف بازار خود را تطبیق دهید.

به ویژه، جابجایی از پوزیشن های بلندمدت به پوزیشن های کوتاه‌مدت در بازارهای متلاطم می‌تواند به نفع شما باشد.

شاید نخواهید پوزیشن های خود را برای مدت طولانی باز نگه دارید، به خصوص که جهش های قیمتی ممکن است پیش از اینکه متوجه شوید رخ دهند.

 

وارد بازار نشوید

 

هیچ خجالتی در خودداری از انجام هرگونه معامله در بازارهای متلاطم وجود ندارد!

تصمیم‌گیری در مورد گرفتن یک پوزیشن یا کلا خارج شدن از بازار یک تصمیم کاملا معتبر برای مدیریت ریسک است.

در عوض، به خود یادآوری کنید که همیشه فرصت‌های معاملاتی دیگر (و احتمالاً بهتر!) در جایی دیگر وجود خواهد داشت.

اگر در مورد یک نوسان قیمتی چندان مطمئن نیستید یا اگر دلتان به شما می‌گوید که وارد بازار نشوید، نیازی به تعقیب و رصد حرکت‌های بزرگ بازار نیست.

اگر برنامه مشخصی برای سناریوی بازار متلاطم نداشته باشید، ای بسا با هیچ کاری نکردن خود را از ضررهای زیادی نجات دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10191
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد 4 تکنیک معاملاتی برای بازارهای بشدت متلاطم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403