چگونه مثبت اندیشی را تبدیل به نتایج مثبت کنیم؟

345 بازدید

مثبت اندیشی

رسیدن به موفقیت، در هر زمینه ای چه در معاملات فارکس، یا حتی در زمینه ترتیبت فرزندان، به سرمایه گذاری روی خود و رشد فردی زیادی نیاز دارد.

شما روزانه بوسیله محیط اطرافتان (بازار فارکس، همکارانتان، فرزندانتان) تست می شوید و نحوه واکنش شما قبل، در حین و بعد از این چالش ها، همگی در موفقیت شما نقش دارند.

تریدر مثبت

به‌عنوان معامله‌گر فارکس، همه ما تجربه آن روزها یا هفته‌هایی را داریم که کارها مطابق میل ما پیش نمی‌روند.

سودهای ما در برابر ضررهای ما ناچیزند و انگار که نمی توانیم در گرفتن پوزیشن های برنده ثبات داشته باشیم. کم کم با خود می گوییم که آیا اصلا می توانیم سود ملموس به دست آوریم و آیا هدف ما برای تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس تمام وقت اصلا محقق خواهد شد؟!

“چرا اصلا وارد فارکس شدم؟ جز استرس چیز دیگری نیست. شوخی که نداریم. فکر کنم موهام داره میریزه!”

اگر چنین احساسی را داشتید و از خودتان سوالات مشابهی می پرسید، وقت آن است که بنشینید و روی مثبت نگری خود کار کنید.

هر معامله گر موفقی در فارکس به شما می گوید که تصمیم خود را گرفته است که تا آخرین حد در تفکر، کردار و عمل خود مثبت باشد و داشتن ذهنیت مثبت در راه غلبه بر مشکلات ناشی از معاملات نکته ای بسیار مهم است.

البته، گرچه مثبت اندیشی و قانون جذب می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد، اما تضمینی برای رسیدن به نتایج مثبت نیستند.

پس، حال باید چه کنیم؟ در زیر نکاتی ارائه می گردد:

 

روز را با یک ذکر مثبت شروع کنید.

 

صبح را با نگاه کردن به خود در آینه و گفتن این جملات آغاز کنید “چقدر خوبم، چقدر باهوشم، چشم نخورم، مردم چقدر مرا دوست دارند”. و با اشتیاق هم این جملات با بگویید! مثل ریحانا در کنسرت هایش.

نه جدا، اما اینکه خود را به حضرت شما ارتقا دهید، یک گام بسیار عالی در یک مسیر درست است.

به شما کمک می کند تا ذهنیت درستی داشته باشید و به شما کمک می کند روز خود را با افکار مثبت شروع کنید. اگر نگاه کردن در آینه شما را می ترساند، شرمنده…سعی کنید آن را با صدای بلند پیش خودتان بگویید.

 

انرژی منفی را از خود دور کنید.

 

به افکار منفی خود توجه کنید و این را بفهمید که فقط شما هستید که می توانید آنها را تغییر دهید.

بمحض آنکه خود را از شر افکار منفی خلاص کردید، دارید مثبت فکر می کنید و در عین حال نگرش مثبت نیز ایجاد می کنید.

بازار فراز و نشیب های خود را دارد. معاملات شما نیز چنین خواهد بود. ضرر اجتناب ناپذیر است. برای همه رخ می دهد.

خود را به عنوان یک معامله گر موفق تصور کنید. فقط به نتایج مثبت فکر کنید. ثروتی که خلق کرده‌اید و سبک زندگی متعاقب آن را تصور کنید.

این نوع طرز تفکر ایده هایی که برای اولین بار شما را به سمت فارکس سوق داده اند را تقویت کرده و به شما انگیزه می دهد که به آنها پایبند باشید.

 

مثبت بودن را به ظهور برسانید و بروز دهید!

 

یکی دیگر از روش های آسان که به شما در تبدیل شدن به یک مثبت اندیش کمک می کند این است که محیط پیرامون خود را با یک محیط و فضای مثبت احاطه کنید. برای مثال فضای کاری یا افراد اطراف شما.

دنیا پر از افراد شکاک است که می‌خواهند با نابود کردن رویاهای شما یا پایین انداختن شما از آسمان اینگونه به شما “کمک” کنند! با احاطه کردن خود با سایر مثبت اندیشانی که به معاملات شما اطمینان خاطر و قوت قلب می دهند و کار شما را حمایت می کنند، کار را برای خود آسان تر کنید.

شما همچنین می توانید فضای معاملاتی خود را زنده تر کنید تا جذاب و خواستنی تر باشد و شما را وادار به حضور در آنجا کند. شاید وقت آن رسیده باشد که یک گیاه آپارتمانی به فضای کاری یا اتاق خود اضافه کنید و یا کی برد عهد بوق خود را عوض کنید؟

 

انرژی مثبت را پخش کنید.

 

با مثبت گویی درباره خود و در گفتگو با دیگران به خود در این امر کمک کنید. مثبت صحبت کردن ذهن شما را پر از افکار و ایده های مثبت می کند.

منفی گویی از خود فقط مانعی در راه شکوفایی استعدادهای شما به عنوان یک معامله گر بوده و شما را از رشد باز می دارد.

تمام تلاش خود را بکنید تا از موانع موجود در بازار فارکس استقبال کنید و آنها را به عنوان فرصتی برای کسب سود و موفقیت در نظر بگیرید. دست و پنجه نرم کردن با این موانع به شما کمک می کند تا تجربه معاملاتی بهتری برای خود بوجود آورید.

ایجاد تغییرات کوچک در ذهنیتی که از خودتان دارید، فکر دیگران بودن و فکر کردن در مورد معاملات، مواردی هستند که به موفقیت کلی شما به عنوان یک معامله گر کمک زیادی می کند.

گرچه مثبت اندیشی لزوما تضمین کننده موفقیت نیست، اما ذهنیتی که برای برنده شدن در معاملات لازم دارید را ایجاد می کند. و بدانید در این عرصه و رقابت نفس گیر و تنگاتنگ به نام فارکس، باید به هر مزیتی که دستتان می رسد چنگ اندازید.

3.5/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8231
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه مثبت اندیشی را تبدیل به نتایج مثبت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403