چگونه از معاملات انتقام جویانه جان سالم بدر بریم؟

292 بازدید

چگونه از معاملات انتقامجویانه جان سالم بدر بریم؟

تجربه ضرر نیز همچون سود کردن بخشی از معاملات فارکس است. متأسفانه، بسیاری از معامله‌گران ضرر را بخود می گیرند و در نهایت به سمت معاملات انتقام جویانه کشیده می شوند و به ضررهای خود چنین واکنش نشان می‌دهند.

معاملات انتقام جویانه عمدتاً ناشی از ترس داشتن تحلیل اشتباه است.

معمولاً در چنین مواقعی یک معامله‌گر، به دلیل ضرر ناامیدکننده ای که داشته است، تصمیم می‌گیرد که با تهاجمی‌تر بودن در معاملات بعدی خود این ضرر را جبران کند.

معاملات انتقام جویانه به اشکال مختلفی رخ می دهد، اما رایج‌ترین آنها زمانی است که معامله‌گران پس از یک ضرر ناامیدکننده، پوزیشن های فی البداهه و بدون برنامه ریزی (و معمولاً با لات سایز بزرگ‌تر) را می گیرد، به این امید که پولی که از دست داده‌ است را برگرداند.

چنین چیزی برای حساب شما خطرناک است، زیرا شما را مجبور می کند تا بیخیال انضباط معاملاتی خود شوید.

تمرکز شما را از پروسه معاملاتی و مدیریت ریسک صحیح بر می دارد و به سمت تلاش برای سود زدن کافی و بازگرداندن ضررهای خود (آنهم با معاملات بدون برنامه ریزی) می برد.

معامله زدن بر اساس احساسات و شانس، معامله زدن نیست. قمار است!

بدون داشتن برنامه و مدیریت ریسک، ای بسا حساب خود را به باد دهید.

یک وضعیت باخت- باخت است.

اگر در یک پوزیشن انتقام جویانه ضرر دهید، دراداون خود را با معاملات بی برنامه بیشتر عمق می دهید.

اگر هم سود کنید، با خود فکر می کنید که معامله زدن بر اساس جرات و احساسات (بخوانید خرکی) بهتر است! پس دوباره وسوسه می‌شوید اینگونه پوزیشن بگیرید.

خوشبختانه، راه هایی برای جان سالم بدر بردن از معاملات انتقام جویانه وجود دارد.

راحت ترین کار این است که آرامش خود را حفظ کرده و نگران نباشید. سراغ فعالیت‌ های غیرمرتبط با فارکس روید تا وقتی که بپذیرید ضرر هم بخشی از این بازی هست.

ثبت و مستند کردن پوزیشن های ضرر نیز به معاملات بعدی شما کمک خواهد کرد. چگونه می توانید تحلیل خود را بهبود بخشید و پوزیشن های بهتری بگیرید؟ آیا پیش از اینکه پوزیشن انتقام جویانه خود را بگیرید، تریگر یا هشداری داشتید؟

و آخرین مورد، شما باید مدیریت ریسک را به یک عادت تبدیل کنید. اگر انضباط معاملاتی بهتری داشته باشید، احتمالش کمتر است که پوزیشن های فی البداهه بگیرید.

به یاد داشته باشید که حتی سودآورترین معامله گران نیز روزهای دارند که شانس با آنها یار نیست. اجازه ندهید که چند ضرر اینجا و آنجا، شما را از تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور در بلند مدت باز دارد.

2.3/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17548
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه از معاملات انتقام جویانه جان سالم بدر بریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403