استراتژی معاملاتی پین بار

208 بازدید

پین بار

اطلاعات توصیه سرمایه گذاری نیست

گاهی یک نمودار یا یک الگوی کندلستیک می تواند سیگنال ورود شرافتمندانه ای را ارائه دهد منوط به اینکه در سطح خوبی قرار داشته باشد. پین بار یکی از قابل اعتمادترین و معروف ترین الگوهای کندلستیک است و وقتی معامله گران آن را بر روی نمودار می بینند، انتظار دارند که قیمت خیلی زود جهت خود را تغییر دهد. اگر درک کنید که چگونه می توانید این الگو را بشناسید و از آن در استراتژی های معاملاتی استفاده کنید، این الگو همچون یک ابزار عالی در تصمیم گیری ها عمل خواهد کرد. ما در این به استراتژی معاملاتی پین بار خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

پین بار چیست؟

 

پین بار نوعی الگوی کندلستیک است که برگشت قیمت ها را علامت می دهد. این کندل از یک سایه بلند، یک سایه کوچک و یک بدنه بین آنها تشکیل شده است. نکته جالب: نام این الگو کوتاه شده نام پینوکیو است، زیرا فتیله بلندی شبیه بینی پینوکیو دارد.

با این حال، علاوه بر وجود سایه بلند، شرایط ویژه ای نیز باید وجود داشته باشد تا بتوان یک الگوی کندلستیک را پین بار نامید.

پین بار

در تصویر بالا دو نوع پین بار مشاهده می کنید: نزولی و صعودی.

پین بار نزولی پس از حرکت محکم قیمت به سمت بالا یا در پایان یک روند صعودی تشکیل می شود. بدنه آن به طور کامل در بدنه میله یا کندل صعودی قبلی قرار می گیرد. یک دم در بالا دارد که این دم می تواند سه برابر اندازه بدنه آن یا حتی بلندتر باشد. این کندل می تواند نزولی یا صعودی باشد، اما اعتقاد بر این است که مدل نزولی آن سیگنال قوی تری ارائه می دهد. یک کندل نزولی که در زیر بدنه پین بار باز می شود این الگو را تأیید می کند. این سیگنال نشان می دهد که خریداران سعی کردند قیمت را بالاتر ببرند، اما تلاش آنها ناموفق بوده است.

پین بار صعودی در انتهای حرکت نزولی یا روند نزولی ظاهر می شود. این کندل داخل بدنه کندل نزولی قبلی باز می شود و یک دم بلند در پایین دارد و بدنه کوچکی نیز دارد. این الگو باید توسط کندل صعودی که بالاتر از قیمت پایانی پین بار باز می شود تأیید شود.

حال که لپ مطلب استراتژی معاملاتی پین بار را می دانید، اجازه دهید سراغ ستاپ برویم.

پیشنهاد ویژه : آموزش فارکس از صفر تا صد 

استلزامات استراتژی معاملاتی پین بار

 

 • ابزارهای معاملاتی: جفت ارزهای اصلی با اسپرد های پایین در حساب های استاندارد یا ECN. از آنجایی که استراتژی ما از نوع اسکالپینگ است، باید به این نکته دقت کنیم.
 • تایم فریم: 15 دقیقه یا 30 دقیقه
 • تنظیمات فنی: سطوح کلیدی، خطوط روند، تشکیل پین بار.

 

قوانین پوزیشن فروش استراتژی معاملاتی پین بار

 

 1. سطوح کلیدی را علامت گذاری و خطوط روند را شناسایی کنید.
 2. هنگامی که یک پین بار روی یک سطح مقاومت مهم تشکیل شد، یک سفارش “فروش” را 10 تا 20 پوینت زیر کف پین بار قرار دهید.
 3. حد ضرر خود را 20 تا 30 پوینت بالاتر از خط مقاومتی که باعث واکنش قیمت به آن شده است قرار دهید.
 4. هنگامی که قیمت دو یا سه برابر بیشتر از مقدار ریسک شما برای این معامله می شود سود خود را ببندید یا می توانید در یک سطح حمایت مهم، سود خود را ببندید.

مثال

پین بار

نمودار بالا نشان می‌دهد که EURUSD پس از رسیدن به یک خط روند محلی روی نمودار 15 دقیقه، تلاش کرده تا بالاتر رود. با این حال، خریداران نتوانستند این سنگر را برای مدت طولانی حفظ کنند. در نتیجه پین بار تشکیل شد. پس از تایید آن، ما یک سفارش فروش در زیر کف پین بار روی 1.03497 و یک حد ضرر بالای خط مقاومت اخیرا شکل گرفته یعنی روی 1.03598 قرار دادیم. سطح حد سود را در 1.03194 قرار دادیم. در نتیجه 302 پوینت کاسب شدیم.

 

قوانین پوزیشن خرید استراتژی معاملاتی پین بار

 

 1. سطوح کلیدی را علامت گذاری و خطوط روند را شناسایی کنید.
 2. هنگامی که یک پین بار در یک سطح حمایت مهم تشکیل شد، یک سفارش “خرید” را 10 تا 20 پوینت بالاتر از پین بار قرار دهید.
 3. حد ضرر را 20 تا 30 پوینت زیر خط حمایتی که باعث واکنش قیمت ها شده است قرار دهید.
 4. زمانی که قیمت دو یا سه برابر ریسک شما برای این معامله شد پوزیشن را ببندید یا می توانید روی یک سطح مقاومت قابل توجه، سود خود را ببندید.

مثال

پین بار

در همان نمودار EURUSD، ما یک سناریوی خرید را در نظر گرفتیم. پس از ریزش قیمت به زیر سطح روانی 1.2000 و تست منطقه نزدیک به منطقه حمایت 1.1900، الگوی پین بار شکل گرفت. ما یک پوزیشن خرید بالاتر از سقف پین بار روی 1.20058 باز کردیم و حد ضرر را روی 1.19870 قرار دادیم. با نسبت ریسک به پاداش 1:3، حد سود را روی 1.20619 قرار دادیم. با این استراتژی 560 پوینت کاسب شدیم.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13878
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی پین بار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402